Cultural Studies Programme code: W1-N2KU19.2021

Field of study: Cultural Studies
Programme code: W1-N2KU19.2021
Programme code (USOS): W1-N2KU19
Faculty: Faculty of Humanities
Language of study: Polish
Academic year of entry:
  • winter semester 2022/2023
  • winter semester 2021/2022
Level of qualifications/degree: second-cycle studies
Mode of study: part-time
Degree profile: general academic
Number of semesters: 4
Degree: magister (Master's Degree)
Access to further studies: the possibility of applying for post graduate and doctoral studies
Specializations:
  • Cultural Communication
  • Film and Media Studies
  • Literary Culture
  • Theatre and Performance Studies
  • Theory of Culture and Cultural Anthropology
  • Urban Aesthetics
Semester from which the specializations starts: 2
Scientific or artistic disciplines to which the learning outcomes are related and their percentage share in education:
  • culture and religion studies (humanities) [leading discipline]: 84%
  • art studies (humanities): 10%
  • communication and media studies (social sciences): 6%
ISCED code: 0314
The number and date of the Senate’s resolution: 129 (25/05/2021)
General description of the programme:
Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim to interdyscyplinarny humanistyczny kierunek łączący ogólną teorię i historię kultury ze szczegółową wiedzą o teatrze, literaturze, filmie, mediach oraz komunikacji kulturowej. Nasi studenci mogą oczekiwać programu studiów uwzględniającego najbardziej wartościowe osiągnięcia nauki. W trakcie atrakcyjnych i niekonwencjonalnych zajęć dydaktycznych prowadzonych przez wykwalifikowanych nauczycieli akademickich, w dobrej i życzliwej atmosferze, mają szansę realizować swój potencjał intelektualny. Proponujemy studentom poszerzanie zainteresowań w ramach prężnie działających kół naukowych. Oprócz standardowych form działania, takich jak: organizacja warsztatów i zebrań, udział w sympozjach i konferencjach naukowych, publikowanie własnych prac, studenci mają możliwość uczestniczenia w krajowych i zagranicznych badaniach terenowych. Udział w kołach daje możliwość spotkań z interesującymi ludźmi kultury. Każdy student kończący studia II stopnia posiada świadomość złożonej natury tekstów kulturowych. Zdobywa umiejętność krytycznego myślenia i interpretowania otaczającej go rzeczywistości kulturowej. Jest wyposażony w narzędzia do opisu i analizy zjawisk z zakresu teatru, filmu, mediów audiowizualnych, języka, literatury i estetyki oraz przygotowany do poruszania się w świecie współczesnych zachowań komunikacyjnych, do ich identyfikacji i strategicznego wykorzystywania. Na wybranych zajęciach oferujemy praktyki terenowe, w trakcie których studenci samodzielnie prowadzą badania nad stanem kultury tradycyjnej i współczesnej. Dyscypliną wiodącą kierunku są nauki o kulturze i religii, a dyscyplinami dodatkowymi: nauki o sztuce oraz nauki o komunikacji społecznej i mediach. Absolwenci kierunku posiadają wyspecjalizowane umiejętności predysponujące do pracy w: wydawnictwach, działach promocji książki, redakcjach pism, radiu i telewizji, teatrach, muzeach, kinach, ośrodkach kultury, galeriach, klubach, rządowych, samorządowych i pozarządowych instytucjach upowszechniających i promujących kulturę, agencjach promocyjnych i reklamowych, agencjach public relations. Mogą pełnić funkcje doradcze i eksperckie w zakresie diagnozowania źródeł problemów kulturowych, są także przygotowani do nadzorowania projektów z zakresu ochrony dziedzictwa kulturowego. W ramach seminarium magisterskiego wybranej specjalności student przygotowuje pracę dyplomową, a po jej obronie uzyskuje tytuł magistra kulturoznawstwa.
Organization of the process of obtaining a degree:
Proces dyplomowania na kierunku kulturoznawstwo jest regulowany Zarządzeniem nr 16 Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z dnia 28 stycznia 2015 roku w sprawie wprowadzenia procedury składania i archiwizowania pisemnych prac dyplomowych oraz regulaminem dyplomowania na kierunkach kulturoznawstwo i kultury mediów uchwalonym przez Radę Dydaktyczną Kierunku: https://us.edu.pl/wydzial/wh/kierunki-studiow/kulturoznawstwo/seminaria-dyplomowe-i-proces-dyplomowania/proces-dyplomowania/.
Connection between the field of study and university development strategy, including the university mission:
Kulturoznawstwo jest kierunkiem, który wypełnia misję Uniwersytetu Śląskiego. Nasze programy nauczania oferują studentom wiedzę fachową, budują twórcze postawy i kształtują poczucie odpowiedzialności za kulturę polską. Umożliwiamy indywidualizację programów studiów osobom szczególnie uzdolnionym i wspieramy mobilność studentów poprzez kontakty z uczelniami w kraju i za granicą. Nasi słuchacze biorą udział w życiu Uczelni poprzez wielokierunkową działalność naukową, kulturalną i artystyczną. Wysokiej jakości kształcenie, które proponujemy na poziomie licencjackim i magisterskim, odpowiada na potrzeby społeczne globalizującego się świata. Nasze działania są zgodne ze strategią rozwoju uczelni – proponujemy nowoczesną ofertę dydaktyczną, pozwalającą naszym absolwentom podejmować skuteczne i konstruktywne działania na wciąż zmieniającym na rynku pracy.
Specialization: Cultural Communication
General description of the specialization:
Komunikacja kulturowa to specjalność łącząca wiedzę i umiejętności w zakresie komunikacji potocznej, językowej, literackiej i audiowizualnej, a także wpływu i oddziaływania estetyki na komunikowanie się za pomocą tradycyjnych mediów i mediów elektronicznych oraz cyfrowych we współczesnym świecie. Złożoność procesów komunikacyjnych w aspekcie czterech punktów widzenia: audiowizualności, literatury, języka i estetyki stanowi trzon programowy specjalności. Program specjalności ułożony jest koncentrycznie i liniowo. Obejmuje zagadnienia z teorii komunikacji, komunikację masową i komunikację międzykulturową. Na kolejnym etapie wprowadza się wiedzę z zakresu komunikacji audiowizualnej, literackiej i językowej. Student poznaje zagadnienia z zakresu estetyki i multimediów. Ostatni etap to realizacja zagadnień związanych z analizą procesów komunikacyjnych, podejmowanych strategii, argumentacji i perswazji w różnych przekazach komunikacyjnych. Zwraca się uwagę na pogłębienie estetycznej wrażliwości studenta. Student kulturoznawstwa kończący tę specjalność posiada dobrą znajomość procesów komunikacyjnych i ich przemian we współczesnym świecie. Jest przygotowany do analizy i interpretacji zachowań komunikacyjnych w dzisiejszych mediach. Zna rolę sztuki w procesach komunikacji kulturowej. Potrafi wykorzystać strategie językowe w polityce, propagandzie i reklamie. Posiada umiejętności analizy współczesnej literatury w kontekście mechanizmów regulujących zachowania społeczne człowieka. Jest specjalistą przygotowanym do pracy w mediach, w reklamie, w placówkach kultury.
