Matematyka Kod programu: W4-S2MT19.2020

Kierunek studiów: matematyka
Kod programu: W4-S2MT19.2020
Kod programu (USOS): W4-S2MT19
Jednostka prowadząca studia: Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Język studiów: polski
Semestr rozpoczęcia studiów: semestr zimowy 2020/2021
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia
Forma prowadzenia studiów: studia stacjonarne
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Liczba semestrów: 4
Tytuł zawodowy: magister
Dalsze studia: możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia podyplomowe i doktoranckie
Specjalności:
  • biomatematyka
  • matematyczne metody informatyki
  • matematyka przemysłowa
  • matematyka w finansach i ekonomii
  • modelowanie matematyczne
  • nauczycielska - nauczanie matematyki i informatyki
  • teoretyczna
Semestr od którego rozpoczyna się realizacja specjalności: 1 (rekrutacja na kierunek)
Dyscypliny naukowe lub artystyczne do których odnoszą się efekty uczenia się oraz ich procentowy udział w kształceniu: matematyka (dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych) [dyscyplina wiodąca]: 100%
Kod ISCED: 0541
Numer i data uchwały Senatu UŚ z programem studiów: 570 (26.05.2020)
Ogólna charakterystyka kierunku:
Studia matematyczne drugiego stopnia na kierunku Matematyka mają na celu wykształcenie absolwenta, który posiada wszechstronna i pogłębioną wiedzę matematyczną, pozwalającą mu kontynuować naukę w szkole doktorskiej lub też wykonywać zawód matematyka na różnych stanowiskach pracy wykorzystujących narzędzia matematyczne w sektorze informatycznym, finansowym, handlowym lub produkcyjnym, bądź też gotowego do podjęcia pracy jako nauczyciel matematyki lub informatyki. Absolwent drugiego stopnia na kierunku Matematyka: - posiada pogłębioną wiedzę z zakresu matematyki i jej zastosowań, - posiada umiejętność konstruowania rozumowań matematycznych i testowania prawdziwości hipotez matematycznych, - potrafi przedstawiać zaawansowane treści matematyczne w mowie i piśmie, - potrafi budować, rozwijać i wykorzystywać złożone modele matematyczne niezbędne w zastosowaniach, - posługuje się zaawansowanymi narzędziami informatycznymi przy rozwiązywaniu teoretycznych i praktycznych problemów matematycznych, - posiada umiejętność samodzielnego poszerzania i pogłębiania wiedzy matematycznej w zakresie aktualnych wyników badań, - jest przygotowany do kontynuacji nauki w szkole doktorskiej.
Organizacja procesu uzyskania dyplomu:
§1 Niniejszy regulamin jest uszczegółowieniem §§ 33, 34, 35, 36, 37, 38 obowiązującego w Uniwersytecie Śląskim Regulaminu studiów będącego załącznikiem do uchwały Senatu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z dnia 14 października 2019 r. zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia Regulaminu studiów w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. §2 1. Student składa deklarację dotyczącą wyboru promotora w terminie wyznaczonym przez Dziekana, przy czym ostateczny termin wyznaczany jest nie później niż na koniec drugiego semestru studiów. 2. Promotor ustala ze studentem temat pracy dyplomowej uwzględniając warunki określone w §34, ust. 5 Regulaminu studiów. 3. Student dokonuje zgłoszenia pracy dyplomowej, archiwizuje jej elektroniczną wersję i składa wydrukowany egzemplarz swojej pracy w trybie ogłoszonym w Zarządzeniu nr 16 Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach stanowiącym Załącznik nr 4 do zarządzenia nr 69 Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z dnia 18 maja 2015 r. zgodnie z, odpowiednio, §2 ust. 1, 2, 3, §3 ust. 1, 2, 3, 4, 5 oraz §6 ust. 1, 2. §3 Recenzje są udostępnione dyplomantowi w celu zapoznania się z zawartymi w nich uwagami w terminie najpóźniej 3 dni przed wyznaczonym terminem egzaminu dyplomowego. §4 1. Egzamin dyplomowy składa się z dwóch części: (a) obrony pracy magisterskiej, (b) odpowiedzi dyplomanta na pytania. 2. Obrona pracy magisterskiej rozpoczyna się autoreferatem dyplomanta. Następnie dyplomant ustosunkowuje się do uwag dotyczących pracy zawartych w recenzjach; po czym członkowie komisji zadają dodatkowe pytania i uwagi dotyczące pracy. 3. W drugiej części egzaminu dyplomant otrzymuje pytania egzaminacyjne. Pytania dotyczą przedmiotów z zakresu ustalonego w §5 niniejszego regulaminu. Zakres egzaminu z danego przedmiotu pokrywa się z treściami programowymi odpowiednich modułów. 4. Na zakończenie egzaminu: (a) Na podstawie własnych ocen, biorąc pod uwagę przebieg obrony pracy magisterskiej, promotor i recenzent ustalają ostateczną ocenę pracy dyplomowej. W kwestiach spornych decyduje przewodniczący komisji. (b) Komisja ustala cząstkowe oceny odpowiedzi na poszczególne pytania egzaminacyjne. Na podstawie tych ocen cząstkowych Komisja ustala ocenę z egzaminu dyplomowego. (c) Komisja ustala według zasad określonych w §38 Regulaminu studiów ostateczny wynik studiów. 5. Bezpośrednio po ustaleniu ocen komisja ogłasza je dyplomantowi. §5 Zakres egzaminu dyplomowego na studiach drugiego stopnia Dyplomant wybiera na egzamin dyplomowy dwa spośród wymienionych niżej modułów (bloków modułów): - Algebra z geometrią - Analiza funkcjonalna - Analiza zespolona - Równania różniczkowe - jeden z wykładów monograficznych lub jeden z modułów specjalistycznych realizowanych w trakcie studiów (lista wykładów/modułów będzie co roku aktualizowana).
Związek kierunku studiów ze strategią rozwoju, w tym misją uczelni:
Kierunek Matematyka oferuje studia drugiego stopnia mające na celu wykształcenie absolwenta zdolnego do kontynuowania nauki na studiach doktoranckich we wszystkich ośrodkach w kraju i za granicą, bądź też do wykonywania zawodu matematyka w różnych gałęziach globalnej gospodarki wymagających twórczych postaw i silnie rozwijających się osobowości. Najwyższą jakość kształcenia zapewnia kadra, która dbając o wciąż wzrastające potrzeby edukacyjne, rzetelnie przekazuje studentom wypracowane w przeszłości myśli i idee matematyczne, a jednocześnie wnosi swój wkład do światowej matematyki prowadząc międzynarodowe badania naukowe wciągając w nie zdolniejszych studentów. Personalne zainteresowania studentów oraz dbałość o jakość i istotność kapitału ludzkiego są powodem indywidualizacji programu studiów związanej z wyborem specjalności już od pierwszego semestru studiów. Oferowane specjalności są dostosowywane do potrzeb rynku pracy i modyfikowane pod kątem innowacyjnego kształcenia i w ramach trójkąta wiedzy: kształcenie - badania naukowe - gospodarka.
Nazwa specjalności: biomatematyka
Ogólna charakterystyka specjalności:
Absolwent specjalności biomatematyka, obok poszerzonego i pogłębionego przygotowania matematycznego, posiada także wiedzę w zakresie matematycznego modelowania procesów biologicznych. Dzięki temu dysponuje aparatem zaawansowanych metod matematycznych używanych we współczesnych naukach przyrodniczych i jest zdolny do nawiązywania współpracy interdyscyplinarnej z biologami, biotechnologami oraz biochemikami. Absolwent przygotowany jest do: stosowania matematyki w rozwiązywaniu problemów praktycznych i teoretycznych w biologii i medycynie, modelowania i symulacji komputerowej zjawisk przyrodniczych, budowania modeli matematycznych w biochemii, mikrobiologii i biotechnologii oraz statystycznego przetwarzania danych.
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk:
§1 Wymiar praktyk 150 godzin, 4 tygodnie, fakultatywna §2 Zasady i forma odbywania praktyki Zgodnie z uniwersyteckim regulaminem praktyk studenci samodzielnie poszukują miejsca odbywania praktyki, adekwatnego do kierunku i specjalności studiów. Studenci realizują program praktyki uzgodniony z zakładem pracy, zatwierdzony przez opiekuna praktyk. Praktyka zawodowa ma na celu kształtowanie umiejętności niezbędnych w przyszłej pracy zawodowej oraz przygotowanie studenta do samodzielności i odpowiedzialności za powierzone mu zadania. Student ma możliwość wykorzystania wiedzy zdobytej na studiach oraz zdobywania nowych umiejętności i wiedzy praktycznej. Praktyki zaliczane są na podstawie sprawozdania studenta oraz opinii o praktykancie i przebiegu praktyki sporządzonej przez zakład pracy.
