E-learning w środowisku zróżnicowanym kulturowo Kod programu: 12-S2EZ17.2019

Kierunek studiów: | e-learning w środowisku zróżnicowanym kulturowo |
---|---|
Kod programu: | 12-S2EZ17.2019 |
Kod programu (USOS): | W6-S2EZ19 |
Jednostka prowadząca studia: | Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji |
Język studiów: | polski |
Semestr rozpoczęcia studiów: |
|
Poziom kształcenia: | studia drugiego stopnia |
Forma prowadzenia studiów: | studia stacjonarne |
Profil kształcenia: | ogólnoakademicki |
Liczba semestrów: | 4 |
Tytuł zawodowy: | magister |
Dalsze studia: | możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia podyplomowe i doktoranckie |
Dyscypliny naukowe lub artystyczne do których odnoszą się efekty uczenia się oraz ich procentowy udział w kształceniu: | pedagogika (dziedzina nauk społecznych) [dyscyplina wiodąca]: 100% |
Kod ISCED: | 0111 |
Numer i data uchwały Senatu UŚ z programem studiów: | 395 (25.06.2019) |
Ogólna charakterystyka kierunku: | Studia stacjonarne drugiego stopnia w ramach kierunku E-learning w środowisku zróżnicowanym kulturowo ulokowane są w dwóch obszarach: humanistycznym i społecznym. Z założenia służą nabywaniu przez studenta wiedzy specjalistycznej łączącej obszary e-learningu i technologii informacyjno-komunikacyjnych (z ang. ICT) z pedagogiką i psychologią, oraz przygotowują do stosowania nabytych kompetencji w środowiskach zróżnicowanych kulturowo. Połączenie wskazanych obszarów kształcenia (oraz zarysowanych w ich obrębie zadań w zakresie wyposażania studenta w określone kompetencje) stanowi nowatorskie i pożądane na rynku pracy rozwiązanie edukacyjne na poziomie studiów uniwersyteckich drugiego stopnia.
Znaczącym elementem nowotworzonego kierunku jest planowany udział w jego realizacji wybitnych przedstawicieli dyscyplin naukowych związanych z teoretycznymi i praktycz-nymi problemami kształcenia na odległość. W Uniwersytecie Śląskim, na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji, w latach 2014-2017 jest realizowany międzynarodowy projekt nt.: International research network for study and development of new tools and methods for advanced pedagogical science in the field of ICT instruments, e-learning and intercultural competences (IRNet), No 612536, Grant Agreement Number: PIRSES-GA-2013-612536 (7PR), w ramach którego prowadzone są interdyscyplinarne badania w zakresie opracowania zaawansowanych metod wykorzystania e-learningu, wzmocnienia współpracy międzynarodowej i wymiany doświadczeń naukowców (z dziesięciu uczelni znajdujących się w dziewięciu krajach). W związku z przedkładanym projektem uruchomienia nowego kierunku studiów planowane jest także (wspólnie z partnerami z innych krajów) aplikowanie do Funduszy Europejskich, w szczególności w ramach Programu Erasmus Mundus.
Sylwetka absolwenta kierunku E-learning w środowisku zróżnicowanym kulturowo odpowiada kryteriom i standardom opisanym w Krajowym Standardzie Kompetencji Zawodowych metodyk edukacji na odległość (235103). Zawód ten został wymieniony jako zawód o maksymalnym deficycie na rynku pracy.
Powołanie nowego autorskiego kierunku ma na celu wykształcenie wysoko wykwalifi-kowanej kadry metodyków edukacji elektronicznej, dydaktyków medialnych oraz metodyków edukacji międzykulturowej – pracowników mogących znaleźć zatrudnienie w różnych instytucjach oświatowych (szkołach, kuratoriach oświaty, centrach doskonalenia nauczycieli), w publicznych oraz niepublicznych uczelniach, firmach państwowych lub prywatnych świad-czących usługi edukacyjno-doradcze, w różnych sektorach biznesu, a także w firmach zajmu-jących się opracowywaniem kursów zdalnych.
