Informatyka Kod programu: 08-S2INI14.2017

Kierunek studiów: informatyka
Kod programu: 08-S2INI14.2017
Kod programu (USOS): 08-S2INI14
Jednostka prowadząca studia: Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Język studiów: polski
Semestr rozpoczęcia studiów:
  • semestr letni 2018/2019
  • semestr letni 2017/2018
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia
Forma prowadzenia studiów: studia stacjonarne
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Liczba semestrów: 3
Tytuł zawodowy: magister
Dalsze studia: możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia podyplomowe i doktoranckie
Specjalności:
  • grafika i wizualizacja komputerowa
  • inteligentne systemy informatyczne
  • inżynieria internetu
  • inżynieria jakości oprogramowania
  • modelowanie i analiza danych
  • projektant gier komputerowych
Semestr od którego rozpoczyna się realizacja specjalności: (brak informacji)
Obszary, dziedziny, dyscypliny do których kierunek jest przyporządkowany:
  • obszar nauk technicznych
    • nauki techniczne - 100%
      • informatyka
Kod ISCED: 0719
Numer i data uchwały Senatu UŚ z programem studiów: 133 (29.05.2012)
Ogólna charakterystyka kierunku:
Kierunek Informatyka oferuje studia 3 semestralne II stopnia, których zadaniem jest wykształcenie absolwenta wykazującego szczególną biegłość w posługiwaniu się wiedzą informatyczną na podłożu teoretycznym jak i praktycznym. Absolwenta, który jest przygotowany do podjęcia zawodu w branży IT w różnych gałęziach gospodarki czy w kraju, czy też zagranicą. Absolwent drugiego stopnia na kierunku Informatyka: 1. Posiada gruntowną wiedzę i umiejętności z zaawansowanych dziedzin informatyki; 2. Posiada umiejętności analitycznego i syntetycznego myślenia, pozwalające na niestandardowe podejście do rozwiazywania różnych praktycznych problemów, wymagających analizy, stworzenia lub zaadaptowania zaawansowanych technologii informatycznych; 3. Posiada umiejętność konstruowania rozwiązań informatycznych w oparciu o modele matematyczne, potrafi te rozwiązania ocenić, przetestować oraz zadbać o ich bezpieczeństwo; 4. Ma świadomość ważności i skutków działalności zawodowej informatyka oraz rozumie znaczenie uczciwości intelektualnej; 5. Potrafi przedstawiać zaawansowane treści informatyczