Doradztwo i infobrokerstwo historyczne Kod programu: 05-S1IH16.2016

Kierunek studiów: | doradztwo i infobrokerstwo historyczne |
---|---|
Kod programu: | 05-S1IH16.2016 |
Kod programu (USOS): | 05-S1IH16 |
Jednostka prowadząca studia: | Wydział Nauk Społecznych |
Język studiów: | polski |
Semestr rozpoczęcia studiów: | semestr zimowy 2016/2017 |
Poziom kształcenia: | studia pierwszego stopnia |
Forma prowadzenia studiów: | studia stacjonarne |
Profil kształcenia: | ogólnoakademicki |
Liczba semestrów: | 6 |
Tytuł zawodowy: | licencjat |
Dalsze studia: | możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia i studia podyplomowe |
Obszary, dziedziny, dyscypliny do których kierunek jest przyporządkowany: |
|
Kod ISCED: | 0222 |
Numer i data uchwały Senatu UŚ z programem studiów: | 566/2016 (26.04.2016) |
Ogólna charakterystyka kierunku: | Doradca oraz broker informacji (infobroker) historyczny – profesja związana ze zleconym wyszukiwaniem, udostępnianiem i opracowywaniem związanych z historią informacji według ściśle określonego kryterium. Zawód brokera i doradcy lokuje absolwentów jako pośredników między zasobami informacji a ludźmi i instytucjami, którzy ich potrzebują, gwarantując, że udzielona przez nich informacja jest nie tylko relewantna (w związku logicznym) do zapytania, ale także wysokiej jakości – udzielając informacji doradca i infobroker niejako ją akredytuje.
Studia na kierunku doradztwo i infobrokerstwo historyczne mają pozwolić zdobyć wiedzę przede wszystkim nt. historii i sposobów jej popularyzacji, a także i wykształcić szereg umiejętności (m.in. dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych wydarzeń, poszukiwania informacji, ich umiejętnej weryfikacji itd.). Dzięki realizacji treści z kilku innych dyscyplin studia będą pozwalały wyposażyć absolwentów w katalog ogólnych kompetencji z zakresu nauk humanistycznych (historii sztuki, kultroznawstwa, bibliotekoznawstwa), marketingu i zarządzania oraz ICT. Dzięki dużej liczbie zajęć uwzględniających indywidualne zainteresowania uczestników studia pozwalają na rozwój predyspozycji oraz kształtowanie samodzielnej aktywności intelektualnej i badawczej, a także przygotowanie do właściwego odbioru dorobku kulturowego i czynnego uczestnictwa w jego kreowaniu.
|
---|---|
Organizacja procesu uzyskania dyplomu: | Uzyskanie dyplomu jest szczegółowo regulowane przez §29, §30, §31, §32, §33, §34 Regulaminu Studiów w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Załącznik do obwieszczenia Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z dnia 14 maja 2012 r.
|
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk: | Celem praktyk, które stanowią integralną część procesu dydaktycznego, pozostaje:
- zapoznanie się studentów z procesem funkcjonowania instytucji publicznych, instytucji naukowo-badawczych, instytucji oświatowych, placówek kultury i innych podmiotów, korzystających w swojej działalności z działań promocyjnych, obejmujących tematykę historyczną;
- zdobycie praktycznych umiejętności i doświadczenia w wykonywaniu pracy doradcy i infobrokera historycznego;
- weryfikacja wiedzy i umiejętności pozyskanych w murach akademickich.
Praktyki zaplanowane są w semestrze trzecim, ich wymiar wynosi 30 godzin.
Praktyki realizowane są zgodnie z regulaminem praktyk na WNS:
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk na Wydziale Nauk Społecznych
Regulamin i ramowy program praktyk:
§1. Postanowienia ogólne
1.Podstawę organizacji studenckich praktyk zawodowych, zwanych dalej „praktykami”, stanowią na Wydziale Nauk Społecznych przepisy Regulaminu Studiów w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (załącznik do obwieszczenia Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z dnia 14 maja 2012 roku); Zarządzenia nr 41/2007 z dnia 27 czerwca 2007 roku Rektora Uniwersytetu Śląskiego w sprawie organizowania studenckich praktyk zawodowych w Uniwersytecie Śląskim i obowiązków opiekunów praktyk (z późniejszymi zmianami).
2.Przez praktyki zawodowe rozumie się również praktyki pedagogiczne, realizowane na specjalności nauczycielskiej.
3.Zasady odbywania praktyk studenckich na kierunkach prowadzonych na Wydziale Nauk Społecznych (WNS), ich rodzaj i czas trwania określają programy kształcenia i plany studiów poszczególnych kierunków/specjalności, zatwierdzone przez Radę WNS.
4.Rodzaj praktyki powinien odpowiadać profilowi kształcenia na kierunku/specjalności studiów.
5.Celem praktyki jest:
-rozwijanie umiejętności wykorzystania wiedzy zdobytej na studiach,
-poznanie struktur i mechanizmów funkcjonowania instytucji, organizacji albo/i przedsiębiorstw (zgodnie ze specyfiką kierunku/specjalności),
-kształtowanie umiejętności niezbędnych w przyszłej pracy zawodowej, w tym m.in. umiejętności: analitycznych, organizacyjnych, pracy w zespole, nawiązywania kontaktów, prowadzenia negocjacji etc. (w zależności od specyfiki kierunku/specjalności studiów),
-przygotowanie studenta do samodzielności i odpowiedzialności za powierzone mu zadania,
-stworzenie dogodnych warunków do aktywizacji zawodowej studenta na rynku pracy.
6.Student studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych pierwszego/drugiego stopnia nie wcześniej niż po skończeniu pierwszego semestru zobowiązany jest do odbycia obowiązkowej praktyki trwającej nie krócej niż czas określony w programie studiów kierunku/specjalności i zaliczenia jej w terminie określonym w planie studiów.
7.Jeżeli kierunek studiów przewiduje taką możliwość, student studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych pierwszego/drugiego stopnia, ma możliwość odbycia tzw. praktyki fakultatywnej, w wymiarze i czasie określonym w programie studiów kierunku/specjalności (w ramach dodatkowych punktów ECTS).
8.Praktyki mogą być organizowane w trybie:
-indywidualnym – przez co rozumie się pozyskanie przez studenta podmiotu, w którym będzie realizowana praktyka zawodowa samodzielne lub korzystając ze wskazań opiekuna praktyk z ramienia Uczelni;
-udziału w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej (np. projektu Uniwersytet Partnerem Gospodarki Opartej na Wiedzy, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IV, Działanie 4.1.1);
-uznania w poczet praktyki wykonywanej przez studenta studiów stacjonarnych i niestacjonarnych pracy zawodowej (zgodnie z odrębnymi regulacjami prawnymi).
-udziału studenta w pracach obozu naukowego, jeżeli program obozu naukowego odpowiada efektom kształcenia przewidzianym dla praktyki zawodowej danego kierunku/specjalności studiów.
9.Odbywanie praktyki nie zwalnia studenta z obowiązku zaliczania innych zajęć objętych planem studiów ani też nie powinno być podstawą do usprawiedliwienia jego nieobecności na tych zajęciach.
10.Student powinien we własnym zakresie poszukiwać podmiotu, w którym odbędzie praktykę; samodzielność studenta pod tym względem należy uważać za istotny element realizacji jednego z podstawowych celów praktyki – rozpoczęcia samodzielnej aktywności zawodowej. W uzasadnionych przypadkach Uczelnia może rekomendować miejsce i formę odbywania praktyki.
11.Student niepełnosprawny ma prawo odbycia praktyk według indywidualnego dostosowania studiów (IDS), który umożliwi osiągnięcie i weryfikację efektów kształcenia dostosowaną do charakteru jego niepełnosprawności (zgodnie z odrębnymi przepisami).
12.Dziekan Wydziału albo upoważniony przez niego pracownik akademicki UŚ ma prawo skierować studenta do Biura ds. Osób Niepełnosprawnych w celu uzyskania opinii o zakresie dostosowania.
13.Student z przyznanym IDS może wnioskować do Dziekana WNS albo upoważnionego przez niego pracownika naukowego UŚ o przyznanie na czas odbywania praktyk studenckich tutora.
14.Z tytułu realizacji praktyki zawodowej studentowi przysługują wyłącznie świadczenia, określone odrębnymi przepisami.
§2. Opiekun praktyk z ramienia Uczelni
1.Nadzór dydaktyczny nad praktyką sprawuje opiekun praktyki z ramienia Uczelni, wyznaczony przez Dziekana WNS (lub upoważnionego przez niego Prodziekana WNS) spośród nauczycieli akademickich Wydziału.
2.Opiekun praktyki z ramienia Uczelni jest przełożonym studentów odbywających praktykę zgodnie z jej celami i ustalonym programem.
3.Opiekun praktyki z ramienia Uczelni jest zobowiązany do:
a)wydawania studentom skierowań do zakładu pracy (zgodnych z wzorem regulowanym odrębnymi przepisami), na podstawie zawartych porozumień między Uniwersytetem Śląskim a podmiotem, w którym będzie realizowana praktyka;
b)zapoznania studentów przed rozpoczęciem praktyki z jej programem, wskazując m.in. rodzaj i specyfikę praktyki, termin jej rozpoczęcia i czas trwania;
c)odbierania od studentów oświadczeń o zapoznaniu się z zasadami organizacji praktyk według wzoru regulowanego odrębnymi przepisami);
d)sprawowania nadzoru nad wykonywaniem przez studentów zadań wynikających z programu praktyk;
e)udzielania pomocy i porad studentom odbywającym praktykę;
f)kontrolowania przebiegu praktyk, czuwania nad zapewnieniem warunków niezbędnych do prowadzenia praktyki, zgodnie z ustaleniami porozumienia zawartego pomiędzy Uczelnią a podmiotem w którym realizowana jest praktyka;
4.Opiekun praktyk z ramienia Uczelni opiniuje decyzję o wyrażeniu zgody na:
-uznanie praktyki odbytej w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej;
-uznanie praktyki odbytej w ramach uczestnictwa w obozie naukowym; o ile jego charakter jest zbieżny z programem praktyk.
-uznanie jako formy praktyki pracy zawodowej studenta, o ile jej charakter jest zbieżny z programem praktyk.
§3. Realizacja praktyki w trybie indywidualnym
1.Opiekun praktyk z ramienia Uczelni wraz ze studentem ustala miejsce odbywania praktyk i wystawia imienne skierowanie na praktykę.
2.Miejsca odbywania praktyk powinny odpowiadać profilowi kształcenia na kierunku /specjalności studiów.
3.W celu realizacji praktyk Dziekan WNS (lub upoważniony przez niego inny pracownik akademicki UŚ) zawiera porozumienie z podmiotem, w którym student odbywa praktykę (wzór porozumienia regulowany jest odrębnymi przepisami).
4.Studentom odbywającym praktykę przysługują świadczenia o zaopatrzeniu z tytułu wypadków lub chorób zawodowych powstałych w szczególnych okolicznościach (regulowane odrębnymi przepisami).
5.Student przed rozpoczęciem praktyki zawodowej powinien zostać zapoznany z ramowym programem praktyki, uwzględniającym specyfikę poszczególnych kierunków i specjalności (stanowi on załącznik nr 1 do zawieranego porozumienia).
§4. Zaliczenie praktyki
1.Warunkiem zaliczenia praktyki jest jej odbycie w ustalonym terminie i wykazanie się odpowiednimi elementami: wiedzy, umiejętności oraz kompetencji społecznych, określonymi w programie studiów dla danego kierunku/specjalności.
2.Po zakończeniu realizacji praktyki w trybie indywidualnym student dostarcza opiekunowi dokumentację, potwierdzającą realizację praktyki (zgodnie z odrębnymi regulacjami prawnymi).
3.Dziekan WNS albo upoważniony przez niego inny pracownik akademicki UŚ może także zaliczyć praktykę na podstawie udokumentowanej pracy zawodowej studenta w kraju lub za granicą, zgodnej z profilem kształcenia na kierunku studiów, wykonywanej w okresie nie krótszym niż określony w planie studiów. W celu zaliczenia pracy zawodowej jako odbytej praktyki, student składa wniosek (zgodny z odrębnymi regulacjami prawnymi), zaopiniowany przez opiekuna praktyki z ramienia Uczelni.
4.Dziekan WNS albo upoważniony przez niego inny pracownik akademicki UŚ może także zaliczyć jako praktykę zawodową działalność studenta, realizowaną w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. W celu jej zaliczenia, student składa wniosek (zgodny z odrębnymi regulacjami prawnymi), zaopiniowany przez opiekuna praktyki z ramienia Uczelni.
5.Wpisu zaliczenia praktyki zawodowej studenta (na podstawie upoważnienia Dziekana WNS) dokonuje opiekun praktyki z ramienia Uczelni, po zapoznaniu się dokumentacją potwierdzającą realizację praktyki.
6.Za praktykę zawodową, będącą częścią programu studiów, przypisuje się określoną w programie studiów liczbę punktów kredytowych (ECTS).
7.Dokumentacja poświadczająca odbycie przez studenta praktyki zawodowej winna być przechowywana przez okres 5 lat od momentu zaliczenia praktyki. |
Warunki wymagane do ukończenia studiów: | (brak informacji) |
Liczba punktów ECTS konieczna dla uzyskania kwalifikacji odpowiadających poziomowi studiów: | 180 |
Uprawnienia zawodowe po ukończeniu studiów: | (brak informacji) |
Związek kierunku studiów ze strategią rozwoju, w tym misją uczelni: | Doradztwo i infobrokerstwo historyczne to kierunek spójny z misją uczelni w zakresie nowoczesnego kształcenia, nakierowanego na aktualne zapotrzebowanie rynku pracy. Przez prowadzenie współpracy z podmiotami gospodarczymi oraz instytucjami administracji regionalnej kierunek wpisuje się w założenia strategii oraz misji Uniwersytetu.
Kierunek jest odpowiedzią na potrzeby rynku pracy w nowej rzeczywistości, w której coraz bardziej poszukiwanymi na rynku usług pozostają umiejętności poszukiwania i przetwarzania infor-macji oraz popularyzacji wiedzy.
Oferowane na kierunku praktyki zawodowe są ważną formą współpracy z biznesem i gospodarką, która w sferze dydaktyki podniesie poziom przygotowania absolwentów do wejścia na dynamicznie ewoluujący rynek pracy, kształtując w nich postawę przedsiębiorczości i pozwalając na weryfikację uzyskanej wiedzy i umiejętności.
