Fizyka medyczna Kod programu: 03-S2FM12.2014

Kierunek studiów: fizyka medyczna
Kod programu: 03-S2FM12.2014
Kod programu (USOS): 03-S2FM12
Jednostka prowadząca studia: Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Język studiów: polski
Semestr rozpoczęcia studiów: semestr letni 2014/2015
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia
Forma prowadzenia studiów: studia stacjonarne
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Liczba semestrów: 3
Tytuł zawodowy: magister
Dalsze studia: możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia podyplomowe i doktoranckie
Specjalności:
  • promieniowanie jonizujące
  • promieniowanie niejonizujące
Semestr od którego rozpoczyna się realizacja specjalności: (brak informacji)
Obszary, dziedziny, dyscypliny do których kierunek jest przyporządkowany: (brak informacji)
Kod ISCED: (brak informacji)
Numer i data uchwały Senatu UŚ z programem studiów: 133 (29.05.2012)
Ogólna charakterystyka kierunku:
Studia drugiego stopnia na kierunku Fizyka medyczna trwają 3 semestry. Całkowita liczba punktów ECTS (European Credit Transfer System) konieczna do uzyskania kwalifikacji wynosi 90. Na pierwszym semestrze studiów studenci dokonują wyboru specjalności oraz tematu pracy magisterskiej. Studia kończą się zrealizowaniem pracy magisterskiej i uzyskaniem tytułu zawodowego magistra fizyki medycznej. Dają uprawnienia do kontynuacji procesu kształcenia na studiach doktoranckich (III stopnia). Studia na kierunku „Fizyka Medyczna” mają na celu jak najlepsze przygotowanie młodych ludzi do pracy w zawodach paramedycznych. Stwarza to możliwość uzupełnienia kadry placówek medycznych, badawczo-rozwojowych, kontrolnych i diagnostycznych, przemysłowych i ochrony środowiska o personel posiadający wysokie kwalifikacje zawodowe. Na drugim stopniu studiów dostępne specjalności to: promieniowanie jonizującego oraz promieniowanie niejonizującego. Istotnym zadaniem kształcenia na kierunku Fizyka medyczna jest przygotowanie fizyków do pracy w zespołach interdyscyplinarnych (złożonych z lekarzy, biologów, chemików, techników) oraz do spełniania roli ekspertów w zakresie systemów zarządzania jakością w dziedzinach związanych z fizyką medyczną, systemów zarządzania jakością bezpieczeństwa, jakością techniczną procedur obrazowych, przygotowaniem i obsługą procedur niestandardowych. Efekty kształcenia kierunku Fizyka medyczna różnią się od profilu absolwenta kierunku Fizyka o specjalności fizyka medyczna szerszym przygotowaniem w zakresie nauk biologicznych, chemicznych i prawnych przy jednoczesnym ukierunkowaniu wiedzy fizyczno-matematycznej w stronę nauk biomedycznych.
Organizacja procesu uzyskania dyplomu:
Organizacja procesu uzyskania dyplomu. §1 Niniejszy regulamin wewnętrzny jest uszczegółowieniem § § 31, 32, 33, 34, 35 obowiązującego w Uniwersytecie Śląskim Regulaminu studiów, uchwalonego przez Senat UŚ w dniu 25.04.2006 r. wraz z późniejszymi zmianami. §2 1. Po złożeniu przez dyplomanta, przyjętej przez promotora, pracy magisterskiej, promotor i recenzent opracowują recenzję w terminie najpóźniej 3 dni przed wyznaczonym terminem egzaminu magisterskiego. 2. Recenzje zawierają propozycje ocen pracy. 3. Recenzje są udostępnione dyplomantowi w celu zapoznania się z zawartymi w nich uwagami. § 3 1. Egzamin magisterski składa się z dwóch części: (a) obrony pracy magisterskiej, (b) odpowiedzi dyplomanta na pytania. 2. Obrona pracy magisterskiej rozpoczyna się autoreferatem dyplomanta. Następnie dyplomant ustosunkowuje się do uwag dotyczących pracy zawartych w recenzjach; po czym członkowie komisji formułują dodatkowe pytania i uwagi dotyczące pracy. Odpowiedzi dyplomanta kończą obronę pracy magisterskiej. 3. W drugiej części egzaminu dyplomant otrzymuje pytania egzaminacyjne. Pytania dotyczą przedmiotów z zakresu fizyki fazy skondensowanej, fizyki atomowej i molekularnej, fizyki jądrowej, fizyki cząstek elementarnych, astrofizyki oraz mechaniki kwantowej. Zakres egzaminu z danego przedmiotu pokrywa się z treściami programowymi odpowiednich wykładów zamieszczonymi w Katalogu przedmiotów ECTS. 4. Na zakończenie egzaminu: (a) Promotor i recenzent podają swoje ostateczne oceny pracy, biorąc przy tym pod uwagę przebieg obrony pracy magisterskiej. Obydwie oceny są odnotowane w protokole egzaminacyjnym. (b) Komisja ustala cząstkowe oceny odpowiedzi na poszczególne pytania egzaminacyjne. (c) Komisja ustala według zasad określonych w § 35, ust. 2 Regulaminu studiów końcową ocenę pracy magisterskiej i ocenę końcową na dyplomie.
