Ethnology and Cultural Anthropology Programme code: W6-S2AK19.2021

Field of study: | Ethnology and Cultural Anthropology |
---|---|
Programme code: | W6-S2AK19.2021 |
Programme code (USOS): | W6-S2AK19 |
Faculty: | Faculty of Fine Arts and Educational Science |
Language of study: | Polish |
Academic year of entry: |
|
Level of qualifications/degree: | second-cycle studies |
Mode of study: | full-time |
Degree profile: | general academic |
Number of semesters: | 4 |
Degree: | magister (Master's Degree) |
Access to further studies: | the possibility of applying for post graduate and doctoral studies |
Scientific or artistic disciplines to which the learning outcomes are related and their percentage share in education: | culture and religion studies (humanities) [leading discipline]: 100% |
ISCED code: | 0220 |
The number and date of the Senate’s resolution: | 136/2021 (25/05/2021) |
General description of the programme: | Ogólna charakterystyka kierunku etnologia i antropologia kulturowa (II stopień)
Studia stacjonarne drugiego stopnia na kierunku etnologia i antropologia kulturowa stanowią pogłębienie oraz poszerzenie wiedzy etnologicznej i antropologicznej. Wśród zagadnień znajdują się teoretyczne rozważania dotyczące antropologicznych aspektów kultury (między innymi: Teorie antropologiczne 1-4), a także wiedza dotycząca praktycznych możliwości zastosowania etnologii i antropologii kulturowej w realizacji kariery między innymi w edukacji, dziennikarstwie, biznesie, sektorze kreatywnym (Antropologia stosowana 1-3).
Treści kształcenia obejmują zarówno problemy etnologicznej interpretacji zjawisk społeczno-kulturowych i antropologii kultury współczesnej, jak również zagadnienia z zakresu ekologii kulturowej oraz antropologii stosowanej. Student uzyskuje pogłębioną wiedzę na temat głównych stanowisk metodologicznych współczesnej antropologii kultury oraz jej praktycznego zastosowania w planowaniu własnej ścieżki kariery zawodowej. W ramach studiów kładzie się nacisk, by słuchacze poznali najważniejsze zagadnienia i problemy, dotyczące uwikłań człowieka we wzory kultury, interakcje społeczne i uwarunkowania przyrodnicze. Założeniem jest wykształcenie u słuchaczy umiejętności rozpatrywania w/w aspektów z zastosowaniem szerokiego wachlarza tradycji naukowo-badawczych i najistotniejszych propozycji metodologicznych. W wymiarze teorii studia pozwalają na zapoznanie się z modelowymi wyjaśnieniami oraz interpretacjami znaczeniowymi kultury. Wiedza teoretyczna będzie miała również bezpośrednie przełożenie na praktykę. W procesie kształcenia duży nacisk zostanie położony na kontakt z różnymi instytucjami, w których niezbędne są kompetencje absolwentów kierunku.
Przedmiot badań etnologii i antropologii kulturowej jest umiejscowiony zarówno w obszarze idei, jak i praktyk społecznych. Etnologia i antropologia kulturowa zajmuje się opisem, historią i teorią kultury i łączy dwie perspektywy: 1. humanistyczną, koncentrującą się zarówno na dokumentowaniu lub rekonstruowaniu czasowego i przestrzennego zróżnicowania kultur, jak i modelowego wyjaśniania i interpretacji znaczeniowych kultury; 2. społeczną, dotyczącą interakcyjnego, komunikacyjnego i instytucjonalnego wymiaru zjawisk kulturowych. Etnologia i antropologia kulturowa obejmuje analizy procesów enkulturacyjnych i akulturacyjnych oraz ich kontekstów społecznych, historycznych, ekonomicznych i ideologicznych. Program nauczania kładzie nacisk na kształcenie kompetencji społecznych oraz umiejętność działania w wielokulturowym, wielowyznaniowym i wielojęzykowym otoczeniu.
