Fizyka techniczna Kod programu: 03-S1FT12.2017

Kierunek studiów: fizyka techniczna
Kod programu: 03-S1FT12.2017
Kod programu (USOS): 03-S1FT12
Jednostka prowadząca studia: Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Język studiów: polski
Semestr rozpoczęcia studiów: semestr zimowy 2017/2018
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (inżynierskie)
Forma prowadzenia studiów: studia stacjonarne
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Liczba semestrów: 7
Tytuł zawodowy: inżynier
Dalsze studia: możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia i studia podyplomowe
Specjalności:
  • energetyka jądrowa
  • modelowanie komputerowe
  • nowoczesne materiały i techniki pomiarowe
Semestr od którego rozpoczyna się realizacja specjalności: (brak informacji)
Obszary, dziedziny, dyscypliny do których kierunek jest przyporządkowany:
  • obszar nauk ścisłych
    • nauki fizyczne - 70%
      • fizyka
    • nauki matematyczne - 30%
      • matematyka
Kod ISCED: 0719
Numer i data uchwały Senatu UŚ z programem studiów: 133 (29.05.2012)
Ogólna charakterystyka kierunku:
Stacjonarne studia I stopnia na kierunku Fizyka techniczna trwają 7 semestrów (3,5 roku), kończą się zrealizowaniem pracy dyplomowej i uzyskaniem tytułu inżyniera fizyki technicznej. Pierwsze cztery semestry studiów są wspólne dla wszystkich specjalności. Pod koniec czwartego semestru studenci dokonują wyboru jednej z trzech specjalności. Po trzecim roku studiów studenci odbywają obowiązkowe praktyki (120 godz). Fizyka Techniczna jest kierunkiem o charakterze aplikacyjnym. Absolwent uzyskuje ogólne wykształcenie w zakresie jednej z podstawowych nauk matematyczno-przyrodniczych - fizyki. Podczas studiów szczególny nacisk jest położony na rozwój umiejętności rozwiązywania problemów, od prostych do złożonych, z pomocą dostępnego aparatu matematycznego, komputerowego lub technologicznego. Program studiów obejmuje kompleksowe wdrożenie nowoczesnych technologii komputerowych we wszystkich przedmiotach kursowych. Ponadto ogólne wykształcenie przygotowuje absolwenta do kontynuacji studiów na każdej specjalności na kierunkach Fizyka Techniczna i Fizyka, lub na kierunkach pochodnych. Uzyskany tytuł zawodowy inżyniera jest bardzo dobrze rozpoznawalnym przez przyszłych pracodawców znakiem poziomu wykształcenia. Część przedmiotów (inżynierskich) będzie miała charakter aplikacyjny, przygotowujący absolwenta do pracy w nowoczesnym przedsiębiorstwie. Po ukończeniu studiów absolwent powinien znać język angielski na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Kształcenia Językowego Rady Europy.
Organizacja procesu uzyskania dyplomu:
Organizacja procesu uzyskania dyplomu. §1 Procedura dyplomowania została określona na poziomie Uniwersytetu w Regulaminie Studiów oraz w zarządzeniu nr 16 Rektora UŚ w Katowicach z dnia 28 stycznia 2015 r. w sprawie procedury składania i archiwizowania pisemnych prac dyplomowych, wraz z późniejszymi zmianami. §2 1. Student zapisuje się na wybrane seminarium dyplomowe, w terminie wyznaczonym przez Dziekana. 2. Student wybiera temat swojej pracy dyplomowej z tematów podanych przez Koordynatora danego kierunku studiów, jednocześnie wybierając Promotora, który dany temat zaproponował. 3. Promotor doprecyzowuje ze studentem temat pracy dyplomowej uwzględniając warunki określone w §30, ust. 5 Regulaminu studiów. 4. Student dokonuje zgłoszenia pracy dyplomowej(inżynierskiej), archiwizuje jej elektroniczną wersję i składa wydrukowany egzemplarz swojej pracy w trybie ogłoszonym w Zarządzeniu Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z dnia 28 stycznia 2015 r. w sprawie wprowadzenia procedury składania i archiwizowania pisemnych prac dyplomowych zgodnie z, odpowiednio, §2 ust. 1, 2, 3, §3 ust. 1, 2, 3, 4, 5 oraz §6 ust. 1, 2. §3 Recenzje są udostępnione dyplomantowi w systemie APD w terminie najpóźniej 3 dni przed wyznaczonym terminem egzaminu dyplomowego ( inżynierskiego) § 4 1. Egzamin dyplomowy składa się z dwóch części: (a) obrony pracy dyplomowej, (b) odpowiedzi dyplomanta na pytania. 2. Obrona pracy dyplomowej rozpoczyna się autoreferatem dyplomanta. Następnie dyplomant ustosunkowuje się do uwag dotyczących pracy zawartych w recenzjach; po czym członkowie komisji formułują dodatkowe pytania i uwagi dotyczące pracy. Odpowiedzi dyplomanta kończą obronę pracy dyplomowej. 3. W drugiej części egzaminu dyplomant otrzymuje pytania egzaminacyjne. Pytania dotyczą przedmiotów z zakresu podstaw fizyki (mechanika, elektryczność i magnetyzm, optyka i budowa materii, termodynamika z elementami fizyki statystycznej) oraz podstaw fizyki kwantowej. Zakres egzaminu z danego przedmiotu pokrywa się z treściami programowymi odpowiednich wykładów zamieszczonymi w Karcie Kierunku. 4. Na zakończenie egzaminu: a)Członkowie komisji oceniają przebieg egzaminu dyplomowego b) Komisja ustala cząstkowe oceny odpowiedzi na poszczególne pytania egzaminacyjne . c) Komisja egzaminacyjna ustala końcową ocenę pracy dyplomowej i ocenę końcową na dyplomie według zasad przyjętych w Regulaminie Studiów w Uniwersytecie Śląskim. 5. Bezpośrednio po ustaleniu ocen komisja ogłasza je dyplomantowi.
