Geophysics Programme code: 04-S1GZ12.2019

Field of study: | Geophysics |
---|---|
Programme code: | 04-S1GZ12.2019 |
Programme code (USOS): | W2-S1GZ19 |
Faculty: | Faculty of Natural Sciences |
Language of study: | Polish |
Academic year of entry: |
|
Level of qualifications/degree: | first-cycle studies |
Mode of study: | full-time |
Degree profile: | general academic |
Number of semesters: | 6 |
Degree: | licencjat (Bachelor's Degree) |
Access to further studies: | the possibility of applying for the second-cycle studies and postgraduate studies |
Scientific or artistic disciplines to which the learning outcomes are related and their percentage share in education: |
|
ISCED code: | 0532 |
The number and date of the Senate’s resolution: | 395 (25/06/2019) |
General description of the programme: | Kierunek geofizyka na WNoZ UŚ jest kierunkiem autorskim zawierającym oprócz przedmiotów geologicznych i geofizycznych także podstawowe treści programowe kierunku fizyka. Kształcenie studentów kierunku jest zaprojektowane w taki sposób, aby absolwenci studiów licencjackich posiadali podstawową wiedzę z zakresu fizyki i geologii oraz specjalistyczną wiedzę z zakresu geofizyki, a także odpowiednie umiejętności zawodowe i kompetencje społeczne, które będą pozwalały na znalezienie zatrudnienia w kluczowych branżach gospodarki.
Po uruchomieniu kierunku program ulegał modyfikacjom mającym na celu poprawę jakości kształcenia oraz zwiększenie kompetencji studentów pod kątem ich przyszłej kariery zawodowej. Wewnętrznymi interesariuszami, którzy mieli wpływ na kształt programu i zakres merytoryczny niektórych zajęć byli studenci, pracownicy, a także wpływ miały przepisy ogólnouczelniane, które określają wymiar godzinowy niektórych przedmiotów wchodzących w program dodatkowych zajęć na kierunku. Studenci w swoich ankietach wskazywali na konieczność zwiększenia zakresu bądź
wprowadzenia dodatkowych przedmiotów które dawałyby im wiedzę odnoszącą się do wiedzy specjalistycznej. |
---|---|
Organization of the process of obtaining a degree: | 1. Przepisy ogólne
1) Podstawą prawną niniejszego dokumentu są:
a) Regulamin studiów w Uniwersytecie Śląskim stanowiący załącznik do obwieszczenia Rektora UŚ z dnia 2 września 2011 r.,
b) Zarządzenia nr 6/2007 z dnia 9 lutego 2007 r. w sprawie prowadzenia Księgi Dyplomów oraz składania pracy dyplomowej,
c) Zarządzenia nr 62/2010 z dnia 12 lipca 2010 r. Rektora Uniwersytetu Śląskiego w sprawie udostępniania niepublikowanych prac dyplomowych,
d) Zarządzenia nr 68/2010 z dnia 11 sierpnia 2010 r. Rektora Uniwersytetu Śląskiego zmieniające zarządzenie w sprawie prowadzenia Księgi Dyplomów oraz składania pracy dyplomowej.
2) Niniejszy dokument, zwany dalej „organizacją procesu” reguluje proces uzyskiwania dyplomu przez studentów kierunku geologia na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego oraz przez studentów innych kierunków, którzy realizują swoje prace dyplomowe magisterskie pod kierunkiem promotorów z Katedr Geologicznych na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.
2. Prowadzący prace dyplomowe
3) Prace dyplomowe mogą być prowadzone przez:
a) promotora,
b) promotora i współpromotora (w tym zwłaszcza z innej jednostki naukowej),
c) promotora i opiekuna naukowego.
4) Ilekroć w organizacji procesu jest mowa o promotorach dotyczy to także współpromotorów i opiekunów naukowych, chyba że przepis wyraźnie oddziela te funkcje.
3. Tematy prac dyplomowych
5) Tematy prac dyplomowych przygotowują promotorzy i udostępniają studentom poprzez wywieszenie listy tematów prac w gablocie informacyjnej Katedry w terminie do końca października roku akademickiego poprzedzającego rok planowego ukończenia studiów przez studenta .