Efekty uczenia się określone dla kierunku „etnologia i antropologia kulturowa” odnoszą się bezpośrednio do badań naukowych prowadzonych w dyscyplinie „nauki o kulturze i religii”. Działania naukowe obejmują badanie, opis i analizę zjawisk społeczno-kulturowych zachodzących w różnych rejonach świata. Badania jakościowe są prowadzone pod okiem pracowników badawczo-dydaktycznych i badawczych, pozwalając na uzyskanie wiedzy na temat kompleksów cywilizacyjnych oraz kręgów kulturowych w kontekście ich specyfiki pod kątem etnicznym, środowiskowym, gospodarczym i politycznym. Badania te są praktykowane w oparciu o metody i strategie naukowe przyjęte przy realizacji badań społecznych, z uwzględnieniem zasad i norm etycznych. Jednocześnie wiedza ta jest analizowana i poddana opisowi zgodnie ze współczesnymi koncepcjami etnologicznymi i antropologicznymi, na podstawie najnowszej literatury przedmiotu. Wyniki prowadzonych badań naukowych przekładają się na opracowanie szczegółowych koncepcji modułów obligatoryjnych, fakultatywnych i dyplomowych. Powiązanie badań naukowych z realizacją programu studiów wpływa zwłaszcza na opracowanie tematów prac magisterskich, jak również ich rzetelną realizację w ramach seminariów dyplomowych. |
---|---|
Organization of the process of obtaining a degree: | Organizacja procesu uzyskania dyplomu na kierunku etnologia i antropologia kulturowa (II stopień)
Proces uzyskania dyplomu jest organizowany i przebiega zgodnie z odpowiednim zapisem rozdziałów VI i VII Regulaminu Studiów w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (załącznik do uchwały nr 368 Senatu UŚ z dnia 30 kwietnia 2019 r.).
VI. PRACA DYPLOMOWA
§ 33
1. Studia kończą się złożeniem pracy dyplomowej i egzaminu dyplomowego.
dyplomową o ile przewiduje to program studiów.
3. Student składa pracę dyplomową w formie określonej w programie studiów; złożenie pracy dyplomowej jest warunkiem zaliczenia ostatniego semestru zajęć z modułu, w ramach którego student przygotowuje pracę dyplomową (seminarium dyplomowego lub pracowni dyplomowej).
4. Student obowiązany jest złożyć pracę dyplomową nie później niż do dnia:
1) 15 marca na studiach kończących się w semestrze zimowym;
2) 30 września na studiach kończących się w semestrze letnim.
5. Dziekan, na wniosek studenta, pozytywnie zaopiniowany przez promotora, w uzasadnionych wypadkach może wyznaczyć późniejszy termin złożenia pracy dyplomowej.
6. W razie dłuższej nieobecności promotora, która mogłaby wpłynąć na opóźnienie terminu złożenia pracy dyplomowej przez studenta, dziekan obowiązany jest do wyznaczenia osoby, która przejmuje obowiązek kierowania pracą. Zmiana promotora w okresie ostatnich 6 miesięcy przed terminem ukończenia studiów może stanowić podstawę do przedłużenia terminu złożenia pracy dyplomowej.
7. Student, który nie złożył pracy dyplomowej w wyznaczonym terminie, zostaje skreślony z listy studentów.
§ 34
2. Pracę magisterską student wykonuje pod kierunkiem uprawnionego do tego nauczyciela akademickiego co najmniej w stopniu doktora habilitowanego. Dziekan, po zasięgnięciu opinii właściwej rady dydaktycznej, może upoważnić do kierowania pracą magisterską nauczyciela akademickiego co najmniej w stopniu doktora lub specjalistę także spoza
Uczelni co najmniej w stopniu doktora.
3. W szczególnie uzasadnionych przypadkach (m.in. kierunki artystyczne, studia o profilu praktycznym, studia międzydziedzinowe) pracą dyplomową może kierować więcej niż jeden promotor.