Związek kierunku studiów ze strategią rozwoju, w tym misją uczelni:
kierunek zgodny z przyjętą strategią rozwoju Instytutu Fizyki oraz Uniwersytetu Śląskiego
Nazwa specjalności: promieniowanie jonizujące
Ogólna charakterystyka specjalności:
Specjalność: promieniowanie jonizujące Cele kształcenia Głównym zadaniem nauczania na specjalności promieniowanie jonizujące jest wykształcenie specjalistów wykorzystujących zawodowo promieniowanie jonizujące zarówno w celach diagnostycznych jak i terapeutycznych. Ponadto przygotowuje fizyków medycznych do twórczego wykorzystania własnych umiejętności zawodowych w wyspecjalizowanych placówkach służby zdrowia, laboratoriach kontrolnych i diagnostycznych oraz do prowadzenia badań w instytucjach naukowych. Treści kształcenia jak również organizacja zajęć praktycznych na specjalności są dobrane w taki sposób, iż magister fizyki medycznej powinien działać inspirująco na zespół medyczny, z którym współpracuje, zwracając uwagę na nowe możliwości w procesie diagnozowania i leczenia za pomocą promieniowania jonizującego. Sylwetka absolwenta Absolwent specjalności promieniowanie jonizujące posiada poszerzoną wiedzę fizyki medycznej oraz umiejętności wykorzystania i rozwijania metod współczesnej fizyki do badań biomedycznych. Jest bardzo dobrze przygotowany do pełnienia roli eksperta w zakresie systemów zarządzania jakością (QA) w dziedzinach związanych z ochroną radiologiczną oraz szeroko pojętą fizyką medyczną. Ponadto posiada wiedzę w zakresie wykorzystania promieniowania niejonizującego w diagnostyce i terapii medycznej. Jest przygotowany do twórczego wykorzystania własnych umiejętności zawodowych w wyspecjalizowanych placówkach służby zdrowia, laboratoriach kontrolnych i diagnostycznych, w ośrodkach badawczych i wdrożeniowych oraz do prowadzenia badań w instytucjach naukowych. Fizyk medyczny powinien działać inspirująco na zespół medyczny, z którym współpracuje, zwracając uwagę na nowe możliwości w procesie diagnozowania i leczenia. Ponadto absolwent posiada kompetencje do pracy w instytucjach i organizacjach zajmujących się poradnictwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu fizyki medycznej, nauczania wykonywania zawodu oraz w placówkach działających na rzecz ochrony środowiska. Absolwent jest przygotowany teoretycznie, aby po odbyciu odpowiedniego stażu zawodowego w placówkach służby zdrowia mógł ubiegać się o zawodowy tytuł specjalisty z fizyki medycznej. Ponadto może kontynuować edukację na studiach trzeciego stopnia (doktoranckich).
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk:
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk Na drugim stopniu studiów kierunku Fizyka medyczna nie przewidziano praktyk obowiązkowych. Jeżeli student jest zainteresowany nieobowiązkową praktyką zawodową, to za zgodą Dziekana/Prodziekana istnieje możliwość wykonania bezpłatnych praktyk w wybranej placówce, co zostaje potwierdzone w suplemencie wydawanym jako załącznik do dyplomu.