6) Lista, o której mowa w pkt. 5) powinna precyzyjnie określać grupę studentów dla których jest przeznaczona. W związku z tym za niezbędne uznaje się następujące informacje:
a) określenie kierunku studiów,
b) określenie poziomu kształcenia,
c) określenie specjalności i specjalizacji,
d) rok akademicki,
e) wymieniony enumeratywnie wykaz proponowanych tematów prac,
f) imię i nazwisko promotora,
g) opcjonalnie: dodatkowe informacje pomocne w wyborze tematu (np. o dużym nakładzie pracy terenowej, pracy z urządzeniami optycznymi, możliwości wykonania pracy przez dwóch studentów, możliwości modyfikacji tematu z uwzględnieniem indywidualnych zainteresowań studenta i t.p.),
h) informacje w jaki sposób student powinien sformalizować wybór tematu.
7) Student jest zobowiązany dokonać wyboru tematu w terminie do końca grudnia roku akademickiego poprzedzającego rok planowego ukończenia studiów przez studenta.
8) Rada Wydziału zatwierdza listy tematów prac dyplomowych w terminie do końca stycznia roku akademickiego poprzedzającego rok planowego ukończenia studiów przez studenta. Lista ta powinna zawierać następujące informacje:
a) nazwa jednostki organizacyjnej, która proponuje temat,
b) stopień i tytuł naukowy oraz imię i nazwisko promotora,
c) jeżeli praca będzie prowadzona przez osoby wymienione w pkt. 3) lit. b lub c – również stopnie i tytuły naukowe oraz imię i nazwisko tych osób,
d) pełne brzmienie tematu pracy,
e) imię i nazwisko studenta, który wybrał temat.
9) Student, któremu zatwierdzono temat pracy dyplomowej powinien przygotować tę pracę w terminie określonym w pkt. 20) organizacji procesu. Jeżeli student uzyska do tego terminu urlop na zasadach przewidzianych w $28 Regulaminu wymienionego w pkt. 1, lit. a, jego temat nie ulega zmianie, chyba że Rada Wydziału na pisemny wniosek promotora zdecyduje o przeniesieniu tego tematu na innego studenta. W takim przypadku student wracający z urlopu wybiera nowy temat zgodnie z pkt. 5) organizacji procesu, z puli tematów zaproponowanych na nowy rok akademicki. O decyzji przeniesienia zatwierdzonego tematu pracy dyplomowej na innego studenta Dziekan powiadamia studenta, dla którego temat został zatwierdzony.
4. Przygotowanie pracy dyplomowej
10) Student przygotowuje pracę zgodnie z sugestiami i uwagami osób wymienionych w pkt. 3), wykorzystując do kontaktów z tymi osobami czas przewidziany w ramach:
a) seminarium ,
b) pracowni ,
c) praktikum specjalizacyjnego,
d) indywidualnych konsultacji,
e) innych uzgodnionych wspólnie form kontaktu.
11) Po przygotowaniu pracy dyplomowej student przedstawia opiekunowi, a jeżeli nie został wyznaczony opiekun – bezpośrednio promotorowi egzemplarz próbny pracy celem sprawdzenia poprawności merytorycznej i formalnej.
12) Jeżeli praca była prowadzona tylko przez promotora decyduje on ustnie o jej przyjęciu i poleca studentowi podjecie dalszych czynności opisanych organizacją procesu uzyskania dyplomu.
13) Jeżeli praca była prowadzona przez promotora i współpromotora promotor decyduje ustnie o jej przyjęciu i poleca studentowi przedstawienie jej współpromotorowi. Jeśli obie te osoby zadecydują o przyjęciu pracy promotor lub współpromotor komunikuje tę decyzję studentowi i poleca studentowi podjecie dalszych czynności opisanych organizacją procesu uzyskania dyplomu.
14) Jeżeli praca była prowadzona przez promotora i opiekuna naukowego opiekun decyduje ustnie o przedstawieniu jej promotorowi, przekazując mu otrzymany od studenta próbny egzemplarz pracy. Promotor decyduje ustnie o jej przyjęciu i zwraca opiekunowi otrzymany próbny egzemplarz pracy polecając podjecie dalszych czynności opisanych organizacją procesu uzyskania dyplomu.
15) Jeżeli którakolwiek z osób wymienionych w pkt. 3) stwierdzi braki w przedstawionym egzemplarzu próbnym zwraca go studentowi celem ich usunięcia. Student jest zobowiązany poprawić stwierdzone braki i przedstawić nowy egzemplarz próbny. Przepisy pkt. 11) stosuje się odpowiednio.