4. Za pracę dyplomową może być uznana praca przygotowana samodzielnie przez studenta. W wyjątkowych przypadkach, jeśli można ustalić fragmenty samodzielnie przygotowane przez studenta, za pracę dyplomową może być uznana praca zespołowa.
5. Tematy prac dyplomowych powinny być zgodne z kierunkiem studiów. Przy ich ustalaniu należy uwzględnić zainteresowania naukowe studenta, programy badawcze realizowane w dyscyplinach właściwych dla kierunku studiów oraz możliwości Uczelni w zakresie opieki naukowej nad daną pracą dyplomową.
6. Jeśli zachodzi podejrzenie, że w pracy naruszone zostało prawo własności intelektualnej, promotor informuje o tym dziekana na piśmie.
7. W sytuacji, o której mowa w ust. 6, dziekan niezwłocznie zawiadamia na piśmie rektora oraz wstrzymuje wyznaczenie terminu obrony pracy dyplomowej lub wydanie dyplomu do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia dyscyplinarnego lub karnego.
8. Przepis ust. 6 stosuje się odpowiednio do recenzentów prac dyplomowych oraz pozostałych członków komisji egzaminacyjnej.
9. Dziekan kieruje do recenzji pracę dyplomową po przyjęciu jej przez promotora z zastrzeżeniem ust. 6-8. Dziekan może uregulować szczegółowo zasady kierowania prac do recenzji.
10. Oceny pracy dyplomowej dokonują promotor i recenzent. Pracę uznaje się za ocenioną pozytywnie, jeśli uzyskała dwie oceny pozytywne.
11. W przypadku negatywnej oceny pracy dyplomowej przez recenzenta, dziekan powołuje
drugiego recenzenta. Jeśli drugi recenzent wystawił pracy dyplomowej ocenę pozytywną, dziekan dopuszcza studenta do egzaminu dyplomowego. Jeśli drugi recenzent ocenił pracę negatywnie, nie może ona być podstawą ukończenia studiów. W tym przypadku student musi przygotować nową pracę dyplomową. Przepis § 30 ust. 2 stosuje się odpowiednio.
VII. EGZAMIN DYPLOMOWY
§ 35
1. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu dyplomowego jest osiągnięcie efektów uczenia się
przewidzianych w programie studiów oraz uzyskanie pozytywnych ocen pracy dyplomowej.
2. Egzamin dyplomowy odbywa się przed powołaną przez dziekana komisją, w której skład wchodzą co najmniej trzy osoby, w tym przewodniczący i promotor. Przynajmniej jeden z członków komisji powinien posiadać co najmniej stopień doktora habilitowanego.
3. Egzamin dyplomowy powinien odbyć się w terminie nieprzekraczającym trzech miesięcy
od daty, o której mowa w § 33 ust. 4, a w przypadku studenta odbywającego część studiów za granicą lub uczestniczącego w zagranicznych praktykach studenckich — sześciu miesięcy od daty powrotu. W razie dłuższej nieobecności promotora lub recenzenta, która mogłaby mieć wpływ na niedotrzymanie terminu przeprowadzenia egzaminu dyplomowego, określonego w niniejszym ustępie, dziekan wyznacza osobę, która przejmie obowiązki promotora lub recenzenta.
4. Na wniosek studenta lub promotora, złożony nie później niż 7 dni przed ustalonym terminem egzaminu dyplomowego, dziekan zarządza przeprowadzenie go w formie otwartej. Wniosek ten winien zawierać informację o przewidywanej liczbie gości.
§ 36
1. Egzamin dyplomowy jest egzaminem ustnym lub odbywa się w formie prezentacji artystycznej, z zastrzeżeniem § 15.
2. W przypadku pracy dyplomowej przygotowanej w języku obcym egzamin dyplomowy może odbyć się w tym języku.
3. Przy ocenie wyników egzaminu stosuje się oceny określone w § 26 ust. 1.
§ 37
1. W przypadku uzyskania z egzaminu dyplomowego oceny niedostatecznej lub nieprzystąpienia do tego egzaminu w ustalonym terminie dziekan wyznacza drugi termin egzaminu. Powtórny egzamin może się odbyć nie wcześniej niż przed upływem jednego miesiąca i nie później niż po upływie trzech miesięcy od daty pierwszego egzaminu.
2. W uzasadnionych przypadkach dziekan może przywrócić termin egzaminu dyplomowego. Podanie o przywrócenie terminu powinno zostać złożone nie później niż w ciągu 7 dni po ustaniu przyczyny uzasadniającej nieprzystąpienie do egzaminu dyplomowego.
3. W przypadku uzyskania oceny niedostatecznej w drugim (poprawkowym) terminie egzaminu dyplomowego dziekan na wniosek studenta złożony w ciągu 7 dniu od egzaminu poprawkowego może zarządzić komisyjny egzamin dyplomowy. W skład powołanej przez dziekana komisji wchodzą oprócz dziekana, promotora i recenzenta, dodatkowo dwie osoby posiadające przynajmniej stopień naukowy doktora z dziedziny odpowiadającej tematyce pracy dyplomowej. W przypadku uzyskania oceny
niedostatecznej z tego egzaminu dziekan wydaje decyzję o skreśleniu studenta z listy studentów bez prawa ponownego przyjęcia na studia. |
Internships (hours and conditions): | Nie dotyczy. |
Graduation requirements: | Warunki wymagane do ukończenia studiów określa rozdział VII Regulaminu Studiów w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (załącznik do uchwały nr 368 Senatu UŚ z dnia 30 kwietnia 2019 r.).
§ 38
1.Warunkiem ukończenia studiów jest złożenie egzaminu dyplomowego z wynikiem co najmniej dostatecznym. Absolwent otrzymuje dyplom ukończenia studiów wyższych potwierdzający uzyskanie kwalifikacji odpowiedniego stopnia.
2. Podstawą obliczenia ostatecznego wyniku studiów są:
1) średnia arytmetyczna ze wszystkich ocen końcowych modułów uzyskanych w ciągu całego okresu studiów w tym ocen niedostatecznych, zaokrąglona do dwóch miejsc po przecinku; oceny z wychowania fizycznego nie są wliczane do średniej;
2) ocena z pracy ustalona na podstawie ocen promotora i recenzenta, w tym z pracy praktycznej na kierunkach artystycznych; w przypadkach spornych decyduje przewodniczący komisji;
3) ocena z egzaminu dyplomowego ustalona na podstawie ocen cząstkowych uzyskanych na tym egzaminie.
Ostateczny wynik stanowi sumę 1/2 oceny wymienionej w pkt 1 oraz 1/4 każdej z ocen wymienionych w pkt 2 i 3 (każdy ze składników sumy zaokrąglany jest do dwóch miejsc po przecinku). Jeśli ocena wymieniona w pkt 1 jest niższa niż 3,0, ostateczny wynik nie może być wyższy od dostatecznego.
3. W dyplomie ukończenia studiów wpisuje się ostateczny wynik studiów obliczony zgodnie z zasadą:
1) do 3,25 — dostateczny;
2) 3,26 do 3,75 — dostateczny plus;
3) 3,76 do 4,25 — dobry;
4) 4,26 do 4,60 — dobry plus;
5) 4,61 do 4,80 — bardzo dobry;
6) od 4,81 — celujący.