Warunki wymagane do ukończenia studiów:
Warunki wymagane do ukończenia studiów ze specjalnością „promieniowanie jonizujące” Warunkiem ukończenia studiów jest: • zaliczenie wszystkich modułów przedmiotów określonych planem studiów na kierunku fizyka medyczna ze specjalnością „promieniowanie jonizujące” oraz zdanie wymaganych egzaminów, • napisanie i obrona pracy magisterskiej przed komisją egzaminacyjną • uzyskanie wymaganej planem studiów liczby punktów ECTS.
Liczba punktów ECTS konieczna dla uzyskania kwalifikacji odpowiadających poziomowi studiów: 90
Uprawnienia zawodowe po ukończeniu studiów:
(brak informacji)
Procentowy udział liczby punktów ECTS dla każdego z obszarów kształcenia do którego odnoszą się efekty kształcenia w łącznej liczbie punktów ECTS: obszar nauk ścisłych : 75%
Nazwa specjalności: promieniowanie niejonizujące
Ogólna charakterystyka specjalności:
Specjalność: promieniowanie niejonizujące Cele kształcenia Głównym zadaniem nauczania na specjalności promieniowanie niejonizujące jest wykształcenie specjalistów wykorzystujących zawodowo promieniowanie niejonizujące zarówno w celach diagnostycznych jak i terapeutycznych. Ponadto przygotowuje fizyków medycznych do twórczego wykorzystania własnych umiejętności zawodowych w wyspecjalizowanych placówkach służby zdrowia, laboratoriach kontrolnych i diagnostycznych oraz do prowadzenia badań w instytucjach naukowych. Treści kształcenia jak również organizacja zajęć praktycznych na specjalności są dobrane w taki sposób, iż magister fizyki medycznej powinien działać inspirująco na zespół medyczny, z którym współpracuje, zwracając uwagę na nowe możliwości w procesie diagnozowania i leczenia za pomocą promieniowania niejonizującego. Sylwetka absolwenta Absolwent specjalności promieniowanie niejonizujące posiada poszerzoną wiedzę z zakresu fizyki medycznej oraz umiejętności wykorzystania i rozwijania metod współczesnej fizyki do badań biomedycznych. Jest przygotowany przede wszystkim do pełnienia roli eksperta w zakresie wykorzystania promieniowania niejonizującego w diagnostyce i terapii medycznej. Ponadto posiada wiedzę z zakresu zarządzania jakością (QA) w dziedzinach związanych z szeroko pojętą fizyką medyczną oraz ochroną radiologiczną. Jest przygotowany do twórczego wykorzystania własnych umiejętności zawodowych w wyspecjalizowanych placówkach służby zdrowia, laboratoriach kontrolnych i diagnostycznych, w ośrodkach badawczych i wdrożeniowych oraz do prowadzenia badań w instytucjach naukowych. Fizyk medyczny powinien działać inspirująco na zespół medyczny, z którym współpracuje, zwracając uwagę na nowe możliwości w procesie diagnozowania i leczenia. Ponadto absolwent posiada kompetencje do pracy w instytucjach i organizacjach zajmujących się poradnictwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu fizyki medycznej, nauczania wykonywania zawodu oraz w placówkach działających na rzecz ochrony środowiska. Absolwent jest przygotowany teoretycznie, aby po odbyciu odpowiedniego stażu zawodowego w placówkach służby zdrowia mógł ubiegać się o zawodowy tytuł specjalisty z fizyki medycznej. Ponadto może kontynuować edukację na studiach trzeciego stopnia (doktoranckich).
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk:
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk Na drugim stopniu studiów kierunku Fizyka medyczna nie przewidziano praktyk obowiązkowych. Jeżeli student jest zainteresowany nieobowiązkową praktyką zawodową, to za zgodą Dziekana/Prodziekana istnieje możliwość wykonania bezpłatnych praktyk w wybranej placówce, co zostaje potwierdzone w suplemencie wydawanym jako załącznik do dyplomu.