Internships (hours and conditions):
Studia II stopnia na kierunku kulturoznawstwo nie są objęte realizacją praktyk.
Graduation requirements:
Warunkiem uzyskania dyplomu jest realizacja planu studiów.
Number of ECTS credits required to achieve the qualification equivalent to the level of study: 120
Professional qualifications:
Absolwenci kierunku kulturoznawstwo posiadają wyspecjalizowane umiejętności predysponujące do pracy w: wydawnictwach, działach promocji książki, redakcjach pism, radiu i telewizji, teatrach, muzeach, kinach, mediach elektronicznych, ośrodkach kultury, galeriach, klubach, rządowych, samorządowych i pozarządowych instytucjach upowszechniających i promujących kulturę, agencjach promocyjnych i reklamowych, agencjach public relations. Mogą prowadzić samodzielne badania oraz pełnić funkcje doradcze i eksperckie w zakresie diagnozowania źródeł problemów kulturowych, są także przygotowani do nadzorowania projektów z zakresu organizowania wydarzeń kulturalnych i imprez masowych, ochrony dziedzictwa kulturowego i do samodzielnej działalności w zakresie animacji kulturowej. Student kończący specjalność komunikacja kulturowa posiada dobrą znajomość języka mediów i kodów komunikacyjnych. Ma wiedzę i kompetencje w zakresie autoprezentacji, publicznych wystąpień, negocjacji, zna zasady argumentacji i perswazji, posiada umiejętność analizy języka wizualnego. Potrafi wykorzystać strategie językowe w polityce, propagandzie i reklamie. Jest specjalistą przygotowanym do pracy w mediach tradycyjnych i elektronicznych, w reklamie, agencjach public relations, w instytucjach kultury zajmujących się organizacją imprez masowych i animacją kultury oraz edukacją medialną. Może pracować jako rzecznik prasowy instytucji czy firmy, specjalista ds. kontaktów z mediami, specjalista ds. social media, doradca w zakresie prowadzenia kampanii PR i kampanii reklamowych. Z powodzeniem odnajdzie się w mediach i agencjach interaktywnych.
Percentage of the ECTS credits for each of the scientific or artistic disciplines to which the learning outcomes are related to the total number of ECTS credits:
  • culture and religion studies (humanities): 80%
  • communication and media studies (social sciences): 15%
  • art studies (humanities): 5%
Specialization: Film and Media Studies
General description of the specialization:
Specjalność filmoznawstwo i wiedza o mediach obejmuje wiedzę metodologiczną, teoretyczną, historyczną i estetyczną z zakresu filmu oraz nowych mediów, wzbogaconą o analizę dzieł filmowych i innych przekazów medialnych. Oferta dotyczy zatem z jednej strony dyscyplin ogólnych, niezbędnych w warsztacie humanisty i medioznawcy (metodologia badań nad filmem i nowymi mediami, teoria filmu i nowych mediów, estetyka filmu i nowych mediów), z drugiej opiera się na zestawie przedmiotów odnoszonych do samych przekazów audiowizualnych (wybrane zagadnienia kinematografii polskiej, kino współczesne), a także obejmuje dzieje dyskursu teoretycznomedialnego. W ten sposób student otrzymuje wgląd w obszary synchronicznej i historycznej wiedzy o zjawiskach kultury audiowizualnej i teoretyczno-historycznej refleksji nad nimi. Całość zostaje uzupełniona wykładem monograficznym, który prezentuje warsztat badawczy wykładowcy i ma charakter wykładu autorskiego. Zwieńczenie specjalności stanowi seminarium magisterskie, w ramach którego student pisze pracę magisterską z szeroko rozumianego zakresu wiedzy o kinie i mediach.
Internships (hours and conditions):
Studia II stopnia na kierunku kulturoznawstwo nie są objęte realizacją praktyk.
Graduation requirements:
Warunkiem uzyskania dyplomu jest realizacja planu studiów.
Number of ECTS credits required to achieve the qualification equivalent to the level of study: 120
Professional qualifications:
Absolwenci kierunku kulturoznawstwo posiadają wyspecjalizowane umiejętności predysponujące do pracy w: wydawnictwach, działach promocji książki, redakcjach pism, radiu i telewizji, teatrach, muzeach, kinach, mediach elektronicznych, ośrodkach kultury, galeriach, klubach, rządowych, samorządowych i pozarządowych instytucjach upowszechniających i promujących kulturę, agencjach promocyjnych i reklamowych, agencjach public relations. Mogą prowadzić samodzielne badania oraz pełnić funkcje doradcze i eksperckie w zakresie diagnozowania źródeł problemów kulturowych, są także przygotowani do nadzorowania projektów z zakresu organizowania wydarzeń kulturalnych i imprez masowych, ochrony dziedzictwa kulturowego i do samodzielnej działalności w zakresie animacji kulturowej. Absolwent specjalności filmoznawstwo i wiedza o mediach jest przygotowany do pracy w instytucjach filmowych, mediach audiowizualnych i elektronicznych, do tworzenia projektów i ofert kulturalnych dla instytucji kultury i organizacji pozarządowych, zwłaszcza w zakresie krytyki mediów w środkach masowego przekazu, organizowania festiwali i spotkań filmowych oraz edukacji filmowej i medialnej.