Powołanie kierunku E-learning w środowisku zróżnicowanym kulturowo jest ściśle związane z przyjętą na lata 2012-2020 Strategią Rozwoju zarówno Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, jak i Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie . Zważywszy na drugi cel wymienionej strategii: Innowacyjne kształcenie i nowoczesna oferta dydaktyczna, który obejmuje punkt 2.3. Otwartość i innowacyjność w obszarze kształcenia, w którego obrębie znajduje się punkt 2.3.2. Tworzenie nowych programów zgodnych z oczekiwaniami rynku pracy, proponowany do oferty dydaktycznej autorski kierunek jest odpowiedzią na oczekiwania potencjalnych pracodawców.
Autorski kierunek studiów wykorzystuje istniejącą bazę i infrastrukturę Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji. Projektowane zajęcia przewidują wykorzystanie metod aktywizujących: obok wykładów zaplanowano konwersatoria w salach i pracowniach komputerowych wyposażonych w nowoczesny sprzęt i oprogramowanie, podłączonych do sieci, oraz w sali do międzykulturowych badań fokusowych (będącej w przygotowaniu). Główne metody pracy dydaktycznej opierają się na metodzie projektów, metodzie problemowej, ćwiczeniowo-treningowej oraz pracy zespołowej. Studenci zostaną włączeni w realizację badań z zakresu edukacji medialnej i międzykulturowej. Ponadto będą korzystali z materiałów dydak-tycznych i metodycznych dostępnych na platformie kształcenia na odległość na Wydziale Et-nologii i Nauk o Edukacji (http://el.us.edu.pl/weinoe) w formie kursów zdalnych oraz MOOC, opracowanych w ramach unijnego projektu IRNet (www.irnet.us.edu.pl). Nowy kierunek opiera się także na kapitale naukowym interdyscyplinarnego zespołu naukowo-dydaktycznego oraz wpisuje się w podejmowane kierunki badawcze.
Jednym z ważnych aspektów realizacji efektów kształcenia ww. kierunku jest współpraca z interesariuszami zewnętrznymi w środowisku lokalnym. Na podstawie umów o współpracy studenci będą mogli realizować badania i praktyki w centrach doskonalenia nauczycieli, w firmach państwowych lub prywatnych świadczących usługi edukacyjno-doradcze oraz w firmach informatycznych zajmujących się przygotowaniem kursów zdalnych i tworzeniem oprogramowania dla potrzeb e-learningu.
Podstawowe założenia proponowanego innowacyjnego kierunku zostały zakreślone w kilku obszarach:
• absolwent studiów nabywa po osiągnięciu założonych efektów kształcenia rzetelną, pogłębioną wiedzę interdyscyplinarną i umiejętności w obrębie grup modułów z obsza-rów nauk społecznych i humanistycznych,
• w zajęciach programowych uwzględniono wykorzystywanie nowoczesnych technolo-gii informacyjnych i informatycznych dla bardziej zindywidualizowanego kształcenia w trybie e-learningu i blended learningu, w przypadku pozyskania grantu Erasmus Mundus zakłada się również mobilność krajową i zagraniczną wykładowców i studentów,
• w przygotowaniu studentów istotną rolę odgrywa tutoring połączony z praktyką – każdy student przez cały okres studiów pozostaje pod indywidualną opieką dwóch tutorów (pracownika uczelni oraz pracownika instytucji zewnętrznej), którzy pełnią rolę opiekuna formalnego oraz swoistego doradcy naukowego i metodycznego, spotkania z tutorami będą odbywać się na uczelni oraz w instytucji, w której odbywają się praktyki.
Obszary działań kierunku E-learning w środowisku zróżnicowanym kulturowo opierają się na zasadach: otwartości, nowoczesności i kreatywności, kształtowaniu u absolwentów postaw obywatelskich, prospołecznych, które znacząco oddziałują na szeroko rozumiane, zróżnicowane kulturowo otoczenie społeczno-gospodarcze.
Przy konstruowaniu programu wzięto pod uwagę możliwości kadrowe cieszyńskiego ośrodka akademickiego, to jest: Zakładu Edukacji Humanistycznej i Nauk Pomocniczych Pe-dagogiki, będącego od roku 1999 zakładem o charakterze interdyscyplinarnym, skupiającym specjalistów z różnych dziedzin nauk społecznych i humanistycznych, jak i Zakładu Pedago-giki Ogólnej i Metodologii Badań, który od 1989 roku prowadzi interdyscyplinarne badania międzykulturowe w Polsce i za granicą. Zarówno na poziomie tworzenia efektów kształcenia, jak i na poziomie konstruowania założeń programu uwzględniono uwagi i doświadczenie pol-skich i zagranicznych partnerów, stowarzyszeń, oraz opinie współpracowników zakładów reprezentujących różne środowiska zawodowe, związane z edukacją, pedagogiką, psychologią, ICT, e-learningiem, edukacją wielo- i międzykulturową. Nowotworzony kierunek studiów uzyskał pozytywną opinię i poparcie członków Rady Instytutu Nauk o Edukacji oraz Rady Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji, a także partnerów z uczelni zagranicznych.
|
---|---|
Organizacja procesu uzyskania dyplomu: | Proces uzyskania dyplomu w Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji dla kierunku
E-learning w środowisku zrożnicowanym kulturowo jest organizowany
i przebiega zgodnie z odpowiednim zapisem rozdziałów VI i VII Regulaminu Studiów w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
1. Student dokonuje wyboru seminarium i promotora z listy zgłoszonych seminariów dyplomowych w danym roku akademickim .Seminarium dyplomowe trwa 3 semestry.
2. Student wraz z promotorem ustala temat pracy dyplomowej oraz przebieg procesu jej realizacji.
3. Student składa wniosek do Rady Wydziału / Rady Instytutu o zatwierdzenie tematu pracy dyplomowej po zaaprobowaniu go przez promotora załącznik nr 1 do zarządzenia nr 16 Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z dnia 28 stycznia 2015 r.
4. Student składa pracę dyplomową w systemie USOS (https://apd.us.edu.pl/) zgodnie z zasadami i harmonogramem archiwizacji prac dyplomowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Zarządzenie nr 16 Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z dnia 28 stycznia 2015 r. w sprawie wprowadzenia procedury składania i archiwizowania pisemnych prac dyplomowych.
5. Student składa pracę dyplomową w formie drukowanej oraz elektronicznej wraz z kompletem dokumentów nie później niż do 25 września.
6. Praca dyplomowa powinna być przygotowana w języku zgodnym z wyborem wersji językowej programu kształcenia, zgodnie z wytycznymi i zaleceniami w sprawie organizacji procesu uzyskania dyplomu oraz przygotowania prac dyplomowych na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – zamieszczonymi na stronie www.weinoe.us.edu.pl.
7. Po przyjęciu pracy dyplomowej przez promotora Dziekan kieruje ją do dwóch recenzji.
8. Dziekan przyjmuje recenzje pracy dyplomowej i ewentualnie (przy negatywnej ocenie recenzenta) wyznacza kolejnego recenzenta; jeśli kolejny recenzent oceni pracę negatywnie, nie może ona być podstawą ukończenia studiów.
9. Dziekan dopuszcza studenta do egzaminu dyplomowego po zrealizowaniu planu studiów i efektów kształcenia przewidzianych programem studiów oraz po uzyskaniu pozytywnych ocen pracy dyplomowej.
10. Dziekan wyznacza komisję przeprowadzającą egzamin dyplomowy.
11. Dziekan ustala przewidywany terminu egzaminu dyplomowego nie później niż w terminie 6 miesięcy od daty, o której mowa w pkt. 5.
12. Komisja przeprowadza ustny egzamin dyplomowy.
13. Dziekan ustala ewentualny termin poprawkowego egzaminu dyplomowego nie wcześniej niż przed upływem 1 miesiąca i nie później niż po upływie 3 miesięcy od daty pierwszego egzaminu. Dziekan może wyznaczyć ostateczny, dodatkowy termin egzaminu, w przypadku uzyskania przez studenta oceny niedostatecznej w drugim, poprawkowym terminie egzaminu; w przypadku uzyskania oceny niedostatecznej z tego egzaminu w terminie ostatecznym, dziekan wydaje decyzję o skreśleniu z listy studentów).