Związek kierunku studiów ze strategią rozwoju, w tym misją uczelni:
Kierunek zgodny z przyjętą strategią rozwoju Instytutu Fizyki oraz Uniwersytetu Śląskiego
Nazwa specjalności: energetyka jądrowa
Ogólna charakterystyka specjalności:
specjalność Energetyka jądrowa Cele kształcenia Podstawowym celem nauczania na I stopniu studiów na kierunku fizyka techniczna o specjalności „Energetyka jądrowa” jest przygotowanie absolwenta do podjęcia pracy w przemyśle i w instytutach badawczych związanych z planowanym wybudowaniem w Polsce elektrowni jądrowej, a w przyszłości także w samej elektrowni czy też przedsiębiorstwach towarzyszących. Celami szczegółowymi są: • przekazanie odpowiedniej wiedzy z zakresu fizyki ogólnej i matematyki w zakresie umożliwiającym kontynuację kierunkach: fizyka techniczna, fizyka i kierunkach pokrewnych na dalszych stopniach • wyrobienie umiejętności posługiwania się wiedzą z zakresu fizyki jądrowej, umiejętność znajdowania informacji w literaturze i bazach danych • zapoznanie z zagadnieniami związanymi z elektrowniami jądrowymi, konwencjonalnymi i niekonwencjonalnymi źródłami energii, ochroną radiologiczną. Sylwetka absolwenta Absolwent będzie posiadał umiejętność posługiwania się wiedzą z zakresu podstawowych zagadnień fizyki ze szczególnie fizyki jądrowej, umiejętność znajdowania informacji w literaturze i bazach danych. Posiadać będzie umiejętnością interpretacji i ilościowego opisu zjawisk fizycznych. Absolwent specjalności "Energetyka jądrowa" będzie ponadto posiadał wiedzę przydatną przy obsłudze urządzeń jądrowych stosowanych w przemyśle, szpitalach, radiologicznej ochronie środowiska, jednostkach naukowo-badawczych, reaktorach i elektrowniach jądrowych krajowych oraz zagranicznych. Ponadto znajomość Prawa Atomowego i aktów wykonawczych umożliwi naszym absolwentom podjęcie pracy w jednostkach nadzoru jądrowego.
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk:
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk Wymiar praktyk: 120 godzin praktyk zawodowych po 6 semestrze studiów Zasady i forma odbywania praktyki Praktyka zawodowa na kierunku fizyka techniczna ma służyć pogłębieniu wiedzy w obsłudze nowoczesnej aparatury oraz stosowaniu nowoczesnych technik badawczych i pomiarowych, głównie w szeroko rozumianym przemyśle. Na Śląsku praktyki zawodowe studenci odbywają przede wszystkim w firmach związanych z przemysłem ciężkim, ale nie tylko. Obowiązuje w tym przypadku dość duża swoboda w wyborze placówki, co daje studentom możliwości zaprezentowania swojej wiedzy i wykazania się u potencjalnych pracodawców z wielu branż od techniki po ochronę środowiska. Ponadto, gdy student jest zainteresowany dodatkową praktyką zawodową – po wykonaniu obowiązkowej oraz przy zgodzie Dziekana/Prodziekana, istnieje możliwość wykonania dodatkowych bezpłatnych praktyk w wybranej placówce, co również zostaje potwierdzone w suplemencie wydawanym jako załącznik do dyplomu. Za wykonanie praktyki zawodowej student otrzymuje 4 punkty ECTS na siódmym semestrze studiów.
Warunki wymagane do ukończenia studiów:
Warunki wymagane do ukończenia studiów z określoną specjalnością Warunkiem ukończenia studiów jest: • zaliczenie wszystkich modułów przedmiotów określonych planem studiów na kierunku fizyka techniczna z określoną specjalnością, odbycie praktyk oraz zdanie wymaganych egzaminów, • napisanie i obrona pracy dyplomowej przed komisją egzaminacyjną • uzyskanie wymaganej planem studiów liczby punktów ECTS.
Liczba punktów ECTS konieczna dla uzyskania kwalifikacji odpowiadających poziomowi studiów: 210
Uprawnienia zawodowe po ukończeniu studiów:
(brak informacji)
Procentowy udział liczby punktów ECTS dla każdego z obszarów kształcenia do którego odnoszą się efekty kształcenia w łącznej liczbie punktów ECTS: obszar nauk ścisłych : 100%
Nazwa specjalności: modelowanie komputerowe
Ogólna charakterystyka specjalności:
Cele kształcenia Podstawowym celem nauczania na I stopniu studiów na specjalności modelowanie komputerowe na kierunku fizyka techniczna jest przygotowanie absolwenta w zakresie nauk technicznych i nowoczesnych technologii informatycznych. Celami szczegółowymi są: • przekazanie odpowiedniej wiedzy z fizyki ogólnej i matematyki w zakresie umożliwiającym kontynuację studiów na kierunku fizyka i pokrewnych na dalszych stopniach • przekazanie wiedzy z zakresu technologii informatycznych, które są niezbędne na współczesnym rynku pracy i umożliwią kontynuację kształcenia na kierunkach informatycznych. • wyrobienie umiejętności samodzielnego rozwiązywania rzeczywistych problemów z użyciem nowoczesnych metod komputerowych w tym: modelowania numerycznego, analizy danych i technik wizualizacyjnych. Sylwetka absolwenta Absolwent studiów I stopnia fizyka techniczna na specjalności modelowanie komputerowe uzyskuje stopień zawodowy inżyniera fizyki technicznej. Będzie posiadał szeroką i spójną wiedzę z fizyki oraz umiejętność posługiwania się wyrafinowanymi metodami matematycznymi. Szczególny nacisk położony na integrację wszystkich kursów z metodami komputerowymi zagwarantuje biegłość absolwenta we wszystkich informatycznych aspektach współczesnej nauki: symulacjami komputerowymi, modelowaniem, obróbką danych, przetwarzaniem obrazów czy metodami projektowania ze wspomaganiem komputerowym (CAD). W efekcie tej integracji absolwent będzie przewyższał kompetencjami specjalistów wykształconych w tradycyjny sposób, którzy posiadają albo wiedzę z nauk ścisłych (fizyk) lub też umiejętności posługiwania się narzędziami informatycznymi (informatyk). Tendencja na rynku pracy, a w szczególności w pracy badawczej