Warunki wymagane do ukończenia studiów:
Student otrzymuje tytuł zawodowy magistra matematyki w zakresie specjalności „biomatematyka”, gdy: 1. osiągnie wszystkie efekty kształcenia przewidziane w programie kształcenia; 2. uzyska co najmniej 120 punktów ECTS; 3. zaliczy kursy zgodnie z ilością godzin oraz punktów ECTS przewidziane w programie studiów, w tym: (a) wszystkie moduły z Grupy treści kierunkowych dla tej specjalności, (b) wszystkie moduły z Grupy treści specjalnościowych dla tej specjalności, (c) wszystkie moduły z grupy Inne wymagania dla tej specjalności; 4. przygotuje i obroni pracę magisterską; 5. zda egzamin dyplomowy z wynikiem pozytywnym.
Liczba punktów ECTS konieczna dla uzyskania kwalifikacji odpowiadających poziomowi studiów: 120
Uprawnienia zawodowe po ukończeniu studiów:
(brak informacji)
Dyscypliny naukowe lub artystyczne i ich procentowy udział liczby punktów ECTS w łącznej liczbie punktów ECTS: matematyka (dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych): 100%
Nazwa specjalności: matematyczne metody informatyki
Ogólna charakterystyka specjalności:
Absolwent specjalności matematyczne metody informatyki posiada szerokie przygotowanie matematyczne i informatyczne pozwalające na pracę na stanowisku informatycznym, szczególnie zaś w tych obszarach, gdzie istotną rolę odgrywają narzędzia i metody matematyczne. Posiada umiejętność tworzenia, optymalizacji i badania złożoności obliczeniowej algorytmów rozwiązujących konkretne zagadnienia praktyczne, umiejętność konstrukcji i implementacji oprogramowania, umiejętność obsługi pakietów wspomagania prac inżynierskich i statystycznego przetwarzania danych, wiedzę potrzebną do projektowania, obsługi i administrowania bazami danych. Dzięki pogłębionemu wykształceniu matematycznemu i szerokim umiejętnościom informatycznym jest zdolny do współpracy interdyscyplinarnej ze wszystkimi, którzy w swej działalności wykorzystują matematykę i informatykę oraz do samokształcenia i samodzielnego uzupełniania wiedzy w szybko zmieniającej się rzeczywistości.
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk:
§1 Wymiar praktyk 150 godzin, 4 tygodnie, fakultatywna §2 Zasady i forma odbywania praktyki Zgodnie z uniwersyteckim regulaminem praktyk studenci samodzielnie poszukują miejsca odbywania praktyki, adekwatnego do kierunku i specjalności studiów. Studenci realizują program praktyki uzgodniony z zakładem pracy, zatwierdzony przez opiekuna praktyk. Praktyka zawodowa ma na celu kształtowanie umiejętności niezbędnych w przyszłej pracy zawodowej oraz przygotowanie studenta do samodzielności i odpowiedzialności za powierzone mu zadania. Student ma możliwość wykorzystania wiedzy zdobytej na studiach oraz zdobywania nowych umiejętności i wiedzy praktycznej. Praktyki zaliczane są na podstawie sprawozdania studenta oraz opinii o praktykancie i przebiegu praktyki sporządzonej przez zakład pracy.
Warunki wymagane do ukończenia studiów:
Student otrzymuje tytuł zawodowy magistra matematyki w zakresie specjalności „matematyczne metody informatyki”, gdy: 1. osiągnie wszystkie efekty kształcenia przewidziane w programie kształcenia; 2. uzyska co najmniej 120 punktów ECTS; 3. zaliczy kursy zgodnie z ilością godzin oraz punktów ECTS przewidziane w programie studiów, w tym: (a) wszystkie moduły z Grupy treści kierunkowych dla tej specjalności, (b) wszystkie moduły z Grupy treści specjalnościowych dla tej specjalności, (c) wszystkie moduły z grupy Inne wymagania dla tej specjalności; 4. przygotuje i obroni pracę magisterską; 5. zda egzamin dyplomowy z wynikiem pozytywnym.
Liczba punktów ECTS konieczna dla uzyskania kwalifikacji odpowiadających poziomowi studiów: 120
Uprawnienia zawodowe po ukończeniu studiów:
(brak informacji)
Dyscypliny naukowe lub artystyczne i ich procentowy udział liczby punktów ECTS w łącznej liczbie punktów ECTS: matematyka (dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych): 100%
Nazwa specjalności: matematyka przemysłowa
Ogólna charakterystyka specjalności:
Absolwent tej specjalności otrzyma obok gruntownej wiedzy matematycznej także umiejętność pewnego rozumienia problemów przemysłowych. Będzie on przez to przygotowany jest do nawiązania współpracy interdyscyplinarnej - z zatrudnionymi w przemyśle - inżynierami, informatykami, fizykami i ekonomistami, i w jej efekcie opracowania modeli matematycznych skutecznie rozwiązujących konkretne problemy, które swe źródło mają w naukach technicznych czy też procesach technologicznych lub gospodarczych Absolwent specjalności matematyka przemysłowa będzie przygotowany do: - konstrukcji i implementacji oprogramowania kierującego procesami przemysłowymi, - statystycznego przetwarzania danych, - przygotowywania testów wdrożeniowych nowych technologii i ich statystycznego opracowywania, - optymalizacji procesów przemysłowych, - modelowania i symulacji komputerowej zjawisk fizycznych i procesów gospodarczych.
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk:
§1 Wymiar praktyk 150 godzin, 4 tygodnie, fakultatywna §2 Zasady i forma odbywania praktyki Zgodnie z uniwersyteckim regulaminem praktyk studenci samodzielnie poszukują miejsca odbywania praktyki, adekwatnego do kierunku i specjalności studiów. Studenci realizują program praktyki uzgodniony z zakładem pracy, zatwierdzony przez opiekuna praktyk. Praktyka zawodowa ma na celu kształtowanie umiejętności niezbędnych w przyszłej pracy zawodowej oraz przygotowanie studenta do samodzielności i odpowiedzialności za powierzone mu zadania. Student ma możliwość wykorzystania wiedzy zdobytej na studiach oraz zdobywania nowych umiejętności i wiedzy praktycznej. Praktyki zaliczane są na podstawie sprawozdania studenta oraz opinii o praktykancie i przebiegu praktyki sporządzonej przez zakład pracy.
Warunki wymagane do ukończenia studiów:
Student otrzymuje tytuł zawodowy magistra matematyki w zakresie specjalności „matematyka przemysłowa”, gdy: 1. osiągnie wszystkie efekty kształcenia przewidziane w programie kształcenia; 2. uzyska co najmniej 120 punktów ECTS; 3. zaliczy kursy zgodnie z ilością godzin oraz punktów ECTS przewidziane w programie studiów, w tym: (a) wszystkie moduły z Grupy treści kierunkowych dla tej specjalności, (b) wszystkie moduły z Grupy treści specjalnościowych dla tej specjalności, (c) wszystkie moduły z grupy Inne wymagania dla tej specjalności; 4. przygotuje i obroni pracę magisterską; 5. zda egzamin dyplomowy z wynikiem pozytywnym.
Liczba punktów ECTS konieczna dla uzyskania kwalifikacji odpowiadających poziomowi studiów: 120
Uprawnienia zawodowe po ukończeniu studiów:
(brak informacji)
Dyscypliny naukowe lub artystyczne i ich procentowy udział liczby punktów ECTS w łącznej liczbie punktów ECTS: matematyka (dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych): 100%
Nazwa specjalności: matematyka w finansach i ekonomii
Ogólna charakterystyka specjalności:
Absolwent specjalności matematyka w finansach i ekonomii, obok poszerzonego i pogłębionego przygotowania matematycznego, posiada wiedzę w zakresie zastosowań matematyki w rozwiązywaniu problemów praktycznych i teoretycznych w finansach i ekonomii takich, jak sterowanie i optymalizacja działalności ekonomicznej, przetwarzanie i statystyczne opracowywanie danych, matematyczne modelowanie zjawisk ekonomicznych i finansowych, przygotowywanie prognoz i analiz działalności ekonomicznej, finansowej oceny projektów inwestycyjnych, wykorzystywanie metod matematycznych na rynku kapitałowym i ubezpieczeniowym. Umiejętności te pozwalają na podjęcie pracy w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym, w handlu lub też w przemyśle.
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk:
§1 Wymiar praktyk 150 godzin, 4 tygodnie, fakultatywna §2 Zasady i forma odbywania praktyki Zgodnie z uniwersyteckim regulaminem praktyk studenci samodzielnie poszukują miejsca odbywania praktyki, adekwatnego do kierunku i specjalności studiów. Studenci realizują program praktyki uzgodniony z zakładem pracy, zatwierdzony przez opiekuna praktyk.Praktyka zawodowa ma na celu kształtowanie umiejętności niezbędnych w przyszłej pracy zawodowej oraz przygotowanie studenta do samodzielności i odpowiedzialności za powierzone mu zadania. Student ma możliwość wykorzystania wiedzy zdobytej na studiach oraz zdobywania nowych umiejętności i wiedzy praktycznej. Praktyki zaliczane są na podstawie sprawozdania studenta oraz opinii o praktykancie i przebiegu praktyki sporządzonej przez zakład pracy.
Warunki wymagane do ukończenia studiów:
Student otrzymuje tytuł zawodowy magistra matematyki w zakresie specjalności „matematyka w finansach i ekonomii”, gdy: 1. osiągnie wszystkie efekty kształcenia przewidziane w programie kształcenia; 2. uzyska co najmniej 120 punktów ECTS; 3. zaliczy kursy zgodnie z ilością godzin oraz punktów ECTS przewidziane w programie studiów, w tym: (a) wszystkie moduły z Grupy treści kierunkowych dla tej specjalności, (b) wszystkie moduły z Grupy treści specjalnościowych dla tej specjalności, (c) wszystkie moduły z grupy Inne wymagania dla tej specjalności; 4. przygotuje i obroni pracę magisterską; 5. zda egzamin dyplomowy z wynikiem pozytywnym.
Liczba punktów ECTS konieczna dla uzyskania kwalifikacji odpowiadających poziomowi studiów: 120
Uprawnienia zawodowe po ukończeniu studiów:
(brak informacji)
Dyscypliny naukowe lub artystyczne i ich procentowy udział liczby punktów ECTS w łącznej liczbie punktów ECTS: matematyka (dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych): 100%
Nazwa specjalności: modelowanie matematyczne
Ogólna charakterystyka specjalności:
Absolwent specjalności modelowanie matematyczne w trakcie studiów otrzymuje szerokie wykształcenie matematyczne i informatyczne uzupełnione o podstawową wiedzę w zakresie nauk przyrodniczych. Dzięki temu dysponuje pełnym aparatem zaawansowanych metod matematycznych i informatycznych używanych we współczesnej nauce, technice i jest przygotowany do nawiązania współpracy interdyscyplinarnej z inżynierami, informatykami i biologami. Absolwent przygotowany jest do konstrukcji i implementacji oprogramowania kierującego procesami przemysłowymi, statystycznego przetwarzania danych, przygotowywania testów wdrożeniowych nowych technologii i ich statystycznego opracowywania, optymalizacji procesów przemysłowych oraz modelowania i symulacji komputerowej zjawisk przyrodniczych i procesów technologicznych.
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk:
§1 Wymiar praktyk 150 godzin, 4 tygodnie, fakultatywna §2 Zasady i forma odbywania praktyki Zgodnie z uniwersyteckim regulaminem praktyk studenci samodzielnie poszukują miejsca odbywania praktyki, adekwatnego do kierunku i specjalności studiów. Studenci realizują program praktyki uzgodniony z zakładem pracy, zatwierdzony przez opiekuna praktyk. Praktyka zawodowa ma na celu kształtowanie umiejętności niezbędnych w przyszłej pracy zawodowej oraz przygotowanie studenta do samodzielności i odpowiedzialności za powierzone mu zadania. Student ma możliwość wykorzystania wiedzy zdobytej na studiach oraz zdobywania nowych umiejętności i wiedzy praktycznej. Praktyki zaliczane są na podstawie sprawozdania studenta oraz opinii o praktykancie i przebiegu praktyki sporządzonej przez zakład pracy.
Warunki wymagane do ukończenia studiów:
Student otrzymuje tytuł zawodowy magistra matematyki w zakresie specjalności „modelowanie matematyczne”, gdy: 1. osiągnie wszystkie efekty kształcenia przewidziane w programie kształcenia; 2. uzyska co najmniej 120 punktów ECTS; 3. zaliczy kursy zgodnie z ilością godzin oraz punktów ECTS przewidziane w programie studiów, w tym: (a) wszystkie moduły z Grupy treści kierunkowych dla tej specjalności, (b) wszystkie moduły z Grupy treści specjalnościowych dla tej specjalności, (c) wszystkie moduły z grupy Inne wymagania dla tej specjalności; 4. przygotuje i obroni pracę magisterską; 5. zda egzamin dyplomowy z wynikiem pozytywnym.
Liczba punktów ECTS konieczna dla uzyskania kwalifikacji odpowiadających poziomowi studiów: 120
Uprawnienia zawodowe po ukończeniu studiów:
(brak informacji)
Dyscypliny naukowe lub artystyczne i ich procentowy udział liczby punktów ECTS w łącznej liczbie punktów ECTS: matematyka (dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych): 100%
Nazwa specjalności: nauczycielska - nauczanie matematyki i informatyki
Ogólna charakterystyka specjalności:
Absolwent specjalności nauczycielska - nauczanie matematyki i informatyki posiada gruntowną wiedzę matematyczną a także informatyczną niezbędną do nauczania matematyki i informatyki we wszystkich typach szkół. Będzie pedagogiem wszechstronnie przygotowanym do kompleksowej realizacji zadań dydaktycznych i wychowawczych, który w procesie nauczania potrafi wykorzystywać wiedzę pedagogiczną i psychologiczną, a także nowoczesne narzędzia multimedialne. Dobre przygotowanie merytoryczne i umiejętność korzystania z literatury i technologii informatycznych pozwoli absolwentowi dostosować swoją wiedzę i umiejętności do stale zmieniających się warunków nauczania Specjalność ta adresowana jest do absolwentów specjalności nauczycielskiej kierunku matematyka studiów pierwszego stopnia, która przygotowywała do nauczania dwóch przedmiotów: matematyki i informatyki.
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk:
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk dla studentów studiów stacjonarnych pierwszego stopnia SPECJALNOŚĆ NAUCZYCIELSKA - NAUCZANIE MATEMATYKI I INFORMATYKI §1 Wstęp Praktyki są organizowane przez uczelnie w oparciu o program kształcenia przygotowujący do wykonywania zawodu nauczyciela. Stanowią ważną część procesu dydaktycznego i równorzędnie z innymi zajęciami objętymi planem studiów podlegają obowiązkowemu zaliczeniu. Celem praktyk jest zapoznanie się studenta z organizacją pracy szkoły, warsztatem pracy nauczyciela, formami i metodami nauczania i wychowania oraz umożliwienie mu kształtowania i rozwoju umiejętności dydaktyczno-wychowawczych w bezpośrednim kontakcie z uczniami, a także weryfikacji własnych predyspozycji do wykonywania zawodu. Praktyki mają dwojaki charakter: praktyki śródroczne i praktyki ciągłe. §2 Wymiar praktyk Praktyki śródroczne: Praktyka nauczycielska z matematyki I: 60 godzin Praktyka nauczycielska z matematyki II: 60 godzin Praktyka nauczycielska z informatyki I: 30 godzin Praktyka nauczycielska z informatyki II: 30 godzin Praktyka psychologiczno-pedagogiczna w SP: 15 godzin Praktyki ciągłe: Praktyka nauczycielska ciągła z matematyki: 30 godzin Praktyka nauczycielska ciągła z informatyki: 15 godzin §3 Zasady i forma odbywania praktyki Praktyki śródroczne: 1) Odbywają się w ciągu roku akademickiego jako element zajęć: • z dydaktyki matematyki oraz dydaktyki informatyki – w szkole ponadpodstawowej; • związanych z blokiem pedagogiczno-psychologicznym (praktyka psychologiczno-pedagogiczna) – w szkołach ponadpodstawowych, jak również, w miarę możliwości, w placówkach szkolnictwa specjalnego bądź oddziałach integracyjnych. 2) Praktyki śródroczne odbywają się w szkołach ponadpodstawowych przy udziale nauczyciela akademickiego, nauczyciela ćwiczeń oraz grupy studentów. 