Percentage of the ECTS credits for each of the scientific or artistic disciplines to which the learning outcomes are related to the total number of ECTS credits:
  • culture and religion studies (humanities): 85%
  • art studies (humanities): 10%
  • communication and media studies (social sciences): 5%
Specialization: Literary Culture
General description of the specialization:
Celem specjalności kultura literacka jest przygotowanie studentów do interpretacji i diagnozowania oraz naukowego opisu zjawisk z zakresu zwanego kulturą literacką. Przez kulturę literacką rozumiemy zespół przeświadczeń dotyczących literatury, jej istoty, wyznaczników i podziałów, charakterystyczny dla danej grupy społecznej, epoki lub w ujęciu najszerszym z kręgu kulturalnego. Niektóre zajęcia objęte tą specjalnością mają charakter propedeutyczny. Chodzi o poznanie materiału badawczego, który stanowi literatura polska XIX i XX wieku, jak też wypracowanie stosownych narzędzi badawczych dla opisu tego materiału w zakresie wyznaczonym przez ramy specjalności. Świadomość teoretyczną studentów specjalności kształtują zarówno zajęcia podejmujące zagadnienia z teorii literatury, jak i te, które prezentują zjawiska literackie w szerszym kontekście zjawisk ogólnokulturowych, takie jak literatura między mediami. Studenci tej specjalności, prócz odpowiedniego przygotowania teoretycznego, które stwarza podstawy do pracy naukowej nad problemami współczesnej kultury literackiej w różnych jej aspektach, mają możliwość przygotowania się do pracy w dwóch różnych dziedzinach: marketing i promocja książki oraz krytyka literacka. Horyzonty intelektualne studentów poszerzają wykłady o charakterze monograficznym. Finalizacją specjalności jest napisanie i obrona pracy magisterskiej.
Internships (hours and conditions):
Studia II stopnia na kierunku kulturoznawstwo nie są objęte realizacją praktyk.
Graduation requirements:
Warunkiem uzyskania dyplomu jest realizacja planu studiów.
Number of ECTS credits required to achieve the qualification equivalent to the level of study: 120
Professional qualifications:
Absolwenci kierunku kulturoznawstwo posiadają wyspecjalizowane umiejętności predysponujące do pracy w: wydawnictwach, działach promocji książki, redakcjach pism, radiu i telewizji, teatrach, muzeach, kinach, mediach elektronicznych, ośrodkach kultury, galeriach, klubach, rządowych, samorządowych i pozarządowych instytucjach upowszechniających i promujących kulturę, agencjach promocyjnych i reklamowych, agencjach public relations. Mogą prowadzić samodzielne badania oraz pełnić funkcje doradcze i eksperckie w zakresie diagnozowania źródeł problemów kulturowych, są także przygotowani do nadzorowania projektów z zakresu organizowania wydarzeń kulturalnych i imprez masowych, ochrony dziedzictwa kulturowego i do samodzielnej działalności w zakresie animacji kulturowej. Studenci specjalności kultura literacka mają możliwość przygotowania się do pracy w dwóch różnych dziedzinach: marketing i promocja książki oraz krytyka literacka. Absolwent jest przygotowany do pracy w tradycyjnych instytucjach związanych z życiem literackim, w prasie, portalach internetowych, redakcjach mediów elektronicznych, wydawnictwach i agencjach reklamy, a także w instytucjach kultury zajmujących się organizacją edukacji literackiej i promocją książki.
Percentage of the ECTS credits for each of the scientific or artistic disciplines to which the learning outcomes are related to the total number of ECTS credits:
  • culture and religion studies (humanities): 85%
  • art studies (humanities): 10%
  • communication and media studies (social sciences): 5%
Specialization: Theatre and Performance Studies
General description of the specialization:
Specjalność teatr i widowiska daje studentowi wiedzę z zakresu konwencji teatru i dramatu powszechnego oraz polskiego, wprowadza w zagadnienia teorii dzieła teatralnego i teorii dramatu oraz metodologii badań teatrologicznych. Rozwija umiejętności analizy i interpretacji widowiska kulturowego i społecznych praktyk performatywnych, przedstawienia teatralnego, tekstu dramatycznego, a także zjawisk współczesnego życia teatralnego. Kształci umiejętności posługiwania się różnorodnymi formami wypowiedzi krytycznych. Zajęcia autorskie poświęcone są różnorodnym dziedzinom teatru i społecznym praktykom wykonawczym (teatr dramatyczny, plastyczny, alternatywny, telewizyjny i radiowy, kabaret, widowiska polityczne i społeczne) oraz różnorodnym aspektom zjawisk teatralnych (widowiskowość, dramaturgia, scenografia, aktorstwo, inscenizacja). Seminaria magisterskie obejmują problematykę teatru i dramatu współczesnego (w tym recepcję dramatu), zagadnienia współczesnej krytyki teatralnej, zjawiska z pogranicza teatru i mediów, a także z pogranicza teatru i innych dziedzin sztuki oraz społeczne fenomeny o charakterze parateatralnym (np. widowiska polityczne, genderowe wzory jako role wykonawcze w różnych tekstach kultury). Nabyte w toku studiów wiedza i sprawności umożliwiają absolwentowi podjęcie pracy w mediach, w wydawnictwach, w działach literackich teatrów, w bibliotekach i muzeach teatralnych, w instytucjach zajmujących się promowaniem kultury i teatru oraz organizowaniem ich funkcjonowania. Przygotowują do uprawiania publicystyki teatralnej. Umożliwiają podjęcie dalszego kształcenia na uczelniach artystycznych oraz prowadzenia pracy badawczej nad teatrem na studiach doktoranckich i podyplomowych. Ponadto przygotowują do animacji teatralnej i prowadzenia zajęć z zakresu wiedzy o teatrze w ramach różnych instytucji edukacyjnych i w placówkach kulturalnych.
Internships (hours and conditions):
Studia II stopnia nie są objęte realizacją praktyk.
Graduation requirements:
Warunkiem uzyskania dyplomu jest realizacja planu studiów.
Number of ECTS credits required to achieve the qualification equivalent to the level of study: 120
Professional qualifications:
Absolwenci kierunku kulturoznawstwo posiadają wyspecjalizowane umiejętności predysponujące do pracy w: wydawnictwach, działach promocji książki, redakcjach pism, radiu i telewizji, teatrach, muzeach, kinach, mediach elektronicznych, ośrodkach kultury, galeriach, klubach, rządowych, samorządowych i pozarządowych instytucjach upowszechniających i promujących kulturę, agencjach promocyjnych i reklamowych, agencjach public relations. Mogą prowadzić samodzielne badania oraz pełnić funkcje doradcze i eksperckie w zakresie diagnozowania źródeł problemów kulturowych, są także przygotowani do nadzorowania projektów z zakresu organizowania wydarzeń kulturalnych i imprez masowych, ochrony dziedzictwa kulturowego i do samodzielnej działalności w zakresie animacji kulturowej. Specjalność teatrologia umożliwia absolwentowi podjęcie pracy w mediach, w wydawnictwach, w działach literackich teatrów, w bibliotekach i muzeach teatralnych, w instytucjach zajmujących się promowaniem kultury i teatru oraz organizowaniem ich funkcjonowania. Przygotowuje do uprawiania publicystyki teatralnej oraz animacji teatralnej i prowadzenia zajęć z zakresu wiedzy o teatrze w ramach różnych instytucji edukacyjnych i w placówkach kulturalnych.