14. Komisja egzaminacyjna oblicza ostateczny wynik studiów na podstawie protokołu egzaminu dyplomowego zgodnie z § 34 pkt. 2 i 3 Regulaminu Studiów w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach z zastrzeżeniem § 34 pkt. 4.
15. Absolwent otrzymuje dyplom ukończenia studiów wyższych odpowiedniego stopnia.
|
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk: | I. Charakterystyka praktyki
Wymiar godzin: 160 godzin
Forma zaliczenia:
Punkty ECTS:
z oceną
3 (semestr 3)
II. Cele praktyki
1. Nabywanie gotowości zawodowej do samodzielnej pracy magistra w zakresie e-learningu w środowisku międzykulturowym .
2. Kształtowanie własnych umiejętności pedagogicznych oraz w zakresie e-learningu w środowisku międzykulturowym w oparciu o obserwację oraz pracę w naturalnych warunkach.
3. Umiejętność zastosowania zdobytej wiedzy teoretycznej w praktycznym działaniu studenta.
4. Rozwijanie zainteresowań oraz kształtowanie właściwych postaw w pracy pedagogicznej magistra w zakresie e-learningu w środowisku międzykulturowym.
5. Inspirowanie do samooceny i rozpoznawania przez studenta własnych predyspozycji zawodowych w różnych dziedzinach i zakresach działania w zakresie e-learningu w środowisku międzykulturowym..
III. Zadania do realizacji
1. Zapoznanie się z zadaniami wynikającymi z regulaminu organizacyjnego (statutu) oraz regulaminu pracy danej instytucji.
2. Zapoznanie się studenta z ramowym rozkładem dnia pracy instytucji, w której realizuje praktykę, jej organizacją wewnętrzną i planem pracy,
3. Zaznajomienie się z warunkami i specyfiką pracy zespołów osób pracujących w placówce: strukturą wewnętrzną i podziałem kompetencji, specjalistycznym personelem, prowadzoną dokumentacją.
4. Zapoznanie się z pracą zespołów projektowych zajmujących się wdrożeniem e-learningu w danej instytucji, twórców szkoleń e-learningowych, dydaktyków multimedialnych, metodyków nauczania zdalnego.
5. Realizowanie celów statutowych ośrodka w trakcie praktyki.
6. Włączenie się w prace danej placówki.
7. Obserwowanie zajęć/szkoleń realizowanych z użyciem platformy e-learningowej w danej instytucji, prowadzenie wybranych szkoleń.
IV. Wykaz placówek w których mogą realizować praktykę studenci kierunku E-learning w środowisku międzykulturowym
• instytucje oświatowe (szkoły, kuratoria oświaty, centra doskonalenia nauczycieli);
• centra nauczania na odległość publicznych oraz niepublicznych uczelni;
• firmy państwowe lub prywatne świadczące usługi edukacyjne – doradcze;
• działy szkoleń różnych sektorów biznesu;
• działy szkoleń instytucji administracji publicznej;
• firmy zajmujące się opracowaniem kursów zdalnych.
|
Warunki wymagane do ukończenia studiów: | kierunek bez specjalności |
Liczba punktów ECTS konieczna dla uzyskania kwalifikacji odpowiadających poziomowi studiów: | 120 |
Uprawnienia zawodowe po ukończeniu studiów: | (brak informacji) |
Związek kierunku studiów ze strategią rozwoju, w tym misją uczelni: | Strategia rozwoju kierunku E-learning w środowisku zróżnicowanym kulturowo ściśle koresponduje z wizją rozwoju Uniwersytetu Śląskiego. Obszary rozwoju kierunku uwzględniają zadania kluczowe, cele strategiczne i operacyjne, typy działań określone przez dokument Strategia rozwoju Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na lata 2012 – 2020, co przyczyni się do zrównoważonego rozwoju kierunku na Wydziale w Uczelni.