3) W ramach zajęć praktycznych studenci: • obserwują przedmiotowe (matematyka, informatyka) i wychowawcze lekcje nauczycieli; • samodzielnie przygotowują, przeprowadzają i ewaluują lekcje z matematyki oraz informatyki w szkole ponadpodstawowej a także w miarę możliwości jedną lekcję wychowawczą; • obserwują lekcje pozostałych studentów z grupy, biorą udział w ewaluacji tych lekcji. Praktyki ciągłe: Odbywają się w szkołach ponadpodstawowych w oparciu o uczelniane skierowanie na praktykę. W ramach praktyk student: a) prowadzi lekcje, w tym godzinę wychowawczą; zaleca się, aby lekcje były zróżnicowane pod względem treści nauczania, jak i pod względem metodycznym (różne typy lekcji, metody, formy, techniki, itp.); b) obserwuje lekcje (matematyki i informatyki oraz wychowawcze) nauczyciela opiekuna, innych nauczycieli, a także innych praktykantów; c) poświęca czas na zajęcia spersonalizowane z jednym, wskazanym przez nauczyciela uczniem (w tym: obserwuje jego aktywność, diagnozuje problemy, potrzeby i zdolności, projektuje indywidualne działania, prowadzi kilka zajęć, ewaluuje je) lub indywidualne (z grupą uczniów, np. w ramach kół zainteresowań lub realizacji szkolnych projektów edukacyjnych); d) aktywnie uczestniczy w życiu szkoły: dyżury, wycieczki, rady pedagogiczne (w miarę możliwości), zespoły przedmiotowe i zadaniowe, różne formy współpracy szkoły ze środowiskiem lokalnym, apele, zajęcia pozalekcyjne, imprezy szkolne, spotkania rad rodziców i samorządu uczniowskiego; obserwuje pracę psychologa, pedagoga szkolnego, doradcy zawodowego; zapoznaje się z treściami nauczania w okresie objętym praktyką, z dziennikiem lekcyjnym, z zeszytami uczniów, podręcznikami, programami, przewodnikami, wyposażeniem pracowni, zasobami i pracą biblioteki szkolnej; ustala plan praktyki z opiekunem; omawia lekcje obserwowane, przygotowane i przeprowadzone. §4 Kompetencje i umiejętności Najważniejsze kompetencje i umiejętności rozwijane i poddawane ocenie podczas praktyk: • umiejętności samodzielnego projektowania, realizowania i ewaluowania zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych; • umiejętności indywidualizowania i personalizowania procesu nauczania (od diagnozowania potrzeb i możliwości ucznia, przez projektowanie i realizację działań, po ewaluację efektów); • kompetencje interpersonalne (komunikatywność, życzliwość, skuteczność w rozwiązywaniu problemów, właściwe reakcje na nieprzewidziane sytuacje lekcyjne) i intrapersonalne (autoewaluacja, refleksyjność, gotowość do doskonalenia); • umiejętność pracy zespołowej (współpraca z innymi praktykantami i nauczycielami; organizowanie pracy grupowej na lekcjach); • umiejętności tworzenia sytuacji motywujących do nauki; • poziom przygotowania merytorycznego w zakresie nauczanego przedmiotu i umiejętność popularyzowania wiedzy; • kreatywność, a także rozwijanie dyspozycji i aktywności twórczych ucznia; • umiejętność doboru treści, metod, technik i narzędzi nauczania adekwatnych do celów edukacyjnych, potrzeb i możliwości uczniów; • celowe wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej; • kompetencje komunikacyjne, w tym dbałość o własną i uczniowską poprawność wypowiedzi, kulturę i etykę języka; • kompetencje międzykulturowe i glottodydaktyczne, umożliwiające pracę z dziećmi pochodzącymi ze środowisk odmiennych kulturowo i posiadającymi słabą znajomość języka polskiego; • racjonalne gospodarowanie czasem lekcji, a także odpowiedzialne i celowe organizowanie pracy pozaszkolnej ucznia z poszanowaniem jego prawa do odpoczynku. DODATKOWO STUDENT MA PRAWO DO REALIZACJI FAKULTATYWNEJ PRAKTYKI ZAWODOWEJ. §1 Wymiar praktyk 150 godzin, 4 tygodnie, fakultatywna §2 Zasady i forma odbywania praktyki Zgodnie z uniwersyteckim regulaminem praktyk studenci samodzielnie poszukują miejsca odbywania praktyki, adekwatnego do kierunku i specjalności studiów. Studenci realizują program praktyki uzgodniony z zakładem pracy, zatwierdzony przez opiekuna praktyk. Praktyka zawodowa ma na celu kształtowanie umiejętności niezbędnych w przyszłej pracy zawodowej oraz przygotowanie studenta do samodzielności i odpowiedzialności za powierzone mu zadania. Student ma możliwość wykorzystania wiedzy zdobytej na studiach oraz zdobywania nowych umiejętności i wiedzy praktycznej. Praktyki zaliczane są na podstawie sprawozdania studenta oraz opinii o praktykancie i przebiegu praktyki sporządzonej przez zakład pracy.
Warunki wymagane do ukończenia studiów:
Student otrzymuje tytuł zawodowy magistra matematyki w zakresie specjalności „nauczycielska - nauczanie matematyki i informatyki”, gdy: 1. osiągnie wszystkie efekty kształcenia przewidziane w programie kształcenia, w tym efekty kształcenia związane z kwalifikacjami uprawniających do wykonywania zawodu nauczyciela; 2. uzyska co najmniej 120 punktów ECTS; 3. zaliczy kursy zgodnie z ilością godzin oraz punktów ECTS przewidziane w programie studiów, w tym: (a) wszystkie moduły z Grupy treści kierunkowych dla tej specjalności, (b) wszystkie moduły z Grupy treści specjalnościowych dla tej specjalności, (c) wszystkie moduły z grupy Inne wymagania dla tej specjalności, (d) moduły z grupy Praktyka (praktyka nauczycielska ciągła z matematyki, praktyka nauczycielska ciągła z informatyki) dla tej specjalności; 4. przygotuje i obroni pracę magisterską; 5. zda egzamin dyplomowy z wynikiem pozytywnym.
Liczba punktów ECTS konieczna dla uzyskania kwalifikacji odpowiadających poziomowi studiów: 120
Uprawnienia zawodowe po ukończeniu studiów:
(brak informacji)
Dyscypliny naukowe lub artystyczne i ich procentowy udział liczby punktów ECTS w łącznej liczbie punktów ECTS: matematyka (dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych): 100%
Nazwa specjalności: teoretyczna
Ogólna charakterystyka specjalności:
Absolwenci tej specjalności posiadają szeroką wiedzę matematyczną dzięki indywidualnemu planowi i programowi studiów odbywanych pod kierunkiem opiekuna naukowego. Są przygotowani, przede wszystkim, do podjęcia nauki na studiach doktoranckich i prowadzenia badań naukowych.
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk:
§1 Wymiar praktyk 150 godzin, 4 tygodnie, fakultatywna §2 Zasady i forma odbywania praktyki Zgodnie z uniwersyteckim regulaminem praktyk studenci samodzielnie poszukują miejsca odbywania praktyki, adekwatnego do kierunku i specjalności studiów. Studenci realizują program praktyki uzgodniony z zakładem pracy, zatwierdzony przez opiekuna praktyk. Praktyka zawodowa ma na celu kształtowanie umiejętności niezbędnych w przyszłej pracy zawodowej oraz przygotowanie studenta do samodzielności i odpowiedzialności za powierzone mu zadania. Student ma możliwość wykorzystania wiedzy zdobytej na studiach oraz zdobywania nowych umiejętności i wiedzy praktycznej. Praktyki zaliczane są na podstawie sprawozdania studenta oraz opinii o praktykancie i przebiegu praktyki sporządzonej przez zakład pracy.
Warunki wymagane do ukończenia studiów:
Student otrzymuje tytuł zawodowy magistra matematyki w zakresie specjalności „teoretyczna”, gdy: 1. osiągnie wszystkie efekty kształcenia przewidziane w programie kształcenia; 2. odbędzie studia według indywidualnego planu i programu studiów (ITS) pod opieką tutora; 3. uzyska co najmniej 120 punktów ECTS; 4. zaliczy kursy zgodnie z ilością godzin i liczbą punktów ECTS przewidzianą w programie studiów, w tym: (a) wszystkie moduły z Grupy treści kierunkowych dla tej specjalności; (b) wszystkie moduły z Grupy treści specjalnościowych dla tej specjalności; (c) wszystkie moduły z grupy Inne wymagania dla tej specjalności; 5. przygotuje i obroni pracę magisterską; 6. zda egzamin dyplomowy z wynikiem pozytywnym. Student otrzymuje tytuł zawodowy magistra matematyki bez określenia specjalności, gdy: 1. osiągnie wszystkie efekty kształcenia przewidziane w programie kształcenia; 2. uzyska co najmniej 120 punktów ECTS; 3. zaliczy kursy zgodnie z ilością godzin i liczbą punktów ECTS przewidzianą w programie studiów, w tym: - wszystkie moduły z Grupy treści kierunkowych dla dowolnej specjalności; - moduły „Warsztaty problemowe”, „Projekt zespołowy”, „Seminarium magisterskie I, II”, z Grupy treści specjalnościowych; - wykład monograficzny w języku angielskim; - wybrane przedmioty specjalistyczne oraz wykład monograficzny; - wszystkie moduły z grupy Inne wymagania dla dowolnej specjalności; 4. przygotuje i obroni pracę magisterską; 5. zda egzamin dyplomowy z wynikiem pozytywnym.