Percentage of the ECTS credits for each of the scientific or artistic disciplines to which the learning outcomes are related to the total number of ECTS credits:
  • culture and religion studies (humanities): 85%
  • art studies (humanities): 10%
  • communication and media studies (social sciences): 5%
Specialization: Theory of Culture and Cultural Anthropology
General description of the specialization:
Specjalność ma charakter interdyscyplinarny, podporządkowany optyce antropologicznej. Studenci mają możliwość podejmowania badań nad poszczególnymi treściami i formami szeroko rozumianej kultury. Podczas studiów przyswajają sobie różne sposoby i metody badania zjawisk kulturowych. Zapoznają się też z procedurami analitycznymi, których celem jest pogłębione rozumienie pojęć, zachowań i przedmiotów kultury. W toku badań empirycznych poznają wzory kulturowe i mechanizmy ich przekazu, uczą się zasad tworzenia źródła naukowego oraz metodyki pracy na różnych materiałach, tak zastanych, jak i przygotowanych samodzielnie. Zajęcia na specjalności prowadzone są przez specjalistów z różnych dziedzin (kulturoznawstwa, etnologii, historii, religioznawstwa, językoznawstwa, filologii etc.), co pozwala na budowanie szerokiej antropologicznej perspektywy poznawczej, akcentującej miejsce człowieka w kulturze.
Internships (hours and conditions):
Studia II stopnia na kierunku kulturoznawstwo nie są objęte realizacją praktyk.
Graduation requirements:
Warunkiem uzyskania dyplomu jest realizacja planu studiów.
Number of ECTS credits required to achieve the qualification equivalent to the level of study: 120
Professional qualifications:
Absolwenci kierunku kulturoznawstwo posiadają wyspecjalizowane umiejętności predysponujące do pracy w: wydawnictwach, działach promocji książki, redakcjach pism, radiu i telewizji, teatrach, muzeach, kinach, mediach elektronicznych, ośrodkach kultury, galeriach, klubach, rządowych, samorządowych i pozarządowych instytucjach upowszechniających i promujących kulturę, agencjach promocyjnych i reklamowych, agencjach public relations. Mogą prowadzić samodzielne badania oraz pełnić funkcje doradcze i eksperckie w zakresie diagnozowania źródeł problemów kulturowych, są także przygotowani do nadzorowania projektów z zakresu organizowania wydarzeń kulturalnych i imprez masowych, ochrony dziedzictwa kulturowego i do samodzielnej działalności w zakresie animacji kulturowej. Specjalność teoria i antropologia kultury umożliwia podjęcie pracy w instytucjach kultury lub ośrodkach oświatowych, w charakterze animatora kultury lub doradcy oraz w działach firm specjalizujących się w badaniach jakościowych klientów, użytkowników lub odbiorców mediów. Absolwent jest także przygotowany do pracy w instytucjach samorządowych zajmujących się dziedzictwem kulturowym.
Percentage of the ECTS credits for each of the scientific or artistic disciplines to which the learning outcomes are related to the total number of ECTS credits:
  • culture and religion studies (humanities): 85%
  • art studies (humanities): 10%
  • communication and media studies (social sciences): 5%
Specialization: Urban Aesthetics
General description of the specialization:
Absolwent specjalności dysponuje umiejętnościami i wiedzą z zakresu problematyki miejskiej, ześrodkowanej na antropologii, estetyce i studiach wizualnych. Wiedza obejmuje historię urbanistyki, semiotykę miasta, zagadnienia przestrzeni publicznej, design, sztukę miasta, teorię i praktykę cyfryzacji miasta, miejskie praktyki przestrzenne, ekologię krytyczną. Student zapoznany zostanie z metodologią diagnozowania stanu przestrzeni miejskiej pod kątem wymienionych dziedzin, rozpoznaje procesy komunikacyjne oraz artystyczne wykorzystujące nowe technologie, posiada zdolność do podejmowania innowacyjnych rozwiązań przestrzennych. Specjalność kształci umiejętność analizy przestrzeni miejskiej w kontekście strategii miejskich, tradycyjnych i cybernetycznych. Umiejętności te zyskują konkretną postać w pracy magisterskiej. Nabyta wiedza pozwala studentowi podjąć pracę w instytucjach rządowych i organizacjach pozarządowych decydujących o charakterze miast w ich wymiarze lokalnym, jest przygotowany do tworzenia inicjatyw obywatelskich.
Internships (hours and conditions):
Studia II stopnia nie są objęte realizacją praktyk.
Graduation requirements:
Warunkiem uzyskania dyplomu jest realizacja planu studiów.
Number of ECTS credits required to achieve the qualification equivalent to the level of study: 120
Professional qualifications:
Absolwenci kierunku kulturoznawstwo posiadają wyspecjalizowane umiejętności predysponujące do pracy w: wydawnictwach, działach promocji książki, redakcjach pism, radiu i telewizji, teatrach, muzeach, kinach, mediach elektronicznych, ośrodkach kultury, galeriach, klubach, rządowych, samorządowych i pozarządowych instytucjach upowszechniających i promujących kulturę, agencjach promocyjnych i reklamowych, agencjach public relations. Mogą prowadzić samodzielne badania oraz pełnić funkcje doradcze i eksperckie w zakresie diagnozowania źródeł problemów kulturowych, są także przygotowani do nadzorowania projektów z zakresu organizowania wydarzeń kulturalnych i imprez masowych, ochrony dziedzictwa kulturowego i do samodzielnej działalności w zakresie animacji kulturowej. Wiedza nabyta w ramach specjalności estetyka miasta pozwala absolwentowi podjąć pracę w instytucjach rządowych i organizacjach pozarządowych decydujących o charakterze miast w ich wymiarze lokalnym. Absolwent jest przygotowany do tworzenia inicjatyw obywatelskich. Absolwent studiów kulturoznawczych o specjalności estetyka miasta jest także przygotowany do pracy w różnych instytucjach kultury i instytucjach o pokrewnym charakterze (media, ośrodki kultury, agencje artystyczne itp.), dla których działania miejskie stanowią istotny cel działań.