Warunki wymagane do ukończenia studiów:
Warunki wymagane do ukończenia studiów ze specjalnością „promieniowanie niejonizujące” Warunkiem ukończenia studiów jest: • zaliczenie wszystkich modułów przedmiotów określonych planem studiów na kierunku fizyka medyczna ze specjalnością „promieniowanie niejonizujące” oraz zdanie wymaganych egzaminów, • napisanie i obrona pracy magisterskiej przed komisją egzaminacyjną • uzyskanie wymaganej planem studiów liczby punktów ECTS.
Liczba punktów ECTS konieczna dla uzyskania kwalifikacji odpowiadających poziomowi studiów: 90
Uprawnienia zawodowe po ukończeniu studiów:
(brak informacji)
Procentowy udział liczby punktów ECTS dla każdego z obszarów kształcenia do którego odnoszą się efekty kształcenia w łącznej liczbie punktów ECTS: obszar nauk ścisłych : 75%
WIEDZA
Po ukończeniu studiów absolwent:
dobrze rozumie cywilizacyjne znaczenie fizyki i jej zastosowań a także jej historyczny rozwój i rolę w postępie nauk ścisłych [KFM_W01]
ma pogłębioną wiedzę z wybranych działów fizyki teoretycznej i doświadczalnej [KFM_W02]
posiada poszerzoną wiedzę na temat bioelektryczności i biomagnetyzmu [KFM_W03]
zna podstawy radiobiologii [KFM_W04]
posiada gruntowną wiedzę dotyczącą wykorzystania i rozwijania metod współczesnej fizyki do badań biomolekularnych i biomedycznych [KFM_W05]
zna i rozumie opis zjawisk fizycznych w ramach wybranych modeli teoretycznych; [KFM_W06]
ma poszerzoną wiedzę w zakresie statystyki i informatyki na poziomie pozwalającym na opisywanie i interpretowanie wyników badań zjawisk fizycznych, przyrodniczych oraz eksperymentów medycznych [KFM_W07]
zna budowę i teoretyczne podstawy funkcjonowania aparatury naukowej i medycznej [KFM_W08]
ma ogólną wiedzę o aktualnych kierunkach rozwoju i najnowszych odkryciach w zakresie fizyki medycznej [KFM_W09]
zaznajomiony jest z systemami zarządzania jakością w pracowniach medycznych QA [KFM_W10]
zależnie od specjalności zna zaawansowane techniki jądrowe w medycynie lub zaawansowane techniki z zakresu światła widzialnego i podczerwieni oraz rezonansu magnetycznego [KFM_W11]
zna podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy stopniu pozwalającym na samodzielną pracę na stanowisku badawczym lub pomiarowym oraz w zawodzie fizyka medycznego [KFM_W12]
zna aktualne podstawy prawne zastosowań badawczych i medycznych promieniowania jonizującego i niejonizującego [KFM_W13]

UMIEJĘTNOŚCI
Po ukończeniu studiów absolwent:
potrafi w sposób zrozumiały, w mowie i piśmie, przedstawić wyniki odkryć i teorii naukowych z dziedziny fizyki [KFM_U01]
na gruncie poznanej wiedzy umie wyjaśnić procesy fizyczne zachodzące w otaczającym go świecie [KFM_U02]
na gruncie zdobytej wiedzy umie wyjaśnić działanie aparatury badawczej oraz stosowanej w medycynie [KFM_U03]
potrafi planować i przeprowadzić różnego typu pomiary i eksperymenty fizyczne oraz biomedyczne [KFM_U04]
potrafi wybrać właściwą metodę pomiarową dla konkretnego problemu i oczekiwanego efektu [KFM_U05]
potrafi w sposób krytyczny dokonać analizy i interpretacji wyników pomiarów i obserwacji [KFM_U06]
potrafi przedyskutować błędy pomiarowe, ustalić ich źródła i ocenić konsekwencje [KFM_U07]
potrafi wykorzystać metody współczesnej fizyki do badań biomolekularnych i biomedycznych [KFM_U08]
na gruncie zdobytej wiedzy i przeprowadzonych badań potrafi opisać mikro i makroskopowe właściwości materii [KFM_U09]
potrafi samodzielnie przygotować opracowanie wyników badań zawierające: uzasadnienie celu pracy, przyjętą metodologię, opis, analizę i dyskusję otrzymanych wyników oraz i ich znaczenie na tle podobnych badań [KFM_U10]