4. Komisja egzaminacyjna może podwyższyć ocenę, o której mowa w ust. 3, o pół stopnia, jeżeli student z pracy dyplomowej otrzymał ocenę bardzo dobrą oraz średnia ze studiów wynosiła co najmniej 4,0. Nie można podnieść oceny, o której mowa w ust. 3 na ocenę celującą. O podwyższeniu czyni się adnotację w indeksie oraz protokole egzaminu dyplomowego. |
Number of ECTS credits required to achieve the qualification equivalent to the level of study: | 120 |
Professional qualifications: | Nie dotyczy. |
Connection between the field of study and university development strategy, including the university mission: | Kierunek studiów zgodny jest z podstawowymi celami strategicznymi Uniwersytetu Śląskiego i uwzględnia:
- kształcenie w zakresie wiedzy o kulturze regionalnej (z naciskiem na istotną w warunkach wspólnoty europejskiej problematykę wielokulturowości oraz tożsamości społecznej na pograniczach kulturowych i etnicznych);
- potrzebę ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego regionu, kraju, Europy, świata;
- zasadę interdyscyplinarności kształcenia (m.in. poprzez odniesienie do innych dziedzin humanistyki);
- zasadę innowacyjności i kreatywności przez wprowadzenie do programu kształcenia wiedzy dotyczącej praktycznych możliwości zastosowania etnologii i antropologii kulturowej w realizacji kariery, zarówno w zawodzie etnologa i antropologa, jak i w innych dziedzinach (np. w edukacji, dziennikarstwie, biznesie, sektorze kreatywnym);
- nabywanie wiedzy fachowej przez ofertę zajęć praktycznych realizowanych we współpracy z instytucjami samorządowymi i kulturotwórczymi;
- współdziałanie na zasadach partnerstwa i aktywną współpracę pracowników naukowo-dydaktycznych oraz studentów etnologii i antropologii kulturowej zarówno z zagranicznymi ośrodkami etnologicznymi, jak i jednostkami samorządowymi, kulturalnymi i oświatowymi różnego typu w kraju (współpraca z podmiotami zewnętrznymi stanowi płaszczyznę komunikowania się z szeroko rozumianym środowiskiem oraz społecznością lokalną i regionalną). |
Percentage of the ECTS credits for each of the scientific or artistic disciplines to which the learning outcomes are related to the total number of ECTS credits: | culture and religion studies (humanities): 100% |
KNOWLEDGE The graduate: |
---|
knows on the extended level the terminology used in ethnology and cultural anthropology, as well as its applications in related scientific disciplines [K_W01] |
has an in-depth and extended knowledge of the sources and position of ethnology and cultural anthropology in the system of sciences, especially social and humanistic sciences, and of their content-related and methodological associations with other scientific disciplines [K_W02] |
has an extended knowledge of various anthropological subdisciplines [K_W03] |
has an in-depth and extended knowledge of cultural phenomena, the organization and functioning of culture, its significance and historical changeability [K_W04] |
has a detailed knowledge of contemporary ethnological and anthropological concepts, understands their socio-cultural context [K_W05] |
has an in-depth knowledge of philosophical, psychological and social concepts of humanity, which constitute the foundations of ethnological and anthropological knowledge [K_W06] |
knows and understands on the extended level the role of anthropological reflection in shaping and interpreting culture [K_W07] |
has an extended and well-organized knowledge of civilizational complexes and cultural circles, as well as their environmental, economic, ethnic and political specificity [K_W08] |
has a thorough knowledge of a human being as a culture creator, in particular as a subject that constitutes systems of values and symbols [K_W09] |
has an extended and well-organized knowledge of the types of social bonds and the mechanisms that rule them [K_W10] |
has an extended knowledge of various types of socio-cultural structures and institutions of social life and their interrelations [K_W11] |
has an extended knowledge of cultural institutions and broad understanding of contemporary cultural life [K_W12] |