|
Procentowy udział liczby punktów ECTS dla każdego z obszarów kształcenia do którego odnoszą się efekty kształcenia w łącznej liczbie punktów ECTS: | obszar nauk humanistycznych : 100% |
WIEDZA Po ukończeniu studiów absolwent: |
---|
Posiada wiedzę o miejscu i znaczeniu historii jako podstawy działalności popularyzatorskiej i doradczej oraz jej roli w systemie nauk (zwłaszcza humanistycznych) [IDH1A_W01] |
Zna i rozumie podstawową terminologię historyczną, w zakresie potrzebnym do wykonywania obowiązków doradcy i infobrokera historycznego, ze szczególnym uwzględnieniem wybranej przez siebie epoki historycznej [IDH1A_W02] |
Posiada uporządkowaną wiedzę ogólną (w zakresie terminologii i teorii) z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, przydatną do studiowania doradztwa i infobrokerstwa historycznego [IDH1A_W03] |
Posiada uporządkowaną wiedzę szczegółową z zakresu historii, przydatną do studiowania doradztwa i infobrokerstwa historycznego, ze szczególnym uwzględnieniem wybranej przez siebie epoki historycznej [IDH1A_W04] |
Posiada podstawową wiedzę o powiązaniach historii z innymi naukami humanistycznymi i społecznymi, przydatną do studiowania doradztwa i infobrokerstwa historycznego [IDH1A_W05] |
Posiada podstawową wiedzę o głównych kierunkach rozwoju i najważniejszych nowych ustaleniach badawczych w zakresie nauk humanistycznych (zwłaszcza historii), potrzebnych do pozyskiwania informacji i wykorzystywania ich w procesie popularyzacji [IDH1A_W06] |
Zna i rozumie metody i techniki badań historycznych (warsztatu badawczego historyka), istotne z perspektywy wykonywania zawodu doradcy i infobrokera historycznego [IDH1A_W07] |
Zna i rozumie podstawowe pojęcia i zasady z zakresu ochrony własności intelektualnej i prawa autorskiego, potrzebne doradcy i infobrokerowi historycznemu [IDH1A_W08] |
Posiada świadomość kompleksowej natury języka polskiego, jego ewolucji i historycznej zmienności jego znaczeń, niezbędnych dla właściwego odczytywania pozyskiwanych komunikatów [IDH1A_W09] |
Posiada podstawową wiedzę o instytucjach kultury (m.in. muzealnych, archiwalnych i bibliotecznych, także cyfrowych) i orientację we współczesnym życiu kulturalnymi (zwłaszcza miasta i regionu) [IDH1A_W10] |
UMIEJĘTNOŚCI Po ukończeniu studiów absolwent: |
---|
Posiada umiejętności wyszukiwania, analizy, oceny, selekcji i użytkowania informacji pozyskiwanych z różnych źródeł i z wykorzystaniem różnych sposobów, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. współczesnych mediów [IDH1A_U01] |
Posiada podstawowe umiejętności, obejmujące formułowanie własnych, a także weryfikację i analizę proponowanych problemów oraz tematów badawczych, dobór metod i narzędzi badawczych, opracowywanie i prezentację wyników poszukiwań, pozwalające na wykonywanie obowiązków doradcy i infobrokera historycznego. [IDH1A_U02] |
Potrafi samodzielnie pozyskiwać wiedzę i rozwijać umiejętności (w tym badawcze), pracując pod kierunkiem opiekuna naukowego [IDH1A_U03] |