Liczba punktów ECTS konieczna dla uzyskania kwalifikacji odpowiadających poziomowi studiów: 120
Uprawnienia zawodowe po ukończeniu studiów:
(brak informacji)
Dyscypliny naukowe lub artystyczne i ich procentowy udział liczby punktów ECTS w łącznej liczbie punktów ECTS: matematyka (dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych): 100%
WIEDZA
Po ukończeniu studiów absolwent:
zna i rozumie klasyczną wiedzę z zakresu podstawowych działów matematyki [K_W01]
zna i rozumie rolę i znaczenie konstrukcji rozumowań matematycznych [K_W02]
zna i rozumie najważniejsze twierdzenia i hipotezy z głównych działów matematyki [K_W03]
zna i rozumie specjalistyczne zagadnienia z wybranej dziedziny matematyki [K_W04]
zna i rozumie najnowsze odkrycia i kierunki rozwoju wybranych teorii matematycznych [K_W05]
posiada pogłębioną wiedzę na temat wybranych metod naukowych oraz zna zagadnienia charakterystyczne dla dyscypliny nauki niezwiązanej z kierunkiem studiów [K_W06]
zna i rozumie podstawowe pojęcia i zasady z zakresu ochrony własności przemysłowej i prawa autorskiego [K_W07]

UMIEJĘTNOŚCI
Po ukończeniu studiów absolwent:
potrafi konstruować rozumowania matematyczne takie, jak: dowodzenie twierdzeń lub obalanie hipotez poprzez konstrukcje i dobór kontrprzykładów [K_U01]
potrafi wyrażać treści matematyczne w mowie i na piśmie, w tekstach matematycznych o różnym charakterze [K_U02]
potrafi sprawdzać poprawność wnioskowania w budowaniu dowodów formalnych [K_U03]
potrafi w wybranej dziedzinie przeprowadzać dowody, w których stosuje w razie potrzeby również narzędzia z innych działów matematyki [K_U04]
potrafi, na poziomie zaawansowanym i obejmującym matematykę współczesną, stosować oraz przedstawiać w mowie i na piśmie, metody co najmniej jednej wybranej gałęzi matematyki [K_U05]
potrafi określić swoje zainteresowania i je rozwijać; w szczególności jest w stanie nawiązać kontakt ze specjalistami w swojej dziedzinie, np. rozumieć ich wykłady przeznaczone dla młodych matematyków [K_U06]
potrafi konstruować modele matematyczne, wykorzystywane w konkretnych zastosowaniach matematyki [K_U07]
porozumiewa się w języku obcym posługując się komunikacyjnymi kompetencjami językowymi w stopniu zaawansowanym. Posiada umiejętność czytania ze zrozumieniem skomplikowanych tekstów naukowych oraz pogłębioną umiejętność przygotowania różnych prac pisemnych (w tym badawczych) oraz wystąpień ustnych dotyczących zagadnień szczegółowych z zakresu danego kierunku w języku obcym. [K_U08]
potrafi przygotować prezentacje dotyczące zaawansowanych zagadnień matematycznych i prezentować je osobom nie będącymi specjalistami w zakresie tych zagadnień [K_U09]
jest świadom znaczenia wysiłku zespołowego dla pomyślności różnych przedsięwzięć, efektywnie pracuje w zespole, potrafi organizować pracę zespołu [K_U10]
posiada pogłębioną umiejętność stawiania i analizowania problemów na podstawie pozyskanych treści z zakresu dyscypliny nauki niezwiązanej z kierunkiem studiów [K_U11]

KOMPETENCJE SPOŁECZNE
Po ukończeniu studiów absolwent:
jest gotów do dalszego samokształcenia [K_K01]
jest gotów do precyzyjnego formułowania pytań służących pogłębieniu własnego zrozumienia danego tematu lub odnalezieniu brakujących elementów rozumowania [K_K02]
jest gotów do docenienia znaczenia uczciwości intelektualnej w działaniach własnych i innych osób; postępuje etycznie [K_K03]
jest gotów do popularnego przedstawiania wybranych osiągnięć matematyki wyższej [K_K04]
jest gotów do prezentowania krytycznej postawy wobec twierdzeń, uwag i wniosków, zwłaszcza tych, które nie są poparte logicznym uzasadnieniem [K_K05]
jest gotów do formułowania obiektywnych opinii w zagadnieniach, w których matematyka jest językiem opisu [K_K06]
jest gotów do przedsiębiorczego dążenia do realizacji podjętych zadań [K_K07]
rozumie potrzebę interdyscyplinarnego podejścia do rozwiązywanych problemów, integrowania wiedzy z różnych dyscyplin oraz praktykowania samokształcenia służącego pogłębianiu zdobytej wiedzy [K_K08]
WIEDZA
Po ukończeniu studiów absolwent:
posiada podstawową wiedzę dotyczącą filozofii człowieka, filozofii wychowania i aksjologii pedagogicznej; potrafi ją odnieść do osobowego, integralnego rozwoju ucznia [KN_W01]
posiada podstawową wiedzę dotyczącą procesów komunikowania interpersonalnego i społecznego, a także ich prawidłowości i zakłóceń [KN_W02]
posiada podstawową wiedzę na temat klasycznych i współczesnych teorii dotyczących rozwoju człowieka, wychowania, uczenia się i nauczania, oraz różnorodnych uwarunkowań tych procesów; potrafi je krytycznie oceniać i twórczo z nich korzystać [KN_W03]
posiada podstawową wiedzę dotyczącą głównych środowisk wychowawczych, ich specyfiki i procesów w nich zachodzących [KN_W04]
posiada podstawową wiedzę dotyczącą roli nauczyciela–wychowawcy w kształtowaniu postaw i zachowań uczniów [KN_W05]
posiada podstawową wiedzę dotyczącą specyfiki funkcjonowania uczniów ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi, w tym uczniów szczególnie uzdolnionych [KN_W06]
posiada podstawową wiedzę w zakresie edukacji włączającej, a także sposobów realizacji zasady inkluzji [KN_W07]
posiada podstawową wiedzę dotyczącą projektowania i prowadzenia badań diagnostycznych w praktyce pedagogicznej, poszerzoną w odniesieniu do odpowiednich etapów edukacyjnych i uwzględniającą zróżnicowane potrzeby edukacyjne uczniów [KN_W08]
posiada podstawową wiedzę na temat struktury i funkcji systemu edukacji –celów, podstaw prawnych, organizacji i funkcjonowania instytucji edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych [KN_W09]
posiada podstawową wiedzę dotyczącą alternatywnych form edukacji [KN_W10]
posiada podstawową wiedzę w zakresie metodyki wykonywania zadań –norm, procedur i dobrych praktyk stosowanych na wybranym etapie i obszarze działalności pedagogicznej (wychowanie przedszkolne, nauczanie w szkołach ogólnokształcących, technikach i branżowych szkołach, kształcenie ustawiczne, w szkołach i oddziałach specjalnych oraz integracyjnych, w różnego typu ośrodkach wychowawczych) [KN_W11]
posiada podstawową wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa i higieny pracy w instytucjach edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych; udzielania pierwszej pomocy i odpowiedzialności prawnej nauczyciela [KN_W12]
posiada podstawową wiedzę na temat podstaw prawa oświatowego, niezbędną do prawidłowego realizowania prowadzonych przez niego działań edukacyjnych [KN_W13]
posiada podstawową wiedzę w zakresie praw dziecka [KN_W14]
posiada podstawową wiedzę dotyczącą podstaw funkcjonowania i patologii aparatu mowy [KN_W15]
zna i rozumie organizację i architekturę komputerów [NI_W01]
posiada wiedzę z zakresu różnych systemów operacyjnych [NI_W02]
zna budowę i rozumie zasady funkcjonowania sieci komputerowych i urządzeń sieciowych [NI_W03]
zna i rozumie pojęcie algorytmu oraz zasady projektowania i analizy algorytmu oraz struktur danych [NI_W04]
posiada wiedzę w zakresie programowania robotów [NI_W05]
zna języki wysokiego poziomu i techniki programowania [NI_W06]
posiada wiedzę w zakresie grafiki komputerowej, multimediów [NI_W07]
zna systemy bazodanowe, rozumie ich rolę oraz zasady funkcjonowania [NI_W08]
zna zasady projektowania responsywnych stron internetowych oraz umieszczania ich w sieci [NI_W09]
zna i rozumie matematyczne podstawy teorii informacji i kryptografii oraz ich wybrane praktyczne zastosowania [NI_W10]
ma podstawową wiedzę dotyczącą zagadnień prawnych i etycznych związanych z informatyką [NI_W11]
zna podstawowe zasady bhp przy obsłudze sprzętu komputerowego [NI_W12]
zna i rozumie zasady korzystania z platform e-learningowych [NI_W13]

UMIEJĘTNOŚCI
Po ukończeniu studiów absolwent:
TIK oraz informatyka: wykorzystuje podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie technik informatycznych, komponowania ilustracji graficznych, pracy nad tekstem, wykonywania obliczeń w arkuszu kalkulacyjnym, uzyskiwania danych i informacji z baz danych, korzystania z usług w sieciach komputerowych, pozyskiwania, gromadzenia i przetwarzania informacji [KN_TIK01]
TIK oraz informatyka: stosuje i rozwija własne metody kształcenia i oceniania z wykorzystaniem TIK w zakresie nauczanego przedmiotu [KN_TIK02]