16) Egzemplarz próbny, który został przyjęty przez promotora staje się własnością opiekuna naukowego lub może być zwrócony studentowi.
5. Złożenie pracy dyplomowej
17) W celu złożenia pracy student jest zobowiązany przygotować ją w wersji pisemnej i elektronicznej. Wersja pisemna powinna zostać przedstawiona promotorowi do podpisu w trzech jednobrzmiących egzemplarzach, z których dwa powinny być wydrukowane jednostronnie, a trzeci zwany egzemplarzem archiwalnym – obustronnie. Promotor własnoręcznym podpisem stwierdza przyjęcie pracy z podaniem daty przyjęcia.
18) Wszystkie egzemplarze pisemnej wersji pracy powinny zawierać trwale złączone, wszystkie ponumerowane strony, załączniki i inne składniki pracy, a egzemplarz archiwalny – dodatkowo nośnik informacji z nagraną wersją elektroniczną z której nastąpił wydruk. Egzemplarz archiwalny powinien być zbindowany.
19) Strona tytułowa i druga strona pracy powinna być przygotowana według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do Zarządzenia wymienionego w pkt. 1), lit. d. Wzór ten jest również załącznikiem niniejszego dokumentu oraz jest udostępniony studentom w formie elektronicznej i mechanicznej.
20) Za datę złożenia pracy uznaje się dzień, w którym student przedstawił w Dziekanacie trzy egzemplarze pracy (w tym kompletny egzemplarz archiwalny). Złożenie to zgodnie z $ 30 Regulaminu wymienionego w pkt. 1), lit. a,. musi nastąpić do dnia:
a) 15 marca na studiach kończących się w semestrze zimowym,
b) 25 września na studiach kończących się w semestrze letnim,
pod rygorem skreślenia z listy studentów.
21) Dalsza procedura postępowania z pracą dyplomową magisterską jest zgodna z podstawami prawnymi wymienionymi w pkt. 1. niniejszego dokumentu.
22) Po złożeniu przez studenta pracy dyplomowej Dziekan, w porozumieniu z promotorem wyznacza recenzenta pracy, którym może być osoba co najmniej ze stopniem naukowym doktora lub tytułem profesora. W sposób zwyczajowo przyjęty przekazuje po jednym egzemplarzu złożonej pracy dyplomowej studenta promotorowi i recenzentowi wraz z formularzem recenzji.
23) Do oceny złożonej pracy stosuje się przepisy $31. Regulaminu wymienionego w punkcie 1), lit.a.
6. Egzamin dyplomowy
24) W celu dopuszczenia do egzaminu dyplomowego student powinien:
a) zrealizować plan studiów i osiągnąć efekty kształcenia przewidziane programem kształcenia oraz uzyskać wymaganą liczbę punktów ECTS i udokumentować te fakty złożeniem w Dziekanacie indeksu z wszystkimi niezbędnymi podpisami,
b) złożyć pracę dyplomową magisterską w trybie opisanym powyżej,
c) uzyskać pozytywne oceny pracy dyplomowej
25) Po wpłynięciu dwóch pozytywnych recenzji pracy dyplomowej Dziekan w porozumieniu z promotorem, recenzentem i studentem wyznacza termin egzaminu dyplomowego.
26) Termin egzaminu wyznacza się z uwzględnieniem $32, pkt. 3. Regulaminu wymienionego w punkcie 1), lit.a.
27) Skład komisji egzaminacyjnej wyznacza Dziekan z zachowaniem $32, pkt.2 Regulaminu wymienionego w punkcie 1), lit.a. Skład komisji może być rozszerzony o opiekuna naukowego, jeśli wyrazi on taką wolę. Lista osób upoważnionych przez Dziekana do przewodniczenia komisji egzaminacyjnej stanowi załącznik do niniejszego dokumentu.
28) W odniesieniu do egzaminu dyplomowego stosuje się przepisy $33, $34, i $35 Regulaminu wymienionego w punkcie 1. lit.a. |
Internships (hours and conditions): | Praktyki (określane także jako ćwiczenia terenowe) są realizowane w formie wyjazdowych zajęć terenowych lub laboratoryjnych, które mają na celu umożliwienie studentom nabycia praktycznych umiejętności z zakresu przedmiotów kierunkowych.