E-learning w środowisku zróżnicowanym kulturowo jako kierunek międzyobszarowy obejmuje wiedzę z zakresu ICT, e-learningu, pedagogiki, psychologii edukacji międzykulturowej ulokowana także w praktykach społecznych. Kluczowe zadania kierunku obejmują cztery wytyczone cele strategiczne Uniwersytetu:
1. Dbałość o poziom prowadzonych badań naukowych i mocne zespoły badawcze;
2. Zwiększenie i doskonalenie innowacyjnych, nowoczesnych form kształcenia i oferty dydaktycznej;
3. Zintensyfikowanie i poszerzenie współpracy z otoczeniem, z uczelniami zagranicznymi;
4. Systemowe zarządzanie kierunkiem na Wydziale zgodnie z systemowym zarządzaniem Uniwersytetem.
Realizacja tych celów pozwoli na wyzwalanie kreatywności pracowników i studentów, stworzenie jak najlepszych warunków studiowania i prowadzenia badań naukowych, otwartości na potrzeby Uczelni i współpracujące jednostki zewnętrzne. Obszary działań kierunku E-learning w środowisku zróżnicowanym kulturowo opierają się na zasadach: otwartości, nowoczesności i kreatywności. Kształtowanie u absolwentów postaw obywatelskich, prospołecznych, które znacząco oddziałują na szeroko rozumiane otoczenie społeczno-gospodarcze.
Strategie rozwoju kierunku E-learning w środowisku zróżnicowanym kulturowo w odniesieniu do celów strategicznych Uniwersytetu Śląskiego obejmują:
- Cel strategiczny 1: Silne zespoły badawcze i badania naukowe na światowym poziomie, w tym dotyczący: wspierania rozwoju naukowego pracowników, wdrażania wewnętrznego systemu oceny jakości badań naukowych, stwarzania warunków i możliwości do jak najwyższego rozwoju poziomu naukowego jednostek (Zakładów), kładzenie nacisku na rozwój interdyscyplinarności badań naukowych i prac rozwojowych.
- Cel strategiczny 2: Innowacyjne kształcenie i nowoczesna oferta dydaktyczna, m.in. dotyczący: realizacji idei kształcenia ustawicznego i innowacyjnego wobec studentów; wyposażenia studentów w wiedzę i umiejętności specjalistyczne zgodne z kierunkiem studiów oraz możliwościami jej poszerzenia w toku dalszego kształcenia; realizacji studiów na kierunku zgodnie z zasadami organizacyjnymi i programowymi PRK; wykorzystania nowych technologii w procesie kształcenia; zapewnienia wysokiej jakości kształcenia; wspierania merytorycznego, psychologicznego i socjalnego studentów; przystosowania warunków kształcenia do potrzeb osób niepełnosprawnych.
- Cel strategiczny 3: Aktywne współdziałanie uczelni z otoczeniem, m.in. dotyczący: współpracy ze szkołami i innymi placówkami opiekuńczo-wychowawczymi, jednostkami samorządowymi, placówkami i instytucjami kulturalnymi, kulturalno-oświatowymi i innymi firmami, biznesem współdziałania i koordynacji działań z partnerami zewnętrznymi w celu upowszechnienia i stosowania w praktyce wyników badań naukowych; obejmowania mecenatem oraz patronatami honorowymi przedsięwzięć organizowanych w regionie i kraju; stała współpraca z instytucjami i stowarzyszeniami o zasięgu regionalnym, krajowym i międzynarodowym; kreowanie pozytywnego wizerunku kierunku w mediach i budowanie świadomości marki w otoczeniu zewnętrznym.