potrafi obserwować sytuacje i zdarzenia pedagogiczne, analizować je, wykorzystując wiedzę pedagogiczno-psychologiczną proponuje rozwiązania problemów [KN_U01]
potrafi adekwatnie dobierać, tworzyć i testować materiały, środki i metody pracy w celu samodzielnego projektowania i efektywnego realizowania działań pedagogicznych (dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych) [KN_U02]
potrafi diagnozować potrzeby, możliwości, zdolności każdego ucznia oraz projektować i realizować spersonalizowane programy kształcenia i wychowania [KN_U03]
potrafi indywidualizować zadania i dostosowywać metody, treści i sposoby oceniania do zróżnicowanych potrzeb i możliwości uczniów oraz zmian zachodzących w świecie i w nauce [KN_U04]
potrafi wykorzystać technologie informacyjno-komunikacyjne dla efektywności procesu kształcenia [KN_U05]
potrafi pracować z uczniami, rozbudzając ich zainteresowania, rozwijać uzdolnienia uczniów i promować ich osiągnięcia; dobierać treści, zadania, formy pracy samokształceniowej [KN_U06]
potrafi rozwijać kompetencje kluczowe uczniów, zwracając szczególną uwagę na kreatywność, innowacyjność i umiejętność samodzielnego, jak również zespołowego rozwiązywania problemów i krytyczne myślenie uczniów [KN_U07]
potrafi tworzyć sytuacje motywujące do nauki, analizować ich skuteczność, modyfikować działania dydaktyczne w celu uzyskania pożądanych efektów kształcenia [KN_U08]
potrafi wykorzystywać proces oceniania uczniów i udzielać im informacji zwrotnej do stymulowania ich pracy nad własnym rozwojem [KN_U09]
ma kompetencje międzykulturowe i glottodydaktyczne, które umożliwiają pracę z dziećmi pochodzącymi ze środowisk odmiennych kulturowo i posiadającymi słabą znajomość języka polskiego [KN_U10]
potrafi racjonalnie gospodarować czasem lekcji, a także odpowiedzialnie i celowo organizować pracę pozaszkolną ucznia z poszanowaniem jego prawa do odpoczynku [KN_U11]
potrafi realizować skuteczne działania wspomagające uczniów w świadomym i odpowiedzialnym podejmowaniu decyzji edukacyjnych i zawodowych [KN_U12]
potrafi posługiwać się aparatem mowy zgodnie z zasadami emisji głosu [KN_U13]
potrafi udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej [KN_U14]
potrafi administrować komputerami z różnymi systemami operacyjnymi, przeciwdziałać zagrożeniom mogącym zniszczyć efekty pracy przy komputerze i wykonać podstawową diagnostykę systemu [NI_U01]
potrafi administrować prostą, lokalną siecią komputerową zapewniając bezpieczeństwo [NI_U02]
potrafi wykorzystać do pracy środowiska wirtualne (chmura, emulatory sprzętu) [NI_U03]
potrafi zaprojektować algorytmy realizujące wybrane zadania, potrafi przeprowadzić analizę złożoności danego algorytmu [NI_U04]
potrafi napisać program w wybranym języku programowania wysokiego poziomu [NI_U05]
potrafi napisać program dla zbudowanego robota [NI_U06]
potrafi, wykorzystując wybrane programy graficzne i multimedialne, tworzyć i modyfikować obiekty graficzne oraz pliki multimedialne [NI_U07]
potrafi projektować serwisy internetowe z wykorzystaniem nowoczesnych technologii [NI_U08]
potrafi projektować i zarządzać bazami danych [NI_U09]
potrafi administrować sieć komputerową, konfigurować urządzenia sieciowe, rozwiązywać problemy związane z siecią [NI_U10]
potrafi współpracować w grupie oraz organizować pracę grupy podczas realizacji wspólnych projektów informatycznych [NI_U11]
stosuje zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w pracowni komputerowej [NI_U12]
potrafi utworzyć kurs e-lerningowy i nim zarządzać [NI_U13]

KOMPETENCJE SPOŁECZNE
Po ukończeniu studiów absolwent:
posługuje się uniwersalnymi zasadami i normami etycznymi w swojej działalności, kierując się przede wszystkim szacunkiem dla każdego człowieka [KN_K01]
ma kompetencje interpersonalne, umożliwiające budowanie relacji wzajemnego zaufania między wszystkimi podmiotami procesu kształcenia, w tym rodzicami (opiekunami) ucznia, włączające ich w działania sprzyjające efektywności nauczania [KN_K02]
ma rozwinięte kompetencje komunikacyjne: potrafi porozumiewać się z osobami pochodzącymi z różnych środowisk, będącymi w różnej kondycji emocjonalnej; dialogowo rozwiązywać konflikty i tworzyć dobrą atmosferę dla komunikacji w klasie szkolnej i poza nią [KN_K03]
poprawnie posługuje się językiem ojczystym, wykazując troskę o kulturę i etykę wypowiedzi własnej i uczniów [KN_K04]
potrafi rozpoznawać specyfikę środowiska lokalnego i podejmować współpracę na rzecz dobra uczniów i środowiska [KN_K05]
potrafi poprzez swoją pracę i odziaływania na innych stymulować poprawę jakości pracy szkoły (placówki oświatowej) [KN_K06]
skutecznie animuje i monitoruje realizację działań zespołowych uczniów [KN_K07]
potrafi pracować w zespole, pełniąc różne role; ma umiejętność współpracy z innymi nauczycielami, pedagogami i rodzicami uczniów, oraz innymi osobami tworzącymi społeczność szkolną i lokalną [KN_K08]
własny rozwój: świadomie określa swoją postawę wobec fundamentalnych celów edukacji, a także różnych aspektów filozofii nauczania [KN_R01]
własny rozwój: projektuje ścieżkę własnego rozwoju, obejmującą samokształcenie zawodowe, samodoskonalenie, a także profilaktykę wypalenia zawodowego [KN_R02]
własny rozwój: analizuje i ocenia własne działania dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, wskazuje obszary wymagające modyfikacji, systematycznie doskonaląc swoją pracę [KN_R03]
własny rozwój: projektuje i wdraża działania innowacyjne [KN_R04]
własny rozwój: ustawicznie doskonali, rozwija i wzbogaca swoje umiejętności wykorzystywania metod informatyki i technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej [KN_R05]
TIK oraz informatyka: inspiruje i angażuje uczniów do kształcenia się, kreatywności i rozwoju myślenia komputacyjnego [KN_TIK03]
TIK oraz informatyka: promuje i kształtuje u uczniów postawy obywatelskie i odpowiedzialność w świecie mediów cyfrowych [KN_TIK04]
TIK oraz informatyka: wykorzystuje środowiska TIK we własnym profesjonalnym rozwoju [KN_TIK05]
rozumie konieczność przestrzegania zasad etycznych i prawnych związanych z aktywnością w środowisku informatycznym (m.in. stosowania praw autorskich, licencji) [NI_K01]
wykorzystuje możliwości e-learningu do pracy w grupie [NI_K02]
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści kierunkowych
Algebra z geometrią [W4-MT-S2-20-AGeo] polski egzamin wykład: 15
konwersatorium: 30
5
Analiza zespolona [W4-MT-S2-20-AZes] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 15
5
Grupa treści specjalnościowych
Matematyczne podstawy informatyki [W4-MT-S2-20-MPInf] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 15
3
Matematyka obliczeniowa [W4-MT-S2-20-MObl] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
4
Metody stochastyczne [W4-MT-S2-20-MSto] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Inne wymagania
Przedsiębiorczość i ochrona własności intelektualnej [W4-MT-S2-20-POWI] polski zaliczenie wykład: 15 1
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści kierunkowych
Algebra z geometrią [W4-MT-S2-20-AGeo] polski egzamin wykład: 15
konwersatorium: 30
5
Analiza zespolona [W4-MT-S2-20-AZes] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 15
5
Grupa treści specjalnościowych
Algorytmy i struktury danych [W4-MT-S2-20-AiSD] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 15
laboratorium: 30
6
Matematyka obliczeniowa [W4-MT-S2-20-MObl] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
4
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Systemy operacyjne z elementami architektury komputerów [W4-MT-S2-20-SOAKom] polski zaliczenie wykład: 30
laboratorium: 30
3
Inne wymagania
Przedsiębiorczość i ochrona własności intelektualnej [W4-MT-S2-20-POWI] polski zaliczenie wykład: 15 1
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści kierunkowych
Algebra z geometrią [W4-MT-S2-20-AGeo] polski egzamin wykład: 15
konwersatorium: 30
5
Analiza zespolona [W4-MT-S2-20-AZes] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 15
5
Grupa treści specjalnościowych
Matematyczne podstawy informatyki [W4-MT-S2-20-MPInf] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 15
3
Matematyka obliczeniowa [W4-MT-S2-20-MObl] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