Posiada umiejętność posługiwania się podstawowymi ujęciami teoretycznymi i modelami badawczymi, stosowanymi w badaniach historycznych oraz wykorzystuje zakres pojęciowy, charakterystyczny dla tych badań, ze szczególnym uwzględnieniem wybranej przez siebie epoki historycznej [IDH1A_U04] |
Potrafi rozpoznać i rozróżnić typy źródeł oraz dokonać ich krytycznej analizy (zewnętrznej i wewnętrznej), uwzględniając specyfikę zawodu doradcy i infobrokera historycznego [IDH1A_U05] |
Posiada umiejętność budowania samodzielnej wypowiedzi (także z wykorzystaniem tzw. nowych mediów), w której wykorzystuje pozyskane informacje, merytoryczne argumenty (także opinie innych autorów) i formułuje samodzielne wnioski [IDH1A_U06] |
Potrafi porozumiewać się z wykorzystaniem różnych kanałów komunikacyjnych oraz metod i technik komunikowania się (w języku polskim i obcym) [IDH1A_U07] |
Posiada umiejętność przygotowania typowych dla zawodu doradcy i infobrokera historycznego prac/projektów (w języku polskim i obcym), wykorzystujących podstawowe ujęcia teoretyczne i dostępną bazę źródłową [IDH1A_U08] |
Posiada umiejętność przygotowania typowych dla zawodu doradcy (i infobrokera) historycznego ustnych wystąpień (w języku polskim i obcym), wykorzystujących podstawowe ujęcia teoretyczne i dostępną bazę źródłową [IDH1A_U09] |
Posiada umiejętność komunikowania się w języku obcym, w zakresie nauk humanistycznych, zgodnie z odrębnymi wymaganiami [IDH1A_U10] |
KOMPETENCJE SPOŁECZNE Po ukończeniu studiów absolwent: |
---|
Rozumie potrzebę uczenia się przez całe życie [IDH1A_K01] |
Potrafi współdziałać i pracować w grupie, przyjmując w niej różne role [IDH1A_K02] |
Potrafi właściwie określić priorytety służące realizacji określonych zadań [IDH1A_K03] |
Prawidłowo identyfikuje i dostrzega dylematy, związane z wykonywaniem zawodu doradcy i infobrokera historycznego [IDH1A_K04] |
Ma świadomość odpowiedzialności za zachowanie dziedzictwa kulturowego regionu, kraju i Europy i potrafi eksponować jego elementy w ramach własnej działalności [IDH1A_K05] |
Potrafi uczestniczyć w życiu kulturalnym i popularyzatorskim, wykorzystując różne możliwości udziału (także poprzez tzw. nowe media) [IDH1A_K06] |
Moduł | Język wykładowy | Forma zaliczenia | Liczba godzin | Punkty ECTS |
---|---|---|---|---|
Grupa treści kierunkowych | ||||
Archiwa cyfrowe (wybrany region/epoka) [05-IDH-S1-033] | polski | zaliczenie | wykład: 15 | 3 |
Ilościowa i jakościowa analiza danych (elementy statystyki) [05-IDH-S1-023] | polski | zaliczenie | ćwiczenia: 30 | 3 |
Podstawy wiedzy o kulturze i nauce (starożytność) [05-IDH-S1-001] | polski | egzamin |
wykład: 15
ćwiczenia: 30 |
5 |
Popularyzacja wiedzy historycznej (starożytność) [05-IDH-S1-010] | polski | egzamin |
wykład: 20
ćwiczenia: 20 |
4 |
Prawo autorskie i ochrona własności intelektualnej w pracy doradcy i infobrokera historycznego [05-IDH-S1-028] | polski | zaliczenie |
wykład: 15
ćwiczenia: 15 |
3 |
Retoryka i emisja głosu w pracy doradcy i infobrokera historycznego [05-IDH-S1-030] | polski | zaliczenie | laboratorium: 30 | 3 |
Wybrane zagadnienia z etnologii [05-IDH-S1-017] | polski | zaliczenie |
wykład: 15
ćwiczenia: 15 |
4 |