has a complex knowledge of the processes of interpersonal and social communication, their determinants and dynamics of transformations [K_W13] |
has a well-organized and extended knowledge of designing and conducting studies in ethnology, especially of research problems, methods, techniques and tools; knows and understands the paradigms of social studies [K_W14] |
has a well-organized knowledge concerning the rules of creating and developing forms of entrepreneurship associated with the distribution of cultural goods [K_W15] |
has a well-organized knowledge of the ethical principles and norms in research practice [K_W16] |
Has an in-depth knowledge of selected scientific methods and is familiar with issues characteristic of a selected discipline of science unrelated to the leading discipline of the field of study [W_OOD] |
SKILLS The graduate: |
---|
is able to use the extended terminology and theoretical approaches in order to analyse the motives and patterns of human behaviour in particular cultural contexts [K_U01] |
is able to apply and integrate the knowledge of ethnology, cultural anthropology and the related disciplines to analyse particular socio-cultural processes and phenomena [K_U02] |
is able to conduct in-depth observation and interpretation of social and cultural phenomena in the context of ethnological and anthropological theories [K_U03] |
has developed skills of documenting and reconstructing the time and spatial diversification of cultures in both the global and regional scale [K_U04] |
is able to acquire knowledge and develop professional skills on their own, making use of various sources (in the native and foreign language) and modern technologies [K_U05] |
has in-depth skills of noticing and understanding, in research work and practice, the background of every social situation and of predicting its cultural consequences [K_U06] |
is able to skilfully prepare and conduct an advanced research process based on self-constructed research tools; is able to formulate conclusions, process and present results and indicate research perspectives efficiently [K_U07] |
has an in-depth skill of creative presenting their own ideas, of coherent expressing themselves in speech and writing on complex ethnological and anthropological issues, of applying various theoretical approaches within ethnology, cultural anthropology, and other disciplines; communicates in a foreign language, using advanced language communication competences; has the skill of reading comprehension of complicated scientific texts, as well as the in-depth skill of preparing various written (also research) works and oral presentations concerning detailed ethnological and anthropological issues in a foreign language [K_U08] |
has broadly developed skills of interpersonal communication; is able to use communication channels and techniques in a precise and coherent way [K_U09] |
is able to skilfully apply ethical principles and norms in the undertaken research activity and accurately diagnose the issues related to this [K_U10] |
is able to notice and understand different forms of social life manifested by representatives of other environments and cultures [K_U11] |
is able to work creatively on self-development [K_U12] |
has advanced skills in posing research questions and analyzing problems or solving them practically on the basis of acquired content and practical experience and skills in a chosen discipline of science not related to the leading discipline of the major [U_OOD] |
SOCIAL COMPETENCES The graduate: |
---|
is deeply aware of the level of their knowledge and skills, is ready for constant professional education and personal development [K_K01] |
appreciates the significance of ethnology and cultural anthropology for maintaining and developing proper bonds in social environments and creatively designs professional activities [K_K02] |
has the skill of working in a team and managing the work of a multidisciplinary and multicultural team [K_K03] |