4
Metody stochastyczne [W4-MT-S2-20-MSto] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Inne wymagania
Przedsiębiorczość i ochrona własności intelektualnej [W4-MT-S2-20-POWI] polski zaliczenie wykład: 15 1
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści kierunkowych
Algebra z geometrią [W4-MT-S2-20-AGeo] polski egzamin wykład: 15
konwersatorium: 30
5
Analiza zespolona [W4-MT-S2-20-AZes] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 15
5
Grupa treści specjalnościowych
Matematyczne podstawy informatyki [W4-MT-S2-20-MPInf] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 15
3
Matematyka obliczeniowa [W4-MT-S2-20-MObl] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
4
Metody stochastyczne [W4-MT-S2-20-MSto] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Inne wymagania
Przedsiębiorczość i ochrona własności intelektualnej [W4-MT-S2-20-POWI] polski zaliczenie wykład: 15 1
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści kierunkowych
Algebra z geometrią [W4-MT-S2-20-AGeo] polski egzamin wykład: 15
konwersatorium: 30
5
Analiza zespolona [W4-MT-S2-20-AZes] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 15
5
Grupa treści specjalnościowych
Algorytmy i struktury danych [W4-MT-S2-20-AiSD] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 15
laboratorium: 30
6
Matematyka obliczeniowa [W4-MT-S2-20-MObl] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
4
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Systemy operacyjne z elementami architektury komputerów [W4-MT-S2-20-SOAKom] polski zaliczenie wykład: 30
laboratorium: 30
3
Inne wymagania
Przedsiębiorczość i ochrona własności intelektualnej [W4-MT-S2-20-POWI] polski zaliczenie wykład: 15 1
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści kierunkowych
Algebra z geometrią [W4-MT-S2-20-AGeo] polski egzamin wykład: 15
konwersatorium: 30
5
Analiza zespolona [W4-MT-S2-20-AZes] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 15
5
Grupa treści specjalnościowych
Algorytmy i struktury danych [W4-MT-S2-20-AiSD] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 15
laboratorium: 30
6
Matematyczne zadania konkursowe [W4-MT-S2-20-MZKon] polski zaliczenie konwersatorium: 30 2
Pedagogika [W4-MT-S2-20-Ped] polski zaliczenie konwersatorium: 15 1
Podstawy dydaktyki [W4-MT-S2-20-PDyd] polski zaliczenie wykład: 15 1
Praktyka nauczycielska z matematyki, tutoring I [W4-MT-S2-20-PMTut1] polski zaliczenie praktyka: 60
tutoring: 2
3
Praktyka psychologiczno – pedagogiczna (15h) + Warsztaty (15h) [W4-MT-S2-20-PPPWar] polski zaliczenie ćwiczenia: 15
warsztat: 15
2
Psychologia [W4-MT-S2-20-Psy] polski zaliczenie konwersatorium: 15 1
Systemy operacyjne z elementami architektury komputerów [W4-MT-S2-20-SOAKom] polski zaliczenie wykład: 30
laboratorium: 30
3
Inne wymagania
Przedsiębiorczość i ochrona własności intelektualnej [W4-MT-S2-20-POWI] polski zaliczenie wykład: 15 1
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści kierunkowych
Algebra z geometrią [W4-MT-S2-20-AGeo] polski egzamin wykład: 15
konwersatorium: 30
5
Analiza zespolona [W4-MT-S2-20-AZes] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 15
5
Grupa treści specjalnościowych
Warsztaty problemowe A [W4-MT-S2-20-WProA] polski zaliczenie warsztat: 30 1
Wykład fakultatywny [W4-MT-S2-20-WFak] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Wykład fakultatywny [W4-MT-S2-20-WFak] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Wykład fakultatywny [W4-MT-S2-20-WFak] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Inne wymagania
Przedsiębiorczość i ochrona własności intelektualnej [W4-MT-S2-20-POWI] polski zaliczenie wykład: 15 1
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści kierunkowych
Analiza funkcjonalna [W4-MT-S2-20-AFun] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Równania różniczkowe [W4-MT-S2-20-RRoz] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Grupa treści specjalnościowych
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Statystyka [W4-MT-S2-20-Stat] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści kierunkowych
Analiza funkcjonalna [W4-MT-S2-20-AFun] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Równania różniczkowe [W4-MT-S2-20-RRoz] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Grupa treści specjalnościowych
Bazy danych [W4-MT-S2-20-BDan] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 45
4
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Pracowania robotyki [W4-MT-S2-20-PRobIn] polski zaliczenie laboratorium: 30 2
Programowanie zaawansowane [W4-MT-S2-20-PZaw] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 45
6
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści kierunkowych
Analiza funkcjonalna [W4-MT-S2-20-AFun] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Równania różniczkowe [W4-MT-S2-20-RRoz] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Grupa treści specjalnościowych
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Statystyka [W4-MT-S2-20-Stat] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści kierunkowych
Analiza funkcjonalna [W4-MT-S2-20-AFun] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Równania różniczkowe [W4-MT-S2-20-RRoz] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Grupa treści specjalnościowych
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Statystyka [W4-MT-S2-20-Stat] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści kierunkowych
Analiza funkcjonalna [W4-MT-S2-20-AFun] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Równania różniczkowe [W4-MT-S2-20-RRoz] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Grupa treści specjalnościowych
Bazy danych [W4-MT-S2-20-BDan] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 45
4
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Pracowania robotyki [W4-MT-S2-20-PRobIn] polski zaliczenie laboratorium: 30 2
Programowanie zaawansowane [W4-MT-S2-20-PZaw] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 45
6
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści kierunkowych
Analiza funkcjonalna [W4-MT-S2-20-AFun] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Równania różniczkowe [W4-MT-S2-20-RRoz] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Grupa treści specjalnościowych
Bazy danych [W4-MT-S2-20-BDan] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 45
4
Dydaktyka informatyki [W4-MT-S2-20-DInf] polski zaliczenie wykład: 15
konwersatorium: 15
2
Dydaktyka matematyki I [W4-MT-S2-20-DMat1] polski zaliczenie konwersatorium: 30 2
Podstawy diagnostyki edukacyjnej dla nauczycieli [W4-MT-S2-20-PDNau] polski zaliczenie wykład: 30 2
Praktyka nauczycielska z informatyki, tutoring I [W4-MT-S2-20-PITut1] polski zaliczenie praktyka: 30
tutoring: 1
2
Praktyka nauczycielska z matematyki, tutoring II [W4-MT-S2-20- PMTut2] polski zaliczenie praktyka: 60
tutoring: 1
3
Wstęp do kryptografii [W4-MT-S2-20-WKry] polski zaliczenie wykład: 15
konwersatorium: 30
3
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści kierunkowych
Analiza funkcjonalna [W4-MT-S2-20-AFun] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Równania różniczkowe [W4-MT-S2-20-RRoz] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Grupa treści specjalnościowych
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Proseminarium [W4-MT-S2-20-Pros] polski zaliczenie seminarium: 45 3
Scientific English [W4-MT-S2-20-SEng] angielski zaliczenie konwersatorium: 30 3
Wykład monograficzny [W4-MT-S2-20-WMon] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści specjalnościowych
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Seminarium magisterskie I [W4-MT-S2-20-SMag1] polski zaliczenie seminarium: 30 2
Warsztaty problemowe B [W4-MT-S2-20-WProB] polski zaliczenie warsztat: 30 2
Wykład monograficzny [W4-MT-S2-20-WMon] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Wykład monograficzny w języku angielskim [W4-MT-S2-20-WMonE] angielski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Inne wymagania
Moduł ogólnouczelniany z dziedziny nauk humanistycznych [W4-MT-S2-20-OPHum] polski zaliczenie wykład: 20 2
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści specjalnościowych