W programie 3 letnich studiów jest przewidziane są 4 różne praktyki o wymiarze godzinowym od 60 h do 84 h. Jeden dzień terenowy to 6 godzin zajęć. Są to: Geologia ogólna, Geofizyka stosowana, Geofizyka ogólna, Geodezja i kartografia.
Praktyki są realizowane w formie wyjazdowej w rejonach Polski oraz Czech o zróżnicowanej budowie geologicznej (Sudety, GZW, Niż Polski). Zajęcia praktyczne odbywają się w naturalnych lub sztucznych odsłonięciach geologicznych, w zakładach górniczych oraz specjalistycznych laboratoriach geofizycznych (poza uczelnią). Studenci w czasie praktyk samodzielnie lub w grupach wykonują pomiary i badania geofizyczne, korzystając ze sprzętu wydziałowego oraz dokonują interpretacji wyników tworząc mapy, profile i przekroje geofizyczne. Pracownicy prowadzący zajęcia terenowe a także przedstawiciele zakładów przyjmujących studentów (np. kamieniołomów, kopalń, laboratoriów) uzupełniają wiedzę studentów o elementy praktyczne, umiejętności obsługi aparatury których nabycie jest możliwe w warunkach terenowych.
Na obowiązkowe praktyki (ćwiczenia terenowe) wyjeżdżają studenci posiadający wpis na dany semestr. |
Graduation requirements: | Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie absolutorium, tj. zaliczenie wszystkich przedmiotów przewidzianych w programie studiów. Ponadto student musi uregulować wszystkie formalne sprawy związane z tokiem studiów (opłaty za ewentualne warunki, rozliczenie z biblioteką oraz innymi jednostkami uczelni z których miał wypożyczony sprzęt lub oprogramowanie komputerowe). Ponadto studenci przystępujących do egzaminu licencjackiego muszą złożyć pracę licencjacką, która musi uzyskać pozytywne recenzje, egzamin także musi zostać pozytywnie oceniony. |
Number of ECTS credits required to achieve the qualification equivalent to the level of study: | 180 |
Professional qualifications: | Zgodnie z Dz.U. z 2011 nr 275 poz. 1628, ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA z dnia 15 grudnia 2011 r. w sprawie kwalifikacji w zakresie górnictwa i ratownictwa górniczego. § 2. 1. Określa kwalifikacje zawodowe, które są obowiązane posiadać osoby wykonujące czynności w niższym dozorze ruchu w: podziemnym zakładzie górniczym. Jednym z warunków zgodnie z pkt. 2 w specjalności geofizycznej wymagane jest:
a) posiadanie tytułu zawodowego magistra lub magistra inżyniera, nadanego po ukończeniu studiów drugiego stopnia w zakresie geofizyki, lub posiadanie tytułu zawodowego licencjata lub inżyniera, nadanego po ukończeniu studiów pierwszego stopnia w zakresie geofizyki, oraz odbycie trzymiesięcznej praktyki geofizycznej w ruchu zakładu górniczego. |
Connection between the field of study and university development strategy, including the university mission: | Prowadzenie kierunku geofizyka mieści się w strategii Wydziału Nauk o Ziemi UŚ. Istotą strategii jest wytyczenie kierunków rozwoju Wydziału Nauk o Ziemi w perspektywie wzmacniania jego pozycji naukowej i dydaktycznej zarówno wewnątrz Uniwersytetu Śląskiego jak i w kraju oraz za granicą. Wpisuje się ona w ogólną strategię Uniwersytetu Śląskiego na lata 2012 -2020 i stanowi jej rozwinięcie i uszczegółowienie, związane ze specyfiką naukową, dydaktyczną i organizacyjną, odróżniającą WNoZ od innych podstawowych jednostek Uniwersytetu. Strategia stanowi kompleksowy plan rozwoju Wydziału do roku 2020 i zawiera określenie głównych celów strategicznych oraz celów i działań operacyjnych mających doprowadzić do ich realizacji. Gwarantowanie wysokich standardów kształcenia wychodzących naprzeciw ambicjom młodego pokolenia oraz potrzebom rynku pracy jest bardzo ważnym celem strategicznym Wydziału Nauk o Ziemi. Dla jego osiągnięcia istotne jest ciągłe wzbogacanie oferty dydaktycznej o innowacyjne, oryginalne programy studiów przyciągające młodzież z całej Polski i z zagranicy. Ma to uczynić z Wydziału ponad regionalny ośrodek dydaktyczny, kształcący specjalistów z szerokiej gamy dyscyplin nauk o Ziemi. |