Percentage of the ECTS credits for each of the scientific or artistic disciplines to which the learning outcomes are related to the total number of ECTS credits:
  • culture and religion studies (humanities): 80%
  • art studies (humanities): 15%
  • communication and media studies (social sciences): 5%
KNOWLEDGE
The graduate:
has an in-depth knowledge of the subject-related and methodological specificity of the cultural studies, which is able to develop and apply in professional activities; [02-KO2SN-12_W01]
knows the extended cultural terminology (including terminology related to theory, anthropology, philosophy, and history of culture, literary studies, film and theatre studies, aesthetics, cultural communication and media studies); [02-KO2SN-12_W02]
has a structured in-depth knowledge, covering terminology, theories and methodologies in the field of cultural studies, including such scientific disciplines as culture theory, cultural anthropology, philosophy of culture, history of culture and literature, literary criticism and interpretation, theory and anthropology of literature, communication theory, linguistic research methods, history and theory of art, fine arts, visual culture, theatre studies and performing arts, film studies and audiovisual media; the graduate can work simultaneously based on a narrow and broad definition of culture; [02-KO2SN-12_W03]
has a structured and extended knowledge that leads to the major from selected areas of culture theory, cultural anthropology, cultural history, history of literature, literary criticism and interpretation, theory and anthropology of literature, communication theory, linguistic research methods, history and theory of art, fine arts, visual culture, theatre studies and performing arts, film studies and audiovisual media; [02-KO2SN-12_W04]
has an in-depth knowledge of the multidisciplinary nature of cultural studies and the relationships with other disciplines in humanities, allowing the integration of different fields of research; [02-KO2SN-12_W05]
has a detailed knowledge of contemporary achievements, research centres and schools, including theory, anthropology and history of culture, literary studies, theatre and film studies, aesthetics, cultural communication and media studies; [02-KO2SN-12_W06]
knows and understands advanced methods of analysis, interpretation, problematisation and valuating of various cultural creations specific to selected traditions, theories or research schools in the field of disciplines of cultural studies; [02-KO2SN-12_W07]
knows and understands the basic concepts and principles of copyright protection and the rules for the management of intellectual property assets; [02-KO2SN-12_W08]
has an in-depth knowledge of the complex nature of the language and of the historical variability of its meanings in the general sense and with regard to the various disciplines of cultural studies; is aware of the multiplicity of languages of various fields of culture and areas of art as well as the diversity of discourses in humanities; [02-KO2SN-12_W09]
has an extended and in-depth knowledge of cultural institutions and is familiarized with contemporary cultural life; [02-KO2SN-12_W10]
has an extended knowledge of a human being as a culture creator, extended with regard to media-mediated and non-mediated communication activities; [02-KO2SN-12_W11]
has an in-depth knowledge of the processes of communication changes related to selected structures, institutions and social ties; is aware of their correlations with the development of technologies and media systems; is familiar with the regularities of these changes; [02-KO2SN-12_W12]
has in-depth knowledge of selected scientific methods and knows the issues specific to a selected discipline of science unrelated to the leading discipline of the field of study [W_OOD]

SKILLS
The graduate:
can search in different sources and select necessary information and then analyse, interpret, integrate and evaluate it and formulate critical opinions as a result; [02-KO2SN-12_U01]
has in-depth research skills in terms of the analysis of scientific papers, synthesis of different ideas and views; can analyse complex problems, select methods and use appropriate research tools; is able to develop and present research results; [02-KO2SN-12_U02]
is able to independently acquire knowledge related to cultural studies, develop research skills and undertake tasks aimed at professional self-development; [02-KO2SN-12_U03]
can integrate knowledge from different disciplines of cultural studies and use the acquired skills to do research on different areas of culture; [02-KO2SN-12_U04]
can carry out an in-depth analysis and interpretation of cultural phenomena and creations, as well as artistic ones in the field of film and new media, theatre and performative activities, visual arts and literature; consciously applies methods developed on the basis of humanities, can determine the meanings of cultural phenomena and creations, and reconstruct and discuss the ways of their social impact, as well as indicate their position in the historical and cultural process; [02-KO2SN-12_U05]
can argue logically, coherently and substantively using the acquired theoretical and methodological views and formulate conclusions and synthetic summaries; [02-KO2SN-12_U06]
can communicate using different channels and communication techniques with culture creators and specialists in the fields of cultural studies and related scientific disciplines in Polish and foreign languages; can popularize knowledge of the broadly understood culture, i.e., scientific knowledge of culture, knowledge of cultural creations and institutions; [02-KO2SN-12_U07]
can prepare advanced forms of written work (problem draft, analytical, interpretative work, research report, review, scientific dissertation etc.) on selected specific scientific problems based on appropriate theoretical views using materials from different sources; [02-KO2SN-12_U08]
can prepare various forms of oral presentations that require the use of specialist scientific knowledge in the field of cultural studies; [02-KO2SN-12_U09]
is able to correctly interpret and explain social and cultural phenomena and the mutual relationships between these phenomena; can apply methods developed on the basis of social sciences and humanities; [02-KO2SN-12_U10]
can predict and model complex social processes involving phenomena in the field of cultural communication, including PR communication, visual communication, new media, using advanced methods and tools in the fields of science and scientific disciplines specific to the programme; [02-KO2SN-12_U11]