Zajęcia projektowe 1 [05-IDH-S1-045] | polski | zaliczenie | ćwiczenia: 15 | 2 |
Inne wymagania | ||||
Język obcy nowożytny 1 [05-IDH-S1-053] | polski | zaliczenie | ćwiczenia: 30 | 2 |
Technologia informacyjna [05-IDH-S1-057] | polski | zaliczenie | ćwiczenia: 30 | 1 |
Moduł | Język wykładowy | Forma zaliczenia | Liczba godzin | Punkty ECTS |
---|---|---|---|---|
Grupa treści kierunkowych | ||||
Biblioteki i muzea cyfrowe (wybrany region/epoka) [05-IDH-S1-034] | polski | zaliczenie |
wykład: 15
ćwiczenia: 15 |
3 |
Interpretacja zabytków i dzieł sztuki [05-IDH-S1-016] | polski | zaliczenie |
wykład: 15
ćwiczenia: 30 |
4 |
Podstawy działalności wydawniczej (forma tradycyjna i rynek e-publikacji) [05-IDH-S1-025] | polski | zaliczenie |
wykład: 15
ćwiczenia: 15 |
3 |
Podstawy wiedzy o kulturze i nauce (średniowiecze powszechne) [05-IDH-S1-003] | polski | egzamin |
wykład: 20
ćwiczenia: 20 |
4 |
Podstawy wiedzy o kulturze i nauce (średniowiecze ziem polskich) [05-IDH-S1-002] | polski | egzamin |
wykład: 20
ćwiczenia: 20 |
4 |
Popularyzacja wiedzy historycznej (średniowiecze) [05-IDH-S1-011] | polski | egzamin |
wykład: 20
ćwiczenia: 20 |
4 |
Poszukiwania genealogiczne [05-IDH-S1-018] | polski | zaliczenie |
wykład: 15
ćwiczenia: 30 |
5 |
Wykład monograficzny 1 [05-IDH-S1-048] | polski | zaliczenie | wykład: 15 | 1 |
Inne wymagania | ||||
Język obcy nowożytny 2 [05-IDH-S1-054] | polski | zaliczenie | ćwiczenia: 30 | 2 |
Moduł | Język wykładowy | Forma zaliczenia | Liczba godzin | Punkty ECTS |
---|---|---|---|---|
Grupa treści kierunkowych | ||||
Ilościowa i jakościowa analiza danych (elementy statystyki) [05-IDH-S1-023] | polski | zaliczenie | ćwiczenia: 30 | 3 |
Interpretacja krajobrazu historyczno-kulturowego (wybrany region) [05-IDH-S1-035] | polski | zaliczenie |
wykład: 15
ćwiczenia: 15 |
3 |
Podstawy wiedzy o kulturze i nauce (nowożytność powszechna XVI-XVII w.) [05-IDH-S1-005] | polski | egzamin |
wykład: 20
ćwiczenia: 20 |
4 |
Podstawy wiedzy o kulturze i nauce (nowożytność ziem polskich XVI-XVII w.) [05-IDH-S1-004] | polski | egzamin |
wykład: 20
ćwiczenia: 20 |
4 |
Popularyzacja wiedzy historycznej (nowożytność XVI-XVIII w.) [05-IDH-S1-012] | polski | egzamin |
wykład: 20
ćwiczenia: 20 |
4 |
Pracownia dyplomowa [05-IDH-S1-041] | polski | zaliczenie | laboratorium: 30 | 3 |
Prasa jako historyczne źródło informacji (wybrana epoka) [05-IDH-S1-036] | polski | zaliczenie |
wykład: 10
ćwiczenia: 10 |
2 |
Zajęcia projektowe 2 [05-IDH-S1-046] | polski | zaliczenie | ćwiczenia: 15 | 2 |
Praktyki i zajęcia terenowe | ||||
Praktyka zawodowa [05-IDH-S1-052] | polski | zaliczenie | praktyka: 30 | 2 |
Inne wymagania | ||||
Język obcy nowożytny 3 [05-IDH-S1-055] | polski | zaliczenie | ćwiczenia: 30 | 2 |
Wychowanie fizyczne [05-IDH-S1-058] | polski | zaliczenie | ćwiczenia: 30 | 1 |
Moduł | Język wykładowy | Forma zaliczenia | Liczba godzin | Punkty ECTS |
---|---|---|---|---|
Grupa treści kierunkowych | ||||
Elementy warsztatu naukowego historyka [05-IDH-S1-019] | polski | zaliczenie | ćwiczenia: 30 | 3 |