Percentage of the ECTS credits for each of the scientific or artistic disciplines to which the learning outcomes are related to the total number of ECTS credits: |
|
KNOWLEDGE The graduate: |
---|
has broad knowledge in the scope of Earth sciences and environment and physical sciences used in geophysics. [1GF_W01] |
has knowledge about the structure and operating principles of measurement devices and the basic measurement field and lab techniques, including the processing and interpretation of measurement data. [1GF_W02] |
understands the course and environmental importance of the basic natural and economic processes [1GF_W03] |
knows the fundamental legal regulations and the basic economic principles in place in the economic activity, research activity and environment management. [1GF_W04] |
knows and understands the basic concepts and principles in the scope of industrial property and copyright [1GF_W05] |
knows the basic principles of creating and developing forms of individual entrepreneurship. [1GF_W06] |
SKILLS The graduate: |
---|
Is able to correctly select and safely adjust modern devices and basic research techniques for the realization of typical research tasks. [1GF_U01] |
Is able to supervise and carry out basic experiments, simulations and measurements, as well as elaborate the obtained results. [1GF_U02] |
Is able to carry out basic analyses of results of the conducted measurements, simulations, experiments, and draw simple conclusions. [1GF_U03] |
Searches and uses subject literature and other source materials in the scope of natural sciences and environmental sciences as well as physical sciences, reads and understands simple scientific texts in Polish and a foreign language. [1GF_U04] |
Has the ability to understand and create various types of written and oral texts that requires systemic knowledge of the language within the scope of its grammatical, lexical and phonetic structures. Communicates in a foreign language with the use of various channels and techniques of communication in the scope proper for a given area of knowledge. [1GF_U05] |
Is able to plan and organise teamwork when supervised, and co-act with others under team works. [1GF_U06] |
Understands the need to update their knowledge and skills. [1GF_U07] |
SOCIAL COMPETENCES The graduate: |
---|
Is able to critically assess the obtained knowledge and received content. [1GF_K01] |
Is aware of the need to exchange views and consultations with specialists in the discipline and the related disciplines. [1GF_K02] |
Fulfils the social commitments and co-organises activities towards a broadly understood environment. [1GF_K03] |
Thinks and acts in an entrepreneurial manner. [1GF_K04] |
Understands the need to abide by the principles of professional ethics. [1GF_K05] |
Module | Language of instruction | Form of verification | Number of hours | ECTS credits |
---|---|---|---|---|
A | ||||
Fizykochemia środowiska [1GF_006] | Polish | exam |
lecture: 30
laboratory classes: 30 |
7 |
Geologia fizyczna I [1GF_005] | Polish | course work |
lecture: 30
laboratory classes: 30 |
5 |
Język obcy [1GF_035] | Polish | course work | practical classes: 30 | 2 |
Podstawy fizyki: Mechanika [1GF_002] | Polish | exam |
lecture: 45
discussion classes: 30 |
6 |
Statystyczne opracowanie wyników eksperymentu [1GF_004] | Polish | course work | lecture: 15 | 1 |
Wstęp do analizy matematycznej [1GF_003] | Polish | exam |
lecture: 30
discussion classes: 30 |
6 |
Wstęp do geofizyki [1GF_001] | Polish | course work | lecture: 30 | 3 |
Wychowanie fizyczne [1GF_036] | Polish | course work | practical classes: 30 |
Module | Language of instruction | Form of verification | Number of hours | ECTS credits |
---|---|---|---|---|
A | ||||
Analiza matematyczna [1GF_008] | Polish | exam |
lecture: 30
discussion classes: 30 |
5 |
Ćwiczenia terenowe z geologii ogólnej [1GF_038] | Polish | course work | field practice: 84 | 2 |
Geologia fizyczna II [1GF_009] | Polish | exam |