has the ability to understand and analyse socio-cultural phenomena, extended by the ability for in-depth theoretical assessment of these phenomena in different areas of communication (artistic, PR, verbal, visual, new media, etc.). [02-KO2SN-12_U12]
communicates in a foreign language using advanced language communicative competences. Has the ability to read and understand complex scientific texts and in-depth ability to prepare various written works (including research) and oral presentations on specific issues in the field of their study [02-KO2SN-12_U13]
understands the need to extend their knowledge and skills, inspires the educational activities of others and animates cultural life; [02-KO2SN-12_U14]
can work together in a group, adopting different roles, can participate in the team elaboration of research problems and issues; [02-KO2SN-12_U15]
can appropriately define the priorities for the realisation of the task defined by themselves or others; [02-KO2SN-12_U16]
has advanced skills in posing research questions and analyzing problems or solving them in practice on the basis of the acquired content and practical experience and skills in the field of a selected discipline of science not related to the leading discipline of the field of study [U_OOD]

SOCIAL COMPETENCES
The graduate:
correctly identifies and resolves dilemmas related to the profession; [02-KO2SN-12_K01]
actively participates in activities to preserve the cultural heritage of the region, country, Europe and the world; [02-KO2SN-12_K02]
consciously and systematically participates in various forms of cultural life, including the use of the media, is interested in innovative forms of artistic expression and new phenomena in culture; [02-KO2SN-12_K03]
is able to formulate critical opinions and present them in various forms and through various media, using the acquired scientific knowledge and developed skills of contact with cultural creations; [02-KO2SN-12_K04]
understands the need for an interdisciplinary approach to solving problems, integrating knowledge or using skills from various disciplines and practicing self-education aimed at deepening the acquired knowledge [KS_OOD]
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Anthropology of Space [02-KO2N-16-13] Polish course work laboratory classes: 20 3
Anthropology of World Cultures [02-KO2N-14-02] Polish course work laboratory classes: 20 3
Chosen Aspects of Social Communication [02-KO2N-14-10] Polish course work lecture: 10
laboratory classes: 10
4
Contemporary Literature Issues [02-KO2N-14-07] Polish course work laboratory classes: 20 3
Estetyczne rozumienie przestrzeni [02-KO2N-21-01] Polish course work lecture: 10 2
Film and new media in culture [02-KO2N-14-05] Polish course work discussion classes: 20 3
Grupa modułów fakultatywnych 1 lecture: 0
depending on the choice: 20
3
Public Relations [02-KO2N-12-09] Polish exam lecture: 10
laboratory classes: 20
4
Theatre Anthropology [02-KO2N-12-03] Polish course work laboratory classes: 20 3
C - OTHER REQUIREMENTS
Język angielski [02-KO1N-13-jo] Polish course work practical classes: 20 2
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Anthropology of Space [02-KO2N-16-13] Polish course work laboratory classes: 20 3
Anthropology of World Cultures [02-KO2N-14-02] Polish course work laboratory classes: 20 3
Chosen Aspects of Social Communication [02-KO2N-14-10] Polish course work lecture: 10
laboratory classes: 10
4
Contemporary Literature Issues [02-KO2N-14-07] Polish course work laboratory classes: 20 3
Estetyczne rozumienie przestrzeni [02-KO2N-21-01] Polish course work lecture: 10 2
Film and new media in culture [02-KO2N-14-05] Polish course work discussion classes: 20 3
Grupa modułów fakultatywnych 1 lecture: 0
depending on the choice: 20
3
Public Relations [02-KO2N-12-09] Polish exam lecture: 10
laboratory classes: 20
4
Theatre Anthropology [02-KO2N-12-03] Polish course work laboratory classes: 20 3
C - OTHER REQUIREMENTS
Język angielski [02-KO1N-13-jo] Polish course work practical classes: 20 2
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Anthropology of Space [02-KO2N-16-13] Polish course work laboratory classes: 20 3
Anthropology of World Cultures [02-KO2N-14-02] Polish course work laboratory classes: 20 3
Chosen Aspects of Social Communication [02-KO2N-14-10] Polish course work lecture: 10
laboratory classes: 10
4
Contemporary Literature Issues [02-KO2N-14-07] Polish course work laboratory classes: 20 3
Estetyczne rozumienie przestrzeni [02-KO2N-21-01] Polish course work lecture: 10 2
Film and new media in culture [02-KO2N-14-05] Polish course work discussion classes: 20 3
Grupa modułów fakultatywnych 1 lecture: 0
depending on the choice: 20
3
Public Relations [02-KO2N-12-09] Polish exam lecture: 10
laboratory classes: 20
4
Theatre Anthropology [02-KO2N-12-03] Polish course work laboratory classes: 20 3
C - OTHER REQUIREMENTS
Język angielski [02-KO1N-13-jo] Polish course work practical classes: 20 2
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Anthropology of Space [02-KO2N-16-13] Polish course work laboratory classes: 20 3
Anthropology of World Cultures [02-KO2N-14-02] Polish course work laboratory classes: 20 3
Chosen Aspects of Social Communication [02-KO2N-14-10] Polish course work lecture: 10
laboratory classes: 10
4
Contemporary Literature Issues [02-KO2N-14-07] Polish course work laboratory classes: 20 3
Estetyczne rozumienie przestrzeni [02-KO2N-21-01] Polish course work lecture: 10 2
Film and new media in culture [02-KO2N-14-05] Polish course work discussion classes: 20 3
Grupa modułów fakultatywnych 1 lecture: 0
depending on the choice: 20
3
Public Relations [02-KO2N-12-09] Polish exam lecture: 10
laboratory classes: 20
4
Theatre Anthropology [02-KO2N-12-03] Polish course work laboratory classes: 20 3
C - OTHER REQUIREMENTS
Język angielski [02-KO1N-13-jo] Polish course work practical classes: 20 2
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Anthropology of Space [02-KO2N-16-13] Polish course work laboratory classes: 20 3
Anthropology of World Cultures [02-KO2N-14-02] Polish course work laboratory classes: 20 3
Chosen Aspects of Social Communication [02-KO2N-14-10] Polish course work lecture: 10
laboratory classes: 10
4
Contemporary Literature Issues [02-KO2N-14-07] Polish course work laboratory classes: 20 3
Estetyczne rozumienie przestrzeni [02-KO2N-21-01] Polish course work lecture: 10 2
Film and new media in culture [02-KO2N-14-05] Polish course work discussion classes: 20 3
Grupa modułów fakultatywnych 1 lecture: 0
depending on the choice: 20
3
Public Relations [02-KO2N-12-09] Polish exam lecture: 10
laboratory classes: 20
4