Informacja archiwalna [05-IDH-S1-021] | polski | zaliczenie | ćwiczenia: 15 | 2 |
Mapy jako źródło wiedzy historycznej (wybrana epoka) [05-IDH-S1-038] | polski | zaliczenie |
wykład: 10
ćwiczenia: 10 |
2 |
Pieniądz jako źródło wiedzy historycznej [05-IDH-S1-037] | polski | zaliczenie |
wykład: 10
ćwiczenia: 10 |
2 |
Podstawy edytorstwa komputerowego [05-IDH-S1-020] | polski | zaliczenie | ćwiczenia: 30 | 3 |
Podstawy wiedzy o kulturze i nauce (nowożytność powszechna XIX w.) [05-IDH-S1-007] | polski | egzamin |
wykład: 20
ćwiczenia: 20 |
4 |
Podstawy wiedzy o kulturze i nauce (nowożytność ziem polskich XIX w.) [05-IDH-S1-006] | polski | egzamin |
wykład: 20
ćwiczenia: 20 |
4 |
Popularyzacja wiedzy historycznej (nowożytność XIX w.) [05-IDH-S1-013] | polski | egzamin |
wykład: 20
ćwiczenia: 20 |
4 |
Seminarium 1 [05-IDH-S1-042] | polski | zaliczenie | seminarium: 30 | 3 |
Wykład monograficzny 2 [05-IDH-S1-049] | polski | zaliczenie | wykład: 15 | 1 |
Inne wymagania | ||||
Język obcy nowożytny 4 [05-IDH-S1-056] | polski | zaliczenie | ćwiczenia: 30 | 2 |
Moduł | Język wykładowy | Forma zaliczenia | Liczba godzin | Punkty ECTS |
---|---|---|---|---|
Grupa treści kierunkowych | ||||
Etyka w działalności promocyjnej i informacyjnej [05-IDH-S1-022] | polski | zaliczenie | ćwiczenia: 15 | 2 |
Podstawy wiedzy o kulturze i nauce (powszechna XX w.) [05-IDH-S1-009] | polski | egzamin |
wykład: 20
ćwiczenia: 20 |
4 |
Podstawy wiedzy o kulturze i nauce (ziem polskich w XX w.) [05-IDH-S1-008] | polski | egzamin |
wykład: 20
ćwiczenia: 20 |
4 |
Popularyzacja wiedzy historycznej (I poł. XX w.) [05-IDH-S1-014] | polski | egzamin |
wykład: 20
ćwiczenia: 20 |
4 |
Popularyzacja wiedzy historycznej (po 1945 roku) [05-IDH-S1-015] | polski | egzamin |
wykład: 20
ćwiczenia: 20 |
4 |
Projektowanie tras i imprez w kontekście historycznym (wybrany region) [05-IDH-S1-039] | polski | zaliczenie | ćwiczenia: 30 | 3 |
Seminarium 2 [05-IDH-S1-043] | polski | zaliczenie | seminarium: 30 | 4 |
Zajęcia ogólnouczelniane [05-IDH-S1-051] | polski | zaliczenie | wykład: 30 | 3 |
Zajęcia projektowe 3 [05-IDH-S1-047] | polski | zaliczenie | ćwiczenia: 15 | 2 |
Moduł | Język wykładowy | Forma zaliczenia | Liczba godzin | Punkty ECTS |
---|---|---|---|---|
Grupa treści kierunkowych | ||||
Blogi jako element prosumpcji informacji (zajęcia e-learningowe) [05-IDH-S1-032] | polski | zaliczenie | ćwiczenia: 30 | 3 |
Podstawy komunikacji społecznej i medialnej [05-IDH-S1-026] | polski | zaliczenie | ćwiczenia: 20 | 2 |
Podstawy zarządzania i marketingu w pracy doradcy i infobrokera historycznego [05-IDH-S1-027] | polski | zaliczenie | ćwiczenia: 20 | 2 |
Projektowanie stron i portali internetowych [05-IDH-S1-029] | polski | zaliczenie | warsztat: 30 | 3 |
Rola mediów w promocji historii wybranego regionu/epoki [05-IDH-S1-040] | polski | zaliczenie | ćwiczenia: 30 | 3 |
Seminarium 3 [05-IDH-S1-044] | polski | egzamin | seminarium: 30 | 13 |
Trening umiejętności interpersonalnych [05-IDH-S1-031] | polski | zaliczenie | ćwiczenia: 30 | 3 |
Wykład monograficzny 3 [05-IDH-S1-050] | polski | zaliczenie | wykład: 15 | 1 |