- Cel strategiczny 4: Systemowe zarządzanie uczelnią, m.in. dotyczący: planowania średnio- i długookresowych działań rozwoju kierunku; pozyskiwania dotacji i grantów na rozwijanie działalności kierunku oraz ich sprawne realizowanie; dbałości o kulturę organizacyjną kierunku na Wydziale w Uczelni; zwiększenia poziomu samoobsługi kandydatów, studentów i pracowników z wykorzystaniem usług dostępnych w Internecie; opracowania planu rozwoju i modernizacji bazy do realizacji dydaktyki.
|
Dyscypliny naukowe lub artystyczne i ich procentowy udział liczby punktów ECTS w łącznej liczbie punktów ECTS: | pedagogika (dziedzina nauk społecznych): 100% |
WIEDZA Po ukończeniu studiów absolwent: |
---|
zna w pogłębionym stopniu zasady działania instytucji i systemów dotyczących edukacji na odległość; ma uporządkowaną wiedzę o uczestnikach procesu edukacji na odległość oraz o metodach diagnozowania ich potrzeb i oczekiwań, orientuje się w ich możliwościach komunikacyjnych, potrafi nawiązywać współpracę w zróżnicowanym środowisku edukacyjnym
[K_W01] |
zna na poziomie rozszerzonym zasady, standardy
i narzędzia projektowania kursów oraz innowacyjne metody nauczania w edukacji na odległość, a także i technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK), stosuje zasady zarządzania projektami edukacyjnymi i zasady ich ewaluacji, rozumie uwarunkowania dotyczące prawa autorskiego i własności intelektualnej
[K_W02] |
zna gruntownie nowoczesne technologie programistyczne i typy sieci komputerowych, zasady ich funkcjonowania i stosowania w metodyce nauczania na odległość; zna zasady bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, ma rozszerzoną wiedzę o zasadach i normach etycznych w edukacji na odległość [K_W03] |
zna w pogłębionym stopniu problematykę z zakresu teorii i metodyki edukacji wielo- i międzykulturowej; ma wyczerpującą wiedzę na temat zróżnicowanych środowisk, ich specyfiki, zjawisk, procesów w nich zachodzących; zna gruntownie uwarunkowania kulturowe procesów edukacyjnych [K_W04] |
ma uporządkowaną wiedzę z zakresu procesów komunikowania się, powstawania relacji, związków między jednostkami, grupami, organizacjami w środowisku zróżnicowanym pod względem wyznaniowym, narodowościowym, gospodarczym, społecznym, kulturowym [K_W05] |
ma uporządkowaną i rozszerzoną wiedzę na temat stanowisk metodologicznych w naukach społecznych i humanistycznych – zna orientacje badawcze, strategie, metody i techniki badań ilościowych i jakościowych [K_W06] |
UMIEJĘTNOŚCI Po ukończeniu studiów absolwent: |
---|
potrafi diagnozować uwarunkowania procesu edukacji na odległość, analizować potrzeby i oczekiwania uczestników procesu edukacji na odległość, dokonywać ewaluacji procesu kształcenia
[K_U01] |
potrafi dobierać metody nauczania oraz środki dydaktyczne w procesie edukacji na odległość, potrafi dobierać i stosować narzędzia informacyjno-technologiczne do tworzenia kursów i platform e-learningowych
[K_U02] |
potrafi inicjować projekty związane z edukacją
na odległość, ustalać zasady współpracy, stosować informatyczne aplikacje do tworzenia dokumentacji, narzędzi współpracy i komunikacji
[K_U03] |
krytycznie i refleksyjnie analizuje zjawiska kulturowe, problemy naukowe dotyczące pedagogiki międzykulturowej oraz kształcenia na odległość, potrafi w trakcie rozwiązywania problemów teoretycznych i praktycznych posługiwać się systemami normatywnymi w odniesieniu do więzi społecznej i norm społecznych [K_U04] |