Theatre Anthropology [02-KO2N-12-03] Polish course work laboratory classes: 20 3
C - OTHER REQUIREMENTS
Język angielski [02-KO1N-13-jo] Polish course work practical classes: 20 2
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Anthropology of Space [02-KO2N-16-13] Polish course work laboratory classes: 20 3
Anthropology of World Cultures [02-KO2N-14-02] Polish course work laboratory classes: 20 3
Chosen Aspects of Social Communication [02-KO2N-14-10] Polish course work lecture: 10
laboratory classes: 10
4
Contemporary Literature Issues [02-KO2N-14-07] Polish course work laboratory classes: 20 3
Estetyczne rozumienie przestrzeni [02-KO2N-21-01] Polish course work lecture: 10 2
Film and new media in culture [02-KO2N-14-05] Polish course work discussion classes: 20 3
Grupa modułów fakultatywnych 1 lecture: 0
depending on the choice: 20
3
Public Relations [02-KO2N-12-09] Polish exam lecture: 10
laboratory classes: 20
4
Theatre Anthropology [02-KO2N-12-03] Polish course work laboratory classes: 20 3
C - OTHER REQUIREMENTS
Język angielski [02-KO1N-13-jo] Polish course work practical classes: 20 2
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Anthropology of Culture [02-KO2N-14-11] Polish exam lecture: 20 4
Anthropology of Words [02-K02N-12-17K] Polish course work laboratory classes: 10 2
Grupa modułów fakultatywnych 2 lecture: 0
depending on the choice: 10
2
Grupa modułów fakultatywnych 3 lecture: 0
depending on the choice: 10
2
Intercultural Communications [02-K02N-12-15K] Polish course work laboratory classes: 20 2
Introduction to Research on Communication Processes [02-KO2N-12-24K] Polish exam lecture: 20 4
Master's seminar in communication culture I [02-K02N-12-13K] Polish course work laboratory classes: 20 6
Media Anthropology [02-K02N-12-18K] Polish course work lecture: 10
laboratory classes: 10
3
Percepcja estetyczna [02-MO2N-21-01] Polish course work discussion classes: 20 2
Verbal and Non-Verbal Communication [02-K02N-12-14K] Polish exam lecture: 10
laboratory classes: 10
3
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Anthropology of Culture [02-KO2N-14-11] Polish exam lecture: 20 4
Audiovisual Media Interpretation [02-KO2N-14-06] Polish course work workshop: 10 2
Contemporary film: trends and conventions [02-K02N-12-15F] Polish course work lecture: 10
laboratory classes: 20
3
Grupa modułów fakultatywnych 2 lecture: 0
depending on the choice: 10
2
Grupa modułów fakultatywnych 3 lecture: 0
depending on the choice: 10
2
Master's graduate seminar in film and new media I [02-KO2N-12-13F] Polish course work seminar: 20 10
Methodology of film and new media [02-K02N-12-16F] Polish exam lecture: 20 3
New media workshop - introduction [02-KO2N-12-18F] Polish course work workshop: 10 2
Percepcja estetyczna [02-MO2N-21-01] Polish course work discussion classes: 20 2
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Anthropology of Culture [02-KO2N-14-11] Polish exam lecture: 20 4
Artistic Critic's Workshop [02-KO2N-12-15L] Polish course work workshop: 20 3
Grupa modułów fakultatywnych 2 lecture: 0
depending on the choice: 10
2
Grupa modułów fakultatywnych 3 lecture: 0
depending on the choice: 10
2
Master's seminar in literary culture I [02-KO2N-12-13 L] Polish course work seminar: 20 10
Methodology of Literature Studies [02-KO2N-12-14L] Polish exam laboratory classes: 20 3
Percepcja estetyczna [02-MO2N-21-01] Polish course work discussion classes: 20 2
Selected Issues of Contemporary Aesthetics [02-KO2N-12-16] Polish course work laboratory classes: 20 2
Workshop on Literary Culture [02-KO2N-12-17L] Polish course work laboratory classes: 20 2
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Anthropology of Culture [02-KO2N-14-11] Polish exam lecture: 20 4
Gatunki widowisk muzycznych [02-KO2N-21-07] Polish course work lecture: 10
laboratory classes: 10
2
Grupa modułów fakultatywnych 2 lecture: 0
depending on the choice: 10
2
Grupa modułów fakultatywnych 3 lecture: 0
depending on the choice: 10
2
Interpretation of Drama [02-KO2N-12-16T] Polish course work laboratory classes: 20 2
Kierunki badań teatralnych (moduł dyplomowy obligatoryjny) [02-KO2N-12- 22T] Polish exam lecture: 20 3
Master's graduate seminar in theatrology I [02-KO2N-12-13T] Polish course work seminar: 20 7
Percepcja estetyczna [02-MO2N-21-01] Polish course work discussion classes: 20 2
Poetics of Drama [02-KO2N-12-15T] Polish course work lecture: 10 2
Teatr polski – tradycja i współczesność [02-KO2N-21-06] Polish course work lecture: 20
discussion classes: 20
4
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Analysis and Interpretation of Cultural Text [02-KO2N-12-16A] Polish course work laboratory classes: 20 3
Anthropology of Culture [02-KO2N-14-11] Polish exam lecture: 20 4
Anthropology of European Cultures [02-KO2N-12-14A] Polish course work lecture: 20 2
Grupa modułów fakultatywnych 2 lecture: 0
depending on the choice: 10
2
Grupa modułów fakultatywnych 3 lecture: 0
depending on the choice: 10
2
History of Polish Culture in 19th and 20th Centuries [02-KO2N-12-17A] Polish course work laboratory classes: 20 2
Master's graduate seminar in theory and anthropology of culture I [02-KO2N-12-13A] Polish course work seminar: 20 9
Percepcja estetyczna [02-MO2N-21-01] Polish course work discussion classes: 20 2
B - INTERSHIPS AND FIELD WORK
Anthropological Fieldwork Research [02-KO2N-12-abtA] Polish course work laboratory classes: 20 4
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Anthropology of Culture [02-KO2N-14-11] Polish exam lecture: 20 4
Anthropology of Fashion [02-KO2N-14-18] Polish course work lecture: 10
laboratory classes: 10
3
City Anthropology [02-KO2N-14-15] Polish course work laboratory classes: 20 3
Grupa modułów fakultatywnych 2 lecture: 0
depending on the choice: 10
2
Grupa modułów fakultatywnych 3 lecture: 0
depending on the choice: 10
2
Masters's graduate seminar in City Aesthetics [02-K02N-14-13E] Polish course work seminar: 20 11
Percepcja estetyczna [02-MO2N-21-01] Polish course work discussion classes: 20 2
Sensorial Anthropology [ 02-KO2N-14-16] Polish course work lecture: 10
laboratory classes: 10
3
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Audiovisual Communication (new media and multimedia) [02-K02N-12-16K] course work laboratory classes: 20 2
Communication Behaviours Analysis [02-KO2N-12-22K] Polish course work lecture: 10 2
Culture Philosophy [02-KO2N-12-21] Polish exam lecture: 20 3
Grupa modułów fakultatywnych 4 lecture: 0
depending on the choice: 10
2
Language and Visual Strategies in Communication [02-KO2N-12-23K] Polish exam lecture: 10
laboratory classes: 20
6
Master's seminar in communication culture II [02-KO2N-12-20K] Polish course work seminar: 20 11