is deeply aware of their responsibility for preserving the cultural heritage of the region, country, Europe, and the world [K_K04] |
consciously and actively participates and co-creates cultural life; is prepared for creative participation in socio-cultural groups, organizations and institutions [K_K05] |
is prepared for social interactions resulting from various contexts of field work [K_K06] |
is sensitive to the ethical dimension of scientific work and social activities [K_K07] |
Understands the need for an interdisciplinary approach to solving problems, integrating knowledge or using skills from different disciplines and practising self-education to deepen acquired knowledge [KS_OOD] |
Module | Language of instruction | Form of verification | Number of hours | ECTS credits |
---|---|---|---|---|
Moduły obligatoryjne | ||||
Antropologia stosowana 1 [12-AK-S2-AS.1] | Polish | course work | discussion classes: 60 | 5 |
Język obcy [12-AK-S2-JO] | Polish | course work | practical classes: 30 | 2 |
Prawo autorskie [12-AK-S2-PA] | Polish | course work | lecture: 15 | 2 |
Seminarium dyplomowe 1 [12-AK-S2-SD.1] | Polish | course work | seminar: 30 | 3 |
Moduły fakultatywne | ||||
General academic module [MO1] | course work | depending on the choice: 30 | 2 | |
Moduły fakultatywne 1 [12-AK-S2-MF.1] | Polish | course work | discussion classes: 30 | 3 |
Moduły fakultatywne 1 [12-AK-S2-MF.1] | Polish | course work | discussion classes: 30 | 3 |
Moduły dyplomowe | ||||
Teorie antropologiczne 1 [12-AK-S2-TA.1] | Polish | course work | lecture: 60 | 5 |
Warsztat badawczy 1 [12-AK-S2-WB.1] | Polish | course work | practical classes: 60 | 5 |
Module | Language of instruction | Form of verification | Number of hours | ECTS credits |
---|---|---|---|---|
Moduły obligatoryjne | ||||
Antropologia stosowana 2 [12-AK-S2-AS.2] | Polish | course work | discussion classes: 60 | 6 |
Seminarium dyplomowe 2 [12-AK-S2-SD.2] | Polish | course work | seminar: 30 | 3 |
Technologia informacyjna [12-AK-S2-TI] | Polish | course work | practical classes: 15 | 2 |
Wykład monograficzny 1 [12-AK-S2-WM.1] | Polish | exam | lecture: 30 | 3 |
Moduły fakultatywne | ||||
Moduły fakultatywne 2 [12-AK-S2-MF.2] | Polish | course work | discussion classes: 30 | 3 |
Moduły fakultatywne 2 [12-AK-S2-MF.2] | Polish | course work | discussion classes: 30 | 3 |
Moduły dyplomowe | ||||
Teorie antropologiczne 2 [12-AK-S2-TA.2] | Polish | course work | lecture: 60 | 5 |
Warsztat badawczy 2 [12-AK-WB.2] | Polish | course work | practical classes: 60 | 5 |
Module | Language of instruction | Form of verification | Number of hours | ECTS credits |
---|---|---|---|---|
Moduły obligatoryjne | ||||
Antropologia stosowana 3 [12-AK-S2-AS.3] | Polish | course work | discussion classes: 60 | 5 |
Seminarium dyplomowe 3 [12-AK-S2-SD.3] | Polish | course work | seminar: 30 | 11 |
Moduły fakultatywne | ||||
General academic module (Social Sciences) [SMO1] | course work | depending on the choice: 30 | 2 | |
Moduły fakultatywne 3 [12-AK-S2-MF.3] | Polish | course work | discussion classes: 30 | 3 |
Moduły fakultatywne 3 [12-AK-S2-MF.3] | Polish | course work | discussion classes: 30 | 3 |
Moduły dyplomowe | ||||
Teorie antropologiczne 3 [12-AK-S2-TA.3] | Polish | course work | lecture: 30 | 3 |
Warsztat badawczy 3 [12-AK-S2-WB.3] | Polish | course work | practical classes: 30 | 3 |
Module | Language of instruction | Form of verification | Number of hours | ECTS credits |
---|---|---|---|---|
Moduły obligatoryjne | ||||
Seminarium dyplomowe 4 [12-AK-S2-SD.4] | Polish | exam | seminar: 30 | 15 |
Wykład monograficzny 2 [12-AK-S2-WM.2] | Polish | exam | lecture: 30 | 3 |
Moduły fakultatywne | ||||
Moduły fakultatywne 4 [12-AK-S2-MF.4] | Polish | course work | discussion classes: 30 | 3 |
Moduły fakultatywne 4 [12-AK-S2-MF.4] | Polish | course work | discussion classes: 30 | 3 |
Moduły dyplomowe | ||||
Teorie antropologiczne 4 [12-AK-S2-TA.4] | Polish | course work | lecture: 30 | 3 |
Warsztat badawczy 4 [12-AK-S2-WB.4] | Polish | course work | practical classes: 30 | 3 |