potrafi pozyskiwać informacje z literatury, baz danych i innych źródeł; zna podstawowe czasopisma naukowe z fizyki; potrafi integrować pozyskane informacje i dokonywać ich interpretacji, wyciągać wnioski oraz formułować i uzasadniać opinie [KFM_U11]
posługuje się językiem angielskim w stopniu wystarczającym (poziom B2+ ESOKJ) do korzystania z literatury fachowej oraz przedstawienia wyników badań [KFM_U12]
potrafi zastosować zdobytą wiedzę z fizyki do dyskusji problemów fizyki medycznej oraz pokrewnych dziedzin i dyscyplin naukowych [KFM_U13]
posiada pogłębioną umiejętność przygotowania różnych prac pisemnych, w języku polskim i angielskim, dotyczących zagadnień szczegółowych z fizyki lub zagadnień leżących na pograniczu różnych dyscyplin nauki [KFM_U14]
posiada pogłębioną umiejętność przygotowania i przedstawienia prezentacji ustnej z dziedziny fizyki lub zagadnień interdyscyplinarnych, w języku polskim i angielskim, stosując nowoczesne techniki multimedialne [KFM_U15]
potrafi określić kierunki dalszego uczenia się i zrealizować proces samokształcenia m.in. w celu podnoszenia kompetencji zawodowych [KFM_U16]
potrafi współdziałać w planowaniu i realizacji zadań badawczych [KFM_U17]

KOMPETENCJE SPOŁECZNE
Po ukończeniu studiów absolwent:
rozumie potrzebę dalszego kształcenia oraz potrafi inspirować i organizować proces uczenia się innych osób [KFM_K01]
potrafi precyzyjnie formułować pytania służące pogłębianiu własnego zrozumienia danego tematu lub odnalezieniu brakujących elementów rozumowania [KFM_K02]
umie pracować w grupie przyjmując w niej różne role; potrafi określić priorytety służące realizacji określonego przez siebie lub innych zadania [KFM_K03]
rozumie potrzebę systematycznego zapoznawania się z czasopismami naukowymi i popularnonaukowymi, w celu poszerzania i pogłębiania wiedzy z fizyki medycznej [KFM_K04]
rozumie i docenia znaczenie uczciwości intelektualnej w działaniach własnych i innych osób; postępuje etycznie [KFM_K05]
ma świadomość odpowiedzialności za podejmowane inicjatywy badań; rozumie społeczne aspekty stosowania zdobytej wiedzy i umiejętności oraz związaną z tym odpowiedzialność [KFM_K06]
potrafi wysłuchać innego zdania i podjąć merytoryczną dyskusję nad danym zagadnieniem [KFM_K07]
potrafi myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy [KFM_K08]
działa inspirująco na zespół medyczny, z którym współpracuje, zwracając uwagę na nowe możliwości w procesie diagnozowania i leczenia [KFM_K09]
rozumie potrzebę popularnego przedstawiania laikom wybranych osiągnięć fizyki medycznej [KFM_K10]
potrafi dbać o bezpieczeństwo własne, otoczenia i współpracowników [KFM_K11]
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
A
Bioelektryczność i biomagnetyzm, elementy biocybernetyki [0305-2FM-12-03] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 15
5
Metody fizyczne w medycynie i biologii II [0305-2FM-13-02] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
laboratorium: 45
9
Seminarium magisterskie I [0305-2FM-12-10.1] polski zaliczenie seminarium: 15 1
Wybrane zagadnienia z fizyki teoretycznej [0305-2FM-12-05] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 15
4
Wykład specjalistyczny I [0305-2FM-12-S.1] polski egzamin wykład: 15 2
Zastosowanie informatyki w medycynie [0305-2FM-12-04] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 60
8
Inne wymagania
Wychowanie fizyczne [0305-2FM-13-19] polski zaliczenie ćwiczenia: 30 1
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
A
Bioelektryczność i biomagnetyzm, elementy biocybernetyki [0305-2FM-12-03] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 15