Monographic Lecture (Culture Communication) [02-KO2N-12-25KK] Polish course work lecture: 10 2
University Module [MO1] Polish course work depending on the choice: 20 2
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Aesthetics of film and new media [02-K02N-12-23F] Polish course work laboratory classes: 20 2
Contemporary film: genres and authors [02-K02N-12-19F] Polish course work laboratory classes: 20 3
Culture Philosophy [02-KO2N-12-21] Polish exam lecture: 20 3
Grupa modułów fakultatywnych 4 lecture: 0
depending on the choice: 10
2
Master's graduate seminar in film and new media II [02-KO2N-12-20F] Polish course work seminar: 20 11
Monographic Lecture (Film and Media Studies) [02-KO2N-12-25] Polish course work lecture: 10 2
New media workshop - contemporary new media art [02-KO2N-12-24F] Polish course work workshop: 10 2
The theory of film and new media [02-K02N-12-22F] Polish course work lecture: 20
laboratory classes: 20
3
University Module [MO1] Polish course work depending on the choice: 20 2
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Book Review Workshop [02-KO2N-12-19L] Polish course work laboratory classes: 20 3
Culture Philosophy [02-KO2N-12-21] Polish exam lecture: 20 3
Essay Writing [02-K02N-12-24L] Polish exam laboratory classes: 20 2
Feature Workshop [02-KO2N-12-23L] Polish course work laboratory classes: 20 3
Grupa modułów fakultatywnych 4 lecture: 0
depending on the choice: 10
2
Master's seminar in literary culture II [02-KO2N-12-20L] Polish course work seminar: 20 8
Monographic Lecture (Literary Culture) [02-KO2N-12-25L] Polish course work lecture: 10 2
Newest Literary Phenomenons [02-KO2N-12-22L] Polish course work laboratory classes: 20 2
Persuasive Techniques [02-KO2N-12-26L] Polish exam laboratory classes: 20 3
University Module [MO1] Polish course work depending on the choice: 20 2
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Contemporary Theatre [02-KO2N-12-26T] Polish exam lecture: 30
laboratory classes: 30
4
Culture Philosophy [02-KO2N-12-21] Polish exam lecture: 20 3
Grupa modułów fakultatywnych 4 lecture: 0
depending on the choice: 10
2
Master's graduate seminar in theatrology II [02-KO2N-12-20T] Polish course work seminar: 20 14
Monographic Lecture (Theatrology) [02-KO2N-12-25T] Polish course work lecture: 10 2
Theatre designers [02-KO2N-12- 23T] Polish course work workshop: 20 3
University Module [MO1] Polish course work depending on the choice: 20 2
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Anthropology of Literature [02-KO2N-12-26A] Polish course work laboratory classes: 10 3
Anthropology of Polish Culture [02-KO2N-12-22A] Polish exam laboratory classes: 20 3
Archaeology of Practical Knowledge [02-KO2N-12-28A] Polish course work laboratory classes: 20 2
Culture Philosophy [02-KO2N-12-21] Polish exam lecture: 20 3
Grupa modułów fakultatywnych 4 lecture: 0
depending on the choice: 10
2
Linguistic Theories of Culture [02-KO2N-12-23A] Polish course work laboratory classes: 10 2
Master's graduate seminar in theory and anthropology of culture II [02-KO2N-12-20A] Polish course work seminar: 20 9
Monographic Lecture (Theory and Antropology of Culture) [02-KO2N-12-25TAK] Polish course work lecture: 10 2
Philosophical Anthropology [02-KO2N-12-19A] Polish course work lecture: 10
laboratory classes: 10
2
University Module [MO1] Polish course work depending on the choice: 20 2
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Culture Philosophy [02-KO2N-12-21] Polish exam lecture: 20 3
Design i miasto [02-KO2N-14-19EM] Polish exam laboratory classes: 20 3
Grupa modułów fakultatywnych 4 lecture: 0
depending on the choice: 10
2
Masters's graduate seminar in City Aesthetics [02-KO2N-14-20EM] Polish course work seminar: 20 11
Medialne transformacje przestrzeni [02-KO2N-14-26] Polish course work laboratory classes: 20 3
Monographic Lecture (City Aesthetics) [02-KO2N-12-25EM] Polish course work lecture: 10 2
Projektowanie doświadczeń miasta [02-MO2N-21-02] Polish course work laboratory classes: 20 2
Silesia - Space of Thinking [02-KO2N-14-24EM] Polish course work laboratory classes: 10 2
University Module [MO1] Polish course work depending on the choice: 20 2
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Grupa modułów fakultatywnych 5 lecture: 0
depending on the choice: 10
2
Grupa modułów fakultatywnych 6 lecture: 10
depending on the choice: 0
2
Image Communication in Postmedia [02-KO2N-12-28K] Polish course work laboratory classes: 20 5
Master's seminar in communication culture III [02-KO2N-12-27K] Polish course work seminar: 20 21
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Film in digital culture [02-KO2N-12-26F] Polish exam laboratory classes: 20 4
Grupa modułów fakultatywnych 5 lecture: 0
depending on the choice: 10
2
Grupa modułów fakultatywnych 6 lecture: 10
depending on the choice: 0
2
Master's graduate seminar in film and new media III [02-KO2N-12-27F] Polish course work seminar: 20 22
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Book Marketing [02-KO2N-12-29L] Polish course work laboratory classes: 20 2
Grupa modułów fakultatywnych 5 lecture: 0
depending on the choice: 10
2
Grupa modułów fakultatywnych 6 lecture: 10
depending on the choice: 0
2
Master's seminar in literary culture III [02-KO2N-12-27L] Polish course work seminar: 20 24
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Grupa modułów fakultatywnych 5 lecture: 0
depending on the choice: 10
2
Grupa modułów fakultatywnych 6 lecture: 10
depending on the choice: 0
2
Master's graduate seminar in theatrology III [02-KO2N-12-27T] Polish course work seminar: 20 21
Theatre criticism workshops [02-KO2N-12- 28T] Polish course work workshop: 20 5
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Contemporary Culture – Selected Issues [02-KO2N-12-29A] Polish course work laboratory classes: 10 2
Contemporary Culture Theories [02-KO2N-12-15A] Polish exam laboratory classes: 20 3
Grupa modułów fakultatywnych 5 lecture: 0
depending on the choice: 10
2
Grupa modułów fakultatywnych 6 lecture: 10
depending on the choice: 0
2
Master's graduate seminar in theory and anthropology of culture III [02-KO2N-12-27A] Polish course work seminar: 20 16
B - INTERSHIPS AND FIELD WORK
Cultural Practices [02-KO2N-12-pkA] Polish course work laboratory classes: 10 5
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Grupa modułów fakultatywnych 5 lecture: 0
depending on the choice: 10
2
Grupa modułów fakultatywnych 6 lecture: 10
depending on the choice: 0
2
Isotype Workshop [02-KO2N-14-28EM] Polish course work workshop: 20 5
Master's graduate seminar in City Aesthetics III [02-KO2N-12-27EM] Polish course work seminar: 20 21