i naukowej sugeruje, że jest i będzie coraz częściej wymagane od absolwentów właśnie takie synergiczne połączenie gruntownej wiedzy i zrozumienia zjawisk przyrody z praktycznie opanowanym warsztatem informatycznym. Praca dyplomowa będzie mogła być przygotowana z klasycznej tematyki z fizyki teoretycznej lub doświadczalnej, ale także z zakresu obejmującego wykorzystanie najnowocześniejszych technologii inżynierskich. Absolwent będzie przygotowany do samodzielności i twórczego rozwiązywania problemów, co stanowi podstawę do podjęcia studiów II stopnia z fizyki lub nauk pokrewnych, albo do rozpoczęcia pracy w przemyśle, w firmach informatycznych, komputerowych, w działach informatycznych banków, w laboratoriach badawczych i przemysłowych, a także w wielu innych miejscach, gdzie wymaga się odpowiedniej wiedzy w zakresie matematyki, fizyki, informatyki, systemów pomiarowych. Wiedza ta i umiejętności, które posiądzie w trakcie studiów będzie mogła być wykorzystana w dziedzinach pokrewnych jak biofizyka, nanotechnologia czy inżynieria materiałowa, natomiast opanowane metody matematyczne i komputerowe także w dziedzinach bardziej odległych, jak bankowość, ubezpieczenia, zarządzanie czy socjologia. Absolwent będzie również mógł kontynuować kształcenie w zakresie informatyki na studiach magisterskich.
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk:
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk Wymiar praktyk: 120 godzin praktyk zawodowych po 6 semestrze studiów Zasady i forma odbywania praktyki Praktyka zawodowa na kierunku fizyka techniczna ma służyć pogłębieniu wiedzy w obsłudze nowoczesnej aparatury oraz stosowaniu nowoczesnych technik badawczych i pomiarowych, głównie w szeroko rozumianym przemyśle. Na Śląsku praktyki zawodowe studenci odbywają przede wszystkim w firmach związanych z przemysłem ciężkim, ale nie tylko. Obowiązuje w tym przypadku dość duża swoboda w wyborze placówki, co daje studentom możliwości zaprezentowania swojej wiedzy i wykazania się u potencjalnych pracodawców z wielu branż od techniki po ochronę środowiska. Ponadto, gdy student jest zainteresowany dodatkową praktyką zawodową – po wykonaniu obowiązkowej oraz przy zgodzie Dziekana/Prodziekana, istnieje możliwość wykonania dodatkowych bezpłatnych praktyk w wybranej placówce, co również zostaje potwierdzone w suplemencie wydawanym jako załącznik do dyplomu. Za wykonanie praktyki zawodowej student otrzymuje 4 punkty ECTS na siódmym semestrze studiów.
Warunki wymagane do ukończenia studiów:
Warunki wymagane do ukończenia studiów z określoną specjalnością Warunkiem ukończenia studiów jest: • zaliczenie wszystkich modułów przedmiotów określonych planem studiów na kierunku fizyka techniczna z określoną specjalnością, odbycie praktyk oraz zdanie wymaganych egzaminów, • napisanie i obrona pracy dyplomowej przed komisją egzaminacyjną • uzyskanie wymaganej planem studiów liczby punktów ECTS.
Liczba punktów ECTS konieczna dla uzyskania kwalifikacji odpowiadających poziomowi studiów: 210
Uprawnienia zawodowe po ukończeniu studiów:
(brak informacji)
Procentowy udział liczby punktów ECTS dla każdego z obszarów kształcenia do którego odnoszą się efekty kształcenia w łącznej liczbie punktów ECTS: obszar nauk ścisłych : 100%
Nazwa specjalności: nowoczesne materiały i techniki pomiarowe
Ogólna charakterystyka specjalności:
Cele kształcenia Głównym celem kształcenia na I stopniu studiów na kierunku fizyka techniczna o specjalności „Nowoczesne materiały i techniki pomiarowe” jest przygotowanie absolwenta posiadającego solidną wiedzę z podstaw fizyki, matematyki, chemii i informatyki, który będzie znał własności nowoczesnych materiałów oraz będzie potrafił stosować metody pomiarowe wykorzystujące osiągnięcia fizyki. Cele szczegółowe to: • przekazanie odpowiedniej wiedzy z zakresu fizyki ogólnej i matematyki w zakresie umożliwiającym kontynuację studiów na kierunku fizyka i pokrewnych na dalszych stopniach • przekazanie wiedzy z zakresu technologii wytwarzania materiałów, które mogą znaleźć różnorodne zastosowania zarówno w technice jak i medycynie • zapoznanie z podstawowymi metodami eksperymentalnymi stosowanymi w fizyce, które mogą być wykorzystywane w innych dziedzinach nauki oraz w przemyśle • wyrobienie umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów pomiarowych z użyciem nowoczesnych metod eksperymentalnych. Sylwetka absolwenta Absolwent uzyska wiedzę z zakresu fizyki i wybranych zagadnień zastosowań fizyki, opartą na gruntownych podstawach nauk matematyczno-przyrodniczych. Uzyska podstawowe wiadomości z dziedziny technologii wytwarzania nanomateriałów, materiałów funkcjonalnych, membran, struktur niskowymiarowych, ciekłych kryształów oraz nanostruktur w zastosowaniach biologicznych, a także wiedzę niezbędną do stosowania nowoczesnych systemów pomiarowych, ich automatyzacji oraz analizy ich wyników. Będzie posiadał kompetencje nie tylko do obsługi i nadzoru urządzeń pomiarowych, lecz znając fizyczne postawy ich działania będzie zdolny do modyfikacji metod pomiarowych i ulepszania wykorzystujących je urządzeń. Absolwent będzie przygotowany do samodzielności i twórczego rozwiązywania problemów, co stanowi podstawę do podjęcia studiów II stopnia z fizyki i kierunków pokrewnych lub rozpoczęcia pracy w przemyśle, w laboratoriach badawczych, badawczo-rozwojowych, przemysłowych i diagnostycznych. Wiedza w zakresie matematyki, fizyki i informatyki oraz umiejętności, które posiądzie w trakcie studiów będzie mogła być także wykorzystana w dziedzinach pokrewnych, takich jak biofizyka, nanotechnologia czy inżynieria materiałowa.
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk:
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk Wymiar praktyk: 120 godzin praktyk zawodowych po 6 semestrze studiów Zasady i forma odbywania praktyki Praktyka zawodowa na kierunku fizyka techniczna ma służyć pogłębieniu wiedzy w obsłudze nowoczesnej aparatury oraz stosowaniu nowoczesnych technik badawczych i pomiarowych, głównie w szeroko rozumianym przemyśle. Na Śląsku praktyki zawodowe studenci odbywają przede wszystkim w firmach związanych z przemysłem ciężkim, ale nie tylko. Obowiązuje w tym przypadku dość duża swoboda w wyborze placówki, co daje studentom możliwości zaprezentowania swojej wiedzy i wykazania się u potencjalnych pracodawców z wielu branż od techniki po ochronę środowiska. Ponadto, gdy student jest zainteresowany dodatkową praktyką zawodową – po wykonaniu obowiązkowej oraz przy zgodzie Dziekana/Prodziekana, istnieje możliwość wykonania dodatkowych bezpłatnych praktyk w wybranej placówce, co również zostaje potwierdzone w suplemencie wydawanym jako załącznik do dyplomu. Za wykonanie praktyki zawodowej student otrzymuje 4 punkty ECTS na siódmym semestrze studiów.
Warunki wymagane do ukończenia studiów:
Warunki wymagane do ukończenia studiów z określoną specjalnością Warunkiem ukończenia studiów jest: • zaliczenie wszystkich modułów przedmiotów określonych planem studiów na kierunku fizyka techniczna z określoną specjalnością, odbycie praktyk oraz zdanie wymaganych egzaminów, • napisanie i obrona pracy dyplomowej przed komisją egzaminacyjną • uzyskanie wymaganej planem studiów liczby punktów ECTS.
Liczba punktów ECTS konieczna dla uzyskania kwalifikacji odpowiadających poziomowi studiów: 210
Uprawnienia zawodowe po ukończeniu studiów:
(brak informacji)
Procentowy udział liczby punktów ECTS dla każdego z obszarów kształcenia do którego odnoszą się efekty kształcenia w łącznej liczbie punktów ECTS: obszar nauk ścisłych : 100%
WIEDZA
Po ukończeniu studiów absolwent:
rozumie cywilizacyjne znaczenie fizyki i jej zastosowań [KFT_W01]
zna podstawowe twierdzenia z wybranych działów matematyki [KFT_W02]
zna podstawowe prawa i wzory wybranych działów fizyki [KFT_W03]
posiada podstawową wiedzę z poszczególnych działów fizyki klasycznej i kwantowej [KFT_W04]
rozumie podstawowe teorie i procesy fizyczne, zna formalizm matematyczny przydatny w konstruowaniu i analizie modeli fizycznych [KFT_W05]
ma elementarną wiedzę z chemii organicznej i nieorganicznej [KFT_W06]
zna podstawy statystyki i analizy danych [KFT_W07]
zna różne metody numeryczne pomocne w analizie danych i opracowywaniu wyników pomiarów [KFT_W09]
zna podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy [KFT_W16]
Posiada ogólną wiedzę na temat wybranych metod naukowych oraz zna zagadnienia charakterystyczne dla dyscypliny nauki niezwiązanej z kierunkiem studiów [KFT_W19]

UMIEJĘTNOŚCI
Po ukończeniu studiów absolwent:
potrafi w sposób zrozumiały, w mowie i piśmie przedstawić podstawowe teorie fizyczne i twierdzenia [KFT_U01]
umie zastosować aparat matematyczny do rozwiązania prostych problemów fizycznych [KFT_U02]
umie wyjaśnić na gruncie praw fizyki podstawowe procesy fizyczne zachodzące w otaczającym go środowisku [KFT_U03]
potrafi użyć formalizmu matematycznego do analizy modeli fizycznych [KFT_U09]
na gruncie zdobytej wiedzy teoretycznej umie opisać podstawowe mikro- i makroskopowe właściwości materii [KFT_U10]
potrafi napisać samodzielnie program komputerowy w przynajmniej jednym języku programowania [KFT_U11]
potrafi opracować dokumentację dotyczącą realizacji zadania inżynierskiego i przygotować tekst zawierający omówienie wyników realizacji tego zadania [KFT_U13]
posługuje się językiem angielskim w stopniu wystarczającym (poziom B2) do czytania ze zrozumieniem literatury fachowej, instrukcji obsługi urządzeń i narzędzi informatycznych [KFT_U16]
potrafi w zrozumiały sposób przedstawić problem/punkt widzenia zarówno specjaliście jak i laikowi [KFT_U17]
potrafi przygotować typową pracę pisemną dotyczącą zagadnień szczegółowych z fizyki, z wykorzystaniem podstawowych modeli teoretycznych [KFT_U18]
posiada umiejętność przygotowania i przedstawienia prezentacji ustnej w języku ojczystym i angielskim, stosując nowoczesne techniki multimedialne [KFT_U19]
posiada umiejętność samokształcenia się m.in. w celu podnoszenia kompetencji zawodowych [KFT_U20]
posiada umiejętności językowe z języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym zgodnie z wymaganiami dla poziomu B2 ESOKJ [KFT_U27]
Posiada umiejętność stawiania i analizowania problemów na podstawie pozyskanych treści z zakresu dyscypliny niezwiązanej z kierunkiem studiów [KFT_U28]

KOMPETENCJE SPOŁECZNE
Po ukończeniu studiów absolwent:
zna ograniczenia własnej wiedzy i rozumie potrzebę dalszego kształcenia [KFT_K01]
potrafi precyzyjnie formułować pytania służące pogłębianiu własnego zrozumienia danego tematu lub odnalezieniu brakujących elementów rozumowania [KFT_K02]
umie pracować w grupie przyjmując w niej różne role; rozumie podział zadań i konieczność wywiązania się jednostki z powierzonego zadania [KFT_K03]