lecture: 30
laboratory classes: 30 |
6 |
I Pracownia fizyczna [1GF_010] | Polish | course work | laboratory classes: 45 | 3 |
Język obcy [1GF_035] | Polish | course work | practical classes: 30 | 2 |
Mineralogia [1GF_011] | Polish | exam |
lecture: 30
practical classes: 30 |
6 |
Podstawy fizyki : Elektryczność i magnetyzm [1GF_007] | Polish | exam |
lecture: 45
discussion classes: 30 |
6 |
Wychowanie fizyczne [1GF_036] | Polish | course work | practical classes: 30 |
Module | Language of instruction | Form of verification | Number of hours | ECTS credits |
---|---|---|---|---|
A | ||||
Fizyka Ziemi [1GF_014] | Polish | exam |
lecture: 45
practical classes: 30 |
5 |
Geochemia i petrologia [1GF_013] | Polish | course work |
lecture: 30
practical classes: 30 |
4 |
Geofizyka Stosowana I [1GF_016] | Polish | exam |
lecture: 30
laboratory classes: 30 |
5 |
Geologia historyczna z podstawami paleontologii i stratygrafii [1GF_017] | Polish | exam |
lecture: 30
practical classes: 30 |
4 |
I Pracownia fizyczna [1GF_010] | Polish | course work | laboratory classes: 45 | 3 |
Język obcy [1GF_035] | Polish | course work | practical classes: 30 | 2 |
Podstawy fizyki : Optyka i budowa materii [1GF_012] | Polish | exam |
lecture: 45
discussion classes: 30 |
5 |
Wstęp do technologii informacyjnej [1GF_015] | Polish | course work | lecture: 30 | 2 |
Module | Language of instruction | Form of verification | Number of hours | ECTS credits |
---|---|---|---|---|
A | ||||
Ćwiczenia terenowe z geofizyki ogólnej [1GF_040] | Polish | course work | field practice: 60 | 2 |
Ćwiczenia terenowe z geofizyki stosowanej [1GF_039] | Polish | course work | field practice: 60 | 2 |
Geofizyka stosowana II [1GF_022] | Polish | exam |
lecture: 30
laboratory classes: 30 |
6 |
II Pracownia fizyczna [1GF_021] | Polish | course work | laboratory classes: 120 | 5 |
Język obcy [1GF_035A] | Polish | exam | practical classes: 30 | 2 |
Metody komputerowe w geofizyce [1GF_019] | Polish | course work | practical classes: 45 | 4 |
Podstawy fizyki: Termodynamika i fizyka statystyczna [1GF_018] | Polish | exam |
lecture: 30
discussion classes: 30 |
5 |
Wstęp do fizyki fazy skondensowanej [1GF_020] | Polish | exam | lecture: 30 | 4 |
Module | Language of instruction | Form of verification | Number of hours | ECTS credits |
---|---|---|---|---|
A | ||||
Geofizyka otworowa/morska - do wyboru |
lecture: 30
depending on the choice: 30 |
5 | ||
Mechanika klasyczna i relatywistyczna [1GF_026] | Polish | exam | lecture: 30 | 2 |
Metody matematyczne w geologii/fizyce [1GF_029] | Polish | exam |
lecture: 30
practical classes: 30 |
5 |
Przedmiot humanistyczny/społeczny 1: Filozofia przyrody [1GF_028] | Polish | course work | lecture: 30 | 2 |
Przedmiot humanistyczny/społeczny 2: Społeczne aspekty zrównoważonego rozwoju [1GF_030] | Polish | course work |
lecture: 15
practical classes: 15 |
3 |
Przedmiot specjalistyczny 1 |
lecture: 30
depending on the choice: 30 |
5 | ||
Seminarium dyplomowe [1GF_042A] | Polish | course work | seminar: 15 | 2 |
Wstęp do fizyki jądra atomowego [1GF_024] | Polish | exam |
lecture: 30
discussion classes: 15 |
4 |
Zagadnienia prawne w geologii i ochronie środowiska [1GF_025] | Polish | course work | lecture: 30 | 2 |
Module | Language of instruction | Form of verification | Number of hours | ECTS credits |
---|---|---|---|---|
A | ||||
Astronomia [1GF_031] | Polish | course work |
lecture: 30
laboratory classes: 30 |
4 |
Ćwiczenia terenowe z geodezji i kartografii [1GF_041] | Polish | course work | field practice: 84 | 2 |
Geodezja i kartografia [1GF_032] | Polish | exam |
lecture: 30
laboratory classes: 30 |
5 |
Pracownia dyplomowa [1GF_037] | Polish | course work | laboratory classes: 120 | 7 |
Przedmiot specjalistyczny 2 |
lecture: 30
depending on the choice: 30 |
4 | ||
Przedmiot specjalistyczny 3 |
lecture: 30
depending on the choice: 30 |
4 | ||
Seminarium dyplomowe +egzamin końcowy [1GF_042] | Polish | exam | seminar: 15 | 4 |