5
Metody fizyczne w medycynie i biologii II [0305-2FM-13-02] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
laboratorium: 45
9
Seminarium magisterskie I [0305-2FM-12-10.1] polski zaliczenie seminarium: 15 1
Wybrane zagadnienia z fizyki teoretycznej [0305-2FM-12-05] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 15
4
Wykład specjalistyczny I [0305-2FM-12-S.1] polski egzamin wykład: 15 2
Zastosowanie informatyki w medycynie [0305-2FM-12-04] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 60
8
Inne wymagania
Wychowanie fizyczne [0305-2FM-13-19] polski zaliczenie ćwiczenia: 30 1
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
A
Brachyterapia i terapia otwartymi źródłami promieniowania [0305-2FM-12-14] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 15
2
Laboratorium fizyki medycznej [0305-2FM-13-01] polski zaliczenie laboratorium: 90 6
Podstawy radiobiologii [0305-2FM-12-07] polski egzamin wykład: 30 3
Pracownia magisterska cz.1 [0305-2FM-12-11.1] polski zaliczenie laboratorium: 120 4
Seminarium magisterskie II [0305-2FM-12-10.2] polski zaliczenie seminarium: 30 1
Terapia radiacyjna – planowanie terapii [0305-2FM-12-13] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 15
3
Wybrane zagadnienia z fizyki doświadczalnej [0305-2FM-12-06] polski egzamin wykład: 30 3
Wykład specjalistyczny II [0305-2FM-12-S.2] polski egzamin wykład: 30 3
Zaawansowane techniki jądrowe w medycynie [0305-2FM-12-15] polski egzamin wykład: 30 3
Inne wymagania
Język angielski specjalistyczny [0305-2FM-12-18] polski egzamin ćwiczenia: 30 2
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
A
Laboratorium fizyki medycznej [0305-2FM-13-01] polski zaliczenie laboratorium: 90 6
Podstawy radiobiologii [0305-2FM-12-07] polski egzamin wykład: 30 3
Pracownia magisterska cz.1 [0305-2FM-12-11.1] polski zaliczenie laboratorium: 120 4
Seminarium magisterskie II [0305-2FM-12-10.2] polski zaliczenie seminarium: 30 1
Wybrane zagadnienia z fizyki doświadczalnej [0305-2FM-12-06] polski egzamin wykład: 30 3
Wykład specjalistyczny II [0305-2FM-12-S.2] polski egzamin wykład: 30 3
Zaawansowane techniki rezonansu magnetycznego w medycynie [0305-2FM-12-17] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 15
4
Zaawansowane techniki z zakresu światła widzialnego i podczerwieni [0305-2FM-12-16] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 15
4
Inne wymagania
Język angielski specjalistyczny [0305-2FM-12-18] polski egzamin ćwiczenia: 30 2
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
A
Pracownia magisterska cz.2 , Wykonanie pracy magisterskiej [0305-2FM-12-11.2] polski zaliczenie laboratorium: 120 24
Seminarium magisterskie III [0305-2FM-12-10.3] polski zaliczenie seminarium: 30 1
Systemy zarządzania jakością w pracowniach medycznych QA [ 0305-2FM-12-09] polski zaliczenie wykład: 15 1
Wykład specjalistyczny III [0305-2FM-12-S.3] polski zaliczenie wykład: 30 2
Zagadnienia prawno-organizacyjne fizyki medycznej [0305-2FM-12-08] polski egzamin wykład: 30 2
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
A
Pracownia magisterska cz.2 , Wykonanie pracy magisterskiej [0305-2FM-12-11.2] polski zaliczenie laboratorium: 120 24
Seminarium magisterskie III [0305-2FM-12-10.3] polski zaliczenie seminarium: 30 1
Systemy zarządzania jakością w pracowniach medycznych QA [ 0305-2FM-12-09] polski zaliczenie wykład: 15 1
Wykład specjalistyczny III [0305-2FM-12-S.3] polski zaliczenie wykład: 30 2
Zagadnienia prawno-organizacyjne fizyki medycznej [0305-2FM-12-08] polski egzamin wykład: 30 2