ma pogłębione umiejętności badawcze, formułuje problemy badawcze, odpowiednio dobiera do nich metody i techniki oraz konstruuje adekwatne narzędzia badawcze, dokonuje interpretacji danych i wyciąga wnioski); obserwuje, diagnozuje, racjonalnie oceniania sytuacje edukacyjne, zjawiska społeczne różnej natury, analizuje motywy i przejawy ludzkich zachowań [K_U05] |
porozumiewa się w języku obcym posługując się komunikacyjnymi kompetencjami językowymi w stopniu zaawansowanym. Posiada umiejętność czytania ze zrozumieniem skomplikowanych tekstów naukowych oraz pogłębioną umiejętność przygotowania różnych pisemnych (w tym badawczych) oraz wystąpień ustnych [K_U06] |
KOMPETENCJE SPOŁECZNE Po ukończeniu studiów absolwent: |
---|
uznaje znaczenie wiedzy w procesach edukacyjnych oraz w rozwiązywaniu problemów poznawczych i społecznych, cechuje się dążeniem do pogłębiania wiedzy, rozwijania i przestrzegania etyki zawodowej, rozumie potrzebę ciągłego rozwoju osobistego i zawodowego
[K_K01] |
cechuje się odpowiedzialnością w zakresie działań zawodowych oraz w zakresie zarządzania e-learningiem w środowisku międzykulturowym
[K_K02] |
jako uczestnik życia kulturalnego dostrzega odmienności społeczne, kulturowe oraz indywidualne; dostrzega procesy edukacyjne i autoedukacyjne i wykazuje odpowiedzialność w samodoskonaleniu i w działaniu na rzecz środowiska społecznego [K_K03] |
Moduł | Język wykładowy | Forma zaliczenia | Liczba godzin | Punkty ECTS |
---|---|---|---|---|
Przedmioty podstawowe i specjalnościowe | ||||
Środowisko zróżnicowane kulturowo |
wykład: 30
w zależności od wyboru: 30 |
10 | ||
Teoretyczne, metodyczne oraz praktyczne aspekty e-learningu [12-EZ-S2-TMPA] | angielski | egzamin |
wykład: 30
laboratorium: 30 |
5 |
Teoria i praktyka efektywnego użycia narzędzi ICT w e-learningu [12-EZ-S2-TPEU] | angielski | egzamin |
wykład: 30
laboratorium: 30 |
5 |
Inne wymagania | ||||
Angielski praktyczny [12-EZ-S2-AP] | angielski | egzamin | ćwiczenia: 90 | 4 |
Angielski w e-komunikacji [12-EZ-S2-AEK] | angielski | zaliczenie | ćwiczenia: 60 | 3 |
Nauki społeczne / E-learning a uwarunkowania społeczno-etyczne [12-EZ-S2-EUSE] | angielski | egzamin | wykład: 30 | 3 |
Moduł | Język wykładowy | Forma zaliczenia | Liczba godzin | Punkty ECTS |
---|---|---|---|---|
Przedmioty podstawowe i specjalnościowe | ||||
E-learning w środowisku zrożnicowanym kulturowo - technologia |
wykład: 45
w zależności od wyboru: 45 |
10 | ||
E-learning w środowisku zróżnicowanym kulturowo - teoretyczne i metodyczne podstawy |
wykład: 45
w zależności od wyboru: 45 |
10 | ||
Metody statystyczne w badaniach społecznych [12-EZ-S2-MSBS] | angielski | egzamin |
wykład: 15
laboratorium: 15 |
5 |
Zarządzanie jakością w e-edukacji [12-EZ-S2-ZJE] | angielski | egzamin |
wykład: 15
laboratorium: 15 |
5 |
Moduł | Język wykładowy | Forma zaliczenia | Liczba godzin | Punkty ECTS |
---|---|---|---|---|
Przedmioty podstawowe i specjalnościowe | ||||
Seminarium specjalistyczne [12-EZ-S2-SS] | angielski | zaliczenie | seminarium: 60 | 10 |
Zarządzanie e-learningiem w instytucjach edukacyjnych [12-EZ-S2-ZEJE] | angielski | egzamin |
wykład: 15
laboratorium: 15 |
5 |
Zarządzanie e-learningiem w przedsiębiorstwie [12-EZ-S2-ZEP] | angielski | egzamin |
wykład: 15
laboratorium: 15 |
5 |
Praktyka i zajęcia terenowe | ||||
Profesjonalne praktyki [12-EZ-S2-PP] | polski | zaliczenie | praktyka: 160 | 10 |
Moduł | Język wykładowy | Forma zaliczenia | Liczba godzin | Punkty ECTS |
---|---|---|---|---|
Przedmioty podstawowe i specjalnościowe | ||||
Seminarium magisterskie [12-EZ-S2-SM] | angielski | zaliczenie | seminarium: 60 | 30 |