Modelowanie i symulacja komputerowa [W4-MT-S2-20-MSKom] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Seminarium magisterskie I [W4-MT-S2-20-SMag1] polski zaliczenie seminarium: 30 2
Warsztaty problemowe z modelowania - symulacje komputerowe [W4-MT-S2-20-WPMSKom] polski zaliczenie laboratorium: 30 2
Wykład monograficzny [W4-MT-S2-20-WMon] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Wykład monograficzny w języku angielskim [W4-MT-S2-20-WMonE] angielski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Inne wymagania
Moduł ogólnouczelniany z dziedziny nauk humanistycznych [W4-MT-S2-20-OPHum] polski zaliczenie wykład: 20 2
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści specjalnościowych
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Seminarium magisterskie I [W4-MT-S2-20-SMag1] polski zaliczenie seminarium: 30 2
Warsztaty problemowe B [W4-MT-S2-20-WProB] polski zaliczenie warsztat: 30 2
Wykład monograficzny [W4-MT-S2-20-WMon] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Wykład monograficzny w języku angielskim [W4-MT-S2-20-WMonE] angielski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Inne wymagania
Moduł ogólnouczelniany z dziedziny nauk humanistycznych [W4-MT-S2-20-OPHum] polski zaliczenie wykład: 20 2
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści specjalnościowych
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Seminarium magisterskie I [W4-MT-S2-20-SMag1] polski zaliczenie seminarium: 30 2
Warsztaty problemowe B [W4-MT-S2-20-WProB] polski zaliczenie warsztat: 30 2
Wykład monograficzny [W4-MT-S2-20-WMon] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Wykład monograficzny w języku angielskim [W4-MT-S2-20-WMonE] angielski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Inne wymagania
Moduł ogólnouczelniany z dziedziny nauk humanistycznych [W4-MT-S2-20-OPHum] polski zaliczenie wykład: 20 2
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści specjalnościowych
Modelowanie i symulacja komputerowa [W4-MT-S2-20-MSKom] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Seminarium magisterskie I [W4-MT-S2-20-SMag1] polski zaliczenie seminarium: 30 2
Warsztaty problemowe z modelowania - symulacje komputerowe [W4-MT-S2-20-WPMSKom] polski zaliczenie laboratorium: 30 2
Wykład monograficzny [W4-MT-S2-20-WMon] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Wykład monograficzny w języku angielskim [W4-MT-S2-20-WMonE] angielski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Inne wymagania
Moduł ogólnouczelniany z dziedziny nauk humanistycznych [W4-MT-S2-20-OPHum] polski zaliczenie wykład: 20 2
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści specjalnościowych
Dydaktyka matematyki II [W4-MT-S2-20-DMat2] polski zaliczenie konwersatorium: 30 2
Praktyka nauczycielska z informatyki, tutoring II [W4-MT-S2-20-PITut2] polski zaliczenie praktyka: 30
tutoring: 1
2
Projektowanie witryn internetowych [W4-MT-S2-20-PWInt] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 45
4
Seminarium magisterskie I [W4-MT-S2-20-SMag1] polski zaliczenie seminarium: 30 2
Sieci komputerowe [W4-MT-S2-20-SKom] polski zaliczenie wykład: 30
laboratorium: 30
4
Wykład monograficzny [W4-MT-S2-20-WMon] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Wykład monograficzny w języku angielskim [W4-MT-S2-20-WMonE] angielski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Inne wymagania
Moduł ogólnouczelniany z dziedziny nauk humanistycznych [W4-MT-S2-20-OPHum] polski zaliczenie wykład: 20 2
Praktyka
Praktyka nauczycielska ciągła z informatyki [W4-MT-S2-20-PCInf] polski zaliczenie praktyka: 15 1
Praktyka nauczycielska ciągła z matematyki [W4-MT-S2-20-PCMat] polski zaliczenie praktyka: 30 1
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści specjalnościowych
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Seminarium 1 [W4-MT-S2-20-Sem1] polski zaliczenie seminarium: 30 2
Seminarium magisterskie I [W4-MT-S2-20-SMag1] polski zaliczenie seminarium: 30 2
Wykład fakultatywny [W4-MT-S2-20-WFak] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Wykład monograficzny [W4-MT-S2-20-WMon] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Wykład monograficzny w języku angielskim [W4-MT-S2-20-WMonE] angielski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Inne wymagania
Moduł ogólnouczelniany z dziedziny nauk humanistycznych [W4-MT-S2-20-OPHum] polski zaliczenie wykład: 20 2
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści specjalnościowych
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Pracownia magisterska [W4-MT-S2-20-PMag] polski zaliczenie seminarium: 45 10
Projekt zespołowy [W4-MT-S2-20-PZes] polski zaliczenie laboratorium: 30 3
Seminarium magisterskie II [W4-MT-S2-20-SMag2] polski zaliczenie seminarium: 30 2
Inne wymagania
Moduł z obszaru dziedziny społecznych [W4-MT-S2-20-PNSpo] polski zaliczenie wykład: 30 3
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści specjalnościowych
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Pracownia magisterska [W4-MT-S2-20-PMag] polski zaliczenie seminarium: 45 10
Projekt zespołowy [W4-MT-S2-20-PZes] polski zaliczenie laboratorium: 30 3
Seminarium magisterskie II [W4-MT-S2-20-SMag2] polski zaliczenie seminarium: 30 2
Inne wymagania
Moduł z obszaru dziedziny społecznych [W4-MT-S2-20-PNSpo] polski zaliczenie wykład: 30 3
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści specjalnościowych
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Pracownia magisterska [W4-MT-S2-20-PMag] polski zaliczenie seminarium: 45 10
Projekt zespołowy [W4-MT-S2-20-PZes] polski zaliczenie laboratorium: 30 3
Seminarium magisterskie II [W4-MT-S2-20-SMag2] polski zaliczenie seminarium: 30 2
Inne wymagania
Moduł z obszaru dziedziny społecznych [W4-MT-S2-20-PNSpo] polski zaliczenie wykład: 30 3
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści specjalnościowych
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Pracownia magisterska [W4-MT-S2-20-PMag] polski zaliczenie seminarium: 45 10
Projekt zespołowy [W4-MT-S2-20-PZes] polski zaliczenie laboratorium: 30 3
Seminarium magisterskie II [W4-MT-S2-20-SMag2] polski zaliczenie seminarium: 30 2
Inne wymagania
Moduł z obszaru dziedziny społecznych [W4-MT-S2-20-PNSpo] polski zaliczenie wykład: 30 3
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści specjalnościowych
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Pracownia magisterska [W4-MT-S2-20-PMag] polski zaliczenie seminarium: 45 10
Projekt zespołowy [W4-MT-S2-20-PZes] polski zaliczenie laboratorium: 30 3
Seminarium magisterskie II [W4-MT-S2-20-SMag2] polski zaliczenie seminarium: 30 2
Inne wymagania
Moduł z obszaru dziedziny społecznych [W4-MT-S2-20-PNSpo] polski zaliczenie wykład: 30 3
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści specjalnościowych
Dydaktyka matematyki III [W4-MT-S2-20-DMat3] polski zaliczenie wykład: 15
konwersatorium: 15
3
Kultura języka [W4-MT-S2-20-KJez] polski zaliczenie wykład: 15 1
Multimedia [W4-MT-S2-20-Mul] polski zaliczenie laboratorium: 15 1
Pracowania robotyki [W4-MT-S2-20-PRob] polski zaliczenie laboratorium: 15 1
Pracownia magisterska [W4-MT-S2-20-PMag] polski zaliczenie seminarium: 45 10
Programowanie [W4-MT-S2-20-Prog] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 45
7
Seminarium magisterskie II [W4-MT-S2-20-SMag2] polski zaliczenie seminarium: 30 2
Technologia informacyjno-edukacyjna (TIK) i informatyka dla nauczycieli [W4-MT-S2-20-TIKNau] polski zaliczenie laboratorium: 30 2
Inne wymagania
Moduł z obszaru dziedziny społecznych [W4-MT-S2-20-PNSpo] polski zaliczenie wykład: 30 3
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa treści specjalnościowych
Moduł specjalistyczny [W4-MT-S2-20-MSpe] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Pracownia magisterska [W4-MT-S2-20-PMag] polski zaliczenie seminarium: 45 10
Seminarium 2 [W4-MT-S2-20-Sem2] polski zaliczenie seminarium: 45 3
Seminarium magisterskie II [W4-MT-S2-20-SMag2] polski zaliczenie seminarium: 30 2
Wykład monograficzny [W4-MT-S2-20-WMon] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Inne wymagania
Moduł z obszaru dziedziny społecznych [W4-MT-S2-20-PNSpo] polski zaliczenie wykład: 30 3