rozumie konieczność systematycznej pracy nad projektami, które mają długofalowy charakter [KFT_K04]
rozumie potrzebę podnoszenia kompetencji zawodowych i osobistych [KFT_K05]
potrafi wysłuchać innego zdania i podjąć merytoryczną dyskusję nad danym zagadnieniem [KFT_K08]
potrafi odpowiednio określić priorytety służące realizacji określonego przez siebie lub innych zadania [KFT_K09]
Rozumie potrzebę interdyscyplinarnego podejścia do rozwiązywanych problemów, integrowania wiedzy z różnych dyscyplin oraz praktykowania samokształcenia służacego pogłębianiu zdobytej wiedzy [KFT_K11]
WIEDZA
Po ukończeniu studiów absolwent:
zna podstawy technik obliczeniowych i programowania, wspomagających pracę fizyka i rozumie ich ograniczenia [KFT_W08]
ma podstawową wiedzę w zakresie elektroniki, potrafi czytać schematy ideowe, zna podstawy fizyczne i zasadę działania poszczególnych elementów elektronicznych i prostych układów [KFT_W10]
zna zasadę działania podstawowych urządzeń mechanicznych i elektronicznych [KFT_W11]
zna i rozumie prawne, ekonomiczne i etyczne aspekty działalności inżynierskiej i badawczej [KFT_W13]
zna i rozumie podstawowe pojęcia i zasady z zakresu ochrony własności przemysłowej i prawa autorskiego [KFT_W14]
ma podstawową wiedzę dotyczącą zarządzania, w tym zarządzania jakością i prowadzenia działalności gospodarczej [KFT_W15]
zna podstawy grafiki inżynierskiej i cyfrowej analizy obrazu [KFT_W17]
zna typowe technologie, urządzenia i systemy techniczne w zakresie wybranej specjalności studiów [KFT_W18]

UMIEJĘTNOŚCI
Po ukończeniu studiów absolwent:
umie wyjaśnić na gruncie praw fizyki działanie podstawowych urządzeń mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych [KFT_U04]
potrafi przeprowadzić różnego typu pomiary i eksperymenty fizyczne [KFT_U05]
umie, za pomocą odpowiednich metod, dokonać analizy i interpretacji wyników pomiarów [KFT_U06]
potrafi wybrać właściwą metodę pomiarową dla konkretnego problemu i oczekiwanego efektu, zaplanować działanie inżynierskie z uwzględnieniem kryteriów ekonomicznych [KFT_U07]
potrafi wykorzystać narzędzia i metody numeryczne do rozwiązywania wybranych zagadnień analizy danych fizycznych [KFT_U08]
potrafi skompilować, uruchomić i testować programy komputerowe [KFT_U12]
potrafi pracować indywidualnie i w zespole; potrafi oszacować czas potrzebny na realizację zleconego zadania; potrafi opracować i zrealizować harmonogram prac zapewniające dotrzymanie terminu [KFT_U14]
potrafi pozyskiwać informacje z literatury, baz danych i innych źródeł; potrafi integrować pozyskane informacje i dokonywać ich interpretacji, wyciągać wnioski oraz formułować i uzasadniać opinie [KFT_U15]
potrafi w zrozumiały sposób przedstawić problem/punkt widzenia zarówno specjaliście jak i laikowi [kFT_U17]
umie wykorzystać komputer do automatyzacji pomiarów i akwizycji danych [KFT_U21]
posiada umiejętność modyfikacji poznanych metod i urządzeń pomiarowych [KFT_U22]
potrafi zaprojektować i wykonać proste układy elektryczne i elektroniczne [KFT_U23]
potrafi wyjaśnić działanie wybranych (w zależności od specjalności) urządzeń, systemów i obiektów technicznych oraz dokonać krytycznej analizy sposobu ich funkcjonowania [KFT_U24]
potrafi – przy formułowaniu i rozwiązywaniu zadań inżynierskich – dostrzegać ich aspekty pozatechniczne, w tym środowiskowe, ekonomiczne i prawne [KFT_U25]
potrafi korzystać z zasobów informacji patentowej [KFT_U26]

KOMPETENCJE SPOŁECZNE
Po ukończeniu studiów absolwent:
rozumie i docenia znaczenie uczciwości intelektualnej w działaniach własnych i innych osób; postępuje etycznie [KFT_K06]
rozumie społeczne aspekty stosowania zdobytej wiedzy i umiejętności oraz związaną z tym odpowiedzialność [KFT_K07]
potrafi myśleć i działać w kategoriach przedsiębiorczości (koszty, efekty ekonomiczne, rachunek zysków i strat, opłacalność) [KFT_K10]
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
A
Elementy fizyki współczesnej [0305-1FT-13-41] polski egzamin wykład: 30
seminarium: 15
5
Elementy matematyki [0305-1FT-13-07] polski zaliczenie konwersatorium: 120 12
Podstawy chemii [0305-1FT-12-11] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Programowanie cz.1 [0305-1FT-13-25.1] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 15
2
Statystyczne metody opracowania wyników [0305-1FT-13-05] polski zaliczenie wykład: 15
konwersatorium: 15
2
Inne Wymagania
Ochrona własności intelektualnej; bezpieczeństwo i higiena pracy; ergonomia [0305-1FT-12-29] polski zaliczenie wykład: 15 1
Technologia informacyjna [0305-1FT-12-27] polski zaliczenie laboratorium: 30 2
Wychowanie fizyczne [0305-1FT-17-60] polski zaliczenie ćwiczenia: 30 0
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
A
Elementy fizyki współczesnej [0305-1FT-13-41] polski egzamin wykład: 30
seminarium: 15
5
Elementy matematyki [0305-1FT-13-07] polski zaliczenie konwersatorium: 120 12
Podstawy chemii [0305-1FT-12-11] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Programowanie cz.1 [0305-1FT-13-25.1] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 15
2
Statystyczne metody opracowania wyników [0305-1FT-13-05] polski zaliczenie wykład: 15
konwersatorium: 15
2
Inne Wymagania
Ochrona własności intelektualnej; bezpieczeństwo i higiena pracy; ergonomia [0305-1FT-12-29] polski zaliczenie wykład: 15 1
Technologia informacyjna [0305-1FT-12-27] polski zaliczenie laboratorium: 30 2
Wychowanie fizyczne [0305-1FT-17-60] polski zaliczenie ćwiczenia: 30 0
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
A
Elementy fizyki współczesnej [0305-1FT-13-41] polski egzamin wykład: 30
seminarium: 15
5
Elementy matematyki [0305-1FT-13-07] polski zaliczenie konwersatorium: 120 12
Podstawy chemii [0305-1FT-12-11] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
Programowanie cz.1 [0305-1FT-13-25.1] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 15
2
Statystyczne metody opracowania wyników [0305-1FT-13-05] polski zaliczenie wykład: 15
konwersatorium: 15
2
Inne Wymagania
Ochrona własności intelektualnej; bezpieczeństwo i higiena pracy; ergonomia [0305-1FT-12-29] polski zaliczenie wykład: 15 1
Technologia informacyjna [0305-1FT-12-27] polski zaliczenie laboratorium: 30 2
Wychowanie fizyczne [0305-1FT-17-60] polski zaliczenie ćwiczenia: 30 0
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
A
Algebra z geometrią [0305-1FT-13-10] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Analiza matematyczna [0305-1FT-13-08] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
8
Laboratorium fizyczne I (cz.1) [0305-1FT-12-03.1] polski zaliczenie laboratorium: 45 3
Podstawy fizyki (cz.1 i 2) [0305-1FT-15-01] polski egzamin wykład: 60
konwersatorium: 60
10
Programowanie cz.2 [0305-1FT-13-25.2] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 15
3
Inne Wymagania
Wychowanie fizyczne [0305-1FT-17-60] polski zaliczenie ćwiczenia: 30 0
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
A
Algebra z geometrią [0305-1FT-13-10] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Analiza matematyczna [0305-1FT-13-08] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
8
Laboratorium fizyczne I (cz.1) [0305-1FT-12-03.1] polski zaliczenie laboratorium: 45 3
Podstawy fizyki (cz.1 i 2) [0305-1FT-15-01] polski egzamin wykład: 60
konwersatorium: 60
10
Programowanie cz.2 [0305-1FT-13-25.2] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 15
3
Inne Wymagania
Wychowanie fizyczne [0305-1FT-17-60] polski zaliczenie ćwiczenia: 30 0
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
A
Algebra z geometrią [0305-1FT-13-10] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Analiza matematyczna [0305-1FT-13-08] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
8
Laboratorium fizyczne I (cz.1) [0305-1FT-12-03.1] polski zaliczenie laboratorium: 45 3
Podstawy fizyki (cz.1 i 2) [0305-1FT-15-01] polski egzamin wykład: 60
konwersatorium: 60
10
Programowanie cz.2 [0305-1FT-13-25.2] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 15
3
Inne Wymagania
Wychowanie fizyczne [0305-1FT-17-60] polski zaliczenie ćwiczenia: 30 0
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
A
Elektronika cz.1 [0305-1FT-17-16.1] polski egzamin wykład: 30 3
Laboratorium fizyczne I (cz.2) [0305-1FT-12-03.2] polski zaliczenie laboratorium: 45 3
Mechanika stosowana [0305-1FT-17-12] polski egzamin wykład: 15
konwersatorium: 15
3
Metody matematyczne fizyki [0305-1FT-15-23] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
4
Metody statystyczne w fizyce doświadczalnej [0305-1FT-13-19] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
4
Podstawy fizyki (cz.3) [0305-1FT-15-02] polski egzamin wykład: 45
konwersatorium: 45
7
Inne Wymagania
Lektorat z języka angielskiego cz.1 [0305-1FT-12-28.1] polski zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Przedmiot z obszaru nauk społecznych [0305-1FT-17-61] polski zaliczenie wykład: 30 2
Wstęp do przedsiębiorczości [0305-1FT-12-30] polski zaliczenie wykład: 30 2
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
A
Elektronika cz.1 [0305-1FT-17-16.1] polski egzamin wykład: 30 3
Laboratorium fizyczne I (cz.2) [0305-1FT-12-03.2] polski zaliczenie laboratorium: 45 3
Mechanika stosowana [0305-1FT-17-12] polski egzamin wykład: 15
konwersatorium: 15
3
Metody matematyczne fizyki [0305-1FT-15-23] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
4
Metody statystyczne w fizyce doświadczalnej [0305-1FT-13-19] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
4
Podstawy fizyki (cz.3) [0305-1FT-15-02] polski egzamin wykład: 45
konwersatorium: 45
7
Inne Wymagania
Lektorat z języka angielskiego cz.1 [0305-1FT-12-28.1] polski zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Przedmiot z obszaru nauk społecznych [0305-1FT-17-61] polski zaliczenie wykład: 30 2
Wstęp do przedsiębiorczości [0305-1FT-12-30] polski zaliczenie wykład: 30 2
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
A
Elektronika cz.1 [0305-1FT-17-16.1] polski egzamin wykład: 30 3
Laboratorium fizyczne I (cz.2) [0305-1FT-12-03.2] polski zaliczenie laboratorium: 45 3
Mechanika stosowana [0305-1FT-17-12] polski egzamin wykład: 15
konwersatorium: 15
3
Metody matematyczne fizyki [0305-1FT-15-23] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
4
Metody statystyczne w fizyce doświadczalnej [0305-1FT-13-19] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
4
Podstawy fizyki (cz.3) [0305-1FT-15-02] polski egzamin wykład: 45
konwersatorium: 45
7
Inne Wymagania
Lektorat z języka angielskiego cz.1 [0305-1FT-12-28.1] polski zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Przedmiot z obszaru nauk społecznych [0305-1FT-17-61] polski zaliczenie wykład: 30 2
Wstęp do przedsiębiorczości [0305-1FT-12-30] polski zaliczenie wykład: 30 2
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
A
Elektrodynamika [0305-1FT-13-13] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
5
Elektronika cz.2 [0305-1FT-17-16.2] polski zaliczenie laboratorium: 45 2
Mechanika kwantowa [0305-1FT-13-14] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
5
Wstęp do ( fizyki jądra atomowego i cząstek elementarnych lub fizyki atomowej i molekularnej lub fizyki fazy skondensowanej) [0305-1FT-12-Wstęp.E] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Wstęp do( fizyki jądra atomowego i cząstek elementarnych lub fizyki atomowej i molekularnej lub fizyki fazy skondensowanej) [0305-1FT-12-Wstęp.Z] polski zaliczenie wykład: 30
konwersatorium: 30
5
Wstęp do( fizyki jądra atomowego i cząstek elementarnych lub fizyki atomowej i molekularnej lub fizyki fazy skondensowanej) [0305-1FT-12-Wstęp.Z] polski zaliczenie wykład: 30
konwersatorium: 30
5
Inne Wymagania
Lektorat z języka angielskiego cz.2 [0305-1FT-12-28.2] polski zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
A
Elektrodynamika [0305-1FT-13-13] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
5
Elektronika cz.2 [0305-1FT-17-16.2] polski zaliczenie laboratorium: 45 2
Mechanika kwantowa [0305-1FT-13-14] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
5
Wstęp do ( fizyki jądra atomowego i cząstek elementarnych lub fizyki atomowej i molekularnej lub fizyki fazy skondensowanej) [0305-1FT-12-Wstęp.E] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Wstęp do( fizyki jądra atomowego i cząstek elementarnych lub fizyki atomowej i molekularnej lub fizyki fazy skondensowanej) [0305-1FT-12-Wstęp.Z] polski zaliczenie wykład: 30
konwersatorium: 30
5
Wstęp do( fizyki jądra atomowego i cząstek elementarnych lub fizyki atomowej i molekularnej lub fizyki fazy skondensowanej) [0305-1FT-12-Wstęp.Z] polski zaliczenie wykład: 30
konwersatorium: 30
5
Inne Wymagania
Lektorat z języka angielskiego cz.2 [0305-1FT-12-28.2] polski zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
A
Elektrodynamika [0305-1FT-13-13] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
5
Elektronika cz.2 [0305-1FT-17-16.2] polski zaliczenie laboratorium: 45 2
Mechanika kwantowa [0305-1FT-13-14] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
5
Wstęp do ( fizyki jądra atomowego i cząstek elementarnych lub fizyki atomowej i molekularnej lub fizyki fazy skondensowanej) [0305-1FT-12-Wstęp.E] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
6
Wstęp do( fizyki jądra atomowego i cząstek elementarnych lub fizyki atomowej i molekularnej lub fizyki fazy skondensowanej) [0305-1FT-12-Wstęp.Z] polski zaliczenie wykład: 30
konwersatorium: 30
5
Wstęp do( fizyki jądra atomowego i cząstek elementarnych lub fizyki atomowej i molekularnej lub fizyki fazy skondensowanej) [0305-1FT-12-Wstęp.Z] polski zaliczenie wykład: 30
konwersatorium: 30
5
Inne Wymagania
Lektorat z języka angielskiego cz.2 [0305-1FT-12-28.2] polski zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
A
Elektrotechnika [0305-1FT-13-15] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
5
Grafika inżynierska [0305-1FT-12-18] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
II Pracownia fizyczna (cz.1) [0305-1FT-12-04.1] polski zaliczenie laboratorium: 45 4
Grupa modułów dla specjalności
Fizyka jądrowa [0305-1FT-17-32] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
5
Konstrukcja i eksploatacja reaktorów jądrowych [0305-1FT-12-34] polski egzamin wykład: 15 2
Ochrona radiologiczna [0305-1FT-12-33] polski egzamin wykład: 15
konwersatorium: 15
3
Inne Wymagania
Lektorat z języka angielskiego cz.3 [0305-1FT-12-28.3] polski zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Przedmiot z obszaru nauk humanistycznych [0305-1FT-17-31] polski zaliczenie wykład: 30 3
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
A
Elektrotechnika [0305-1FT-13-15] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
5
Grafika inżynierska [0305-1FT-12-18] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
II Pracownia fizyczna (cz.1) [0305-1FT-12-04.1] polski zaliczenie laboratorium: 45 4
Grupa modułów dla specjalności
Algorytmy, struktury danych i metody numeryczne [0305-1FT-17-48] polski egzamin wykład: 15
konwersatorium: 30
4
Sieci komputerowe [0305-1FT-12-45] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 15
3
Systemy operacyjne [0305-1FT-12-44] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 15
3
Inne Wymagania
Lektorat z języka angielskiego cz.3 [0305-1FT-12-28.3] polski zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Przedmiot z obszaru nauk humanistycznych [0305-1FT-17-31] polski zaliczenie wykład: 30 3
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
A
Elektrotechnika [0305-1FT-13-15] polski egzamin wykład: 30
konwersatorium: 30
5
Grafika inżynierska [0305-1FT-12-18] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
6
II Pracownia fizyczna (cz.1) [0305-1FT-12-04.1] polski zaliczenie laboratorium: 45 4
Grupa modułów dla specjalności
Fizyka materiałów półprzewodnikowych [ 0305-1FT-12-52] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 15
3
Komputerowe metody symulacji [0305-1FT-17-57] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 30
4
Oddziaływanie promieniowania z materią [0305-1FT-12-56] polski egzamin wykład: 20
laboratorium: 10
3
Inne Wymagania
Lektorat z języka angielskiego cz.3 [0305-1FT-12-28.3] polski zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Przedmiot z obszaru nauk humanistycznych [0305-1FT-17-31] polski zaliczenie wykład: 30 3
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
A
Fizyczne metody badawcze w przemyśle [0305-1FT-12-24] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
5
II Pracownia fizyczna cz.2 [0305-1FT-12-04.2] polski zaliczenie laboratorium: 45 4
Komputeryzacja pomiarów [0305-1FT-13-17] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 45
4
Grupa modułów dla specjalności
Bezpieczeństwo elektrowni jądrowych [0305-1FT-12-35] polski egzamin wykład: 15 2
Ekonomia w energetyce [0305-1FT-12-39] polski zaliczenie wykład: 15 2
Klasyczne i niekonwencjonalne źródła energii [0305-1FT-12-41] polski egzamin wykład: 15 2
Laboratorium reaktorów jądrowych (symulatory) [0305-1FT-12-36] polski zaliczenie laboratorium: 30 3
Metody fizyki jądrowej w ochronie środowiska [0305-1FT-12-38] polski zaliczenie wykład: 15 1
Paliwo jądrowe [0305-1FT-12-37] polski egzamin wykład: 15 2
Wykład specjalistyczny [0305-1FT-12-WS] polski egzamin wykład: 30 3
Inne Wymagania
Lektorat z języka angielskiego cz.4 [0305-1FT-12-28.4] polski egzamin ćwiczenia: 30 2
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
A
Fizyczne metody badawcze w przemyśle [0305-1FT-12-24] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
5
II Pracownia fizyczna cz.2 [0305-1FT-12-04.2] polski zaliczenie laboratorium: 45 4
Komputeryzacja pomiarów [0305-1FT-13-17] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 45
4
Grupa modułów dla specjalności
Komputerowe metody symulacji cz.1 [0305-1FT-12-50.1] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 15
4
Programowanie- kurs zaawansowany [0305-1FT-12-49] polski zaliczenie laboratorium: 45 5
Sieci neuronowe [0305-1FT-12-47] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 15
3
Wykład specjalistyczny [0305-1FT-12-WS] polski egzamin wykład: 30 3
Inne Wymagania
Lektorat z języka angielskiego cz.4 [0305-1FT-12-28.4] polski egzamin ćwiczenia: 30 2
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
A
Fizyczne metody badawcze w przemyśle [0305-1FT-12-24] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
5
II Pracownia fizyczna cz.2 [0305-1FT-12-04.2] polski zaliczenie laboratorium: 45 4
Komputeryzacja pomiarów [0305-1FT-13-17] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 45
4
Grupa modułów dla specjalności
Fizyka materiałów magnetycznych [0305-1FT-12-53] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 15
5
Metody charakteryzacji materiałów cz.1 [0305-1FT-12-55.1] polski egzamin wykład: 30 3
Nanofizyka [0305-1FT-12-54] polski egzamin wykład: 30 4
Wykład specjalistyczny [0305-1FT-12-WS] polski egzamin wykład: 30 3
Inne Wymagania
Lektorat z języka angielskiego cz.4 [0305-1FT-12-28.4] polski egzamin ćwiczenia: 30 2
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa modułów dla specjalności
Geologia - składowanie odpadów [0305-1FT-12-40] polski egzamin wykład: 30 3
Pracownia dyplomowa, seminarium dyplomowe, wykonanie pracy dyplomowej, przygotowanie do egzaminu dyplomowego [0305-1FT-15-26] polski zaliczenie seminarium: 30
laboratorium: 60
18
Uwarunkowania prawne energetyki [0305-1FT-12-42] polski egzamin wykład: 15 2
Wykład specjalistyczny [0305-1FT-12-WS] polski egzamin wykład: 30 3
Praktyki
Praktyki [0305-1FT-12-59] polski zaliczenie praktyka: 120 4
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa modułów dla specjalności
Bazy danych [0305-1FT-12-46] polski egzamin wykład: 10
laboratorium: 20
4
Komputerowe metody symulacji cz.2 [0305-1FT-12-50.2] polski zaliczenie laboratorium: 15 1
Pracownia dyplomowa, seminarium dyplomowe, wykonanie pracy dyplomowej, przygotowanie do egzaminu dyplomowego [0305-1FT-15-26] polski zaliczenie seminarium: 30
laboratorium: 60
18
Wykład specjalistyczny [0305-1FT-12-WS] polski egzamin wykład: 30 3
Praktyki
Praktyki [0305-1FT-12-59] polski zaliczenie praktyka: 120 4
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Grupa modułów dla specjalności
Metody charakteryzacji materiałów cz.2 [0305-1FT-12-55.2] polski zaliczenie laboratorium: 60 5
Pracownia dyplomowa, seminarium dyplomowe, wykonanie pracy dyplomowej, przygotowanie do egzaminu dyplomowego [0305-1FT-15-26] polski zaliczenie seminarium: 30
laboratorium: 60
18
Wykład specjalistyczny [0305-1FT-12-WS] polski egzamin wykład: 30 3
Praktyki
Praktyki [0305-1FT-12-59] polski zaliczenie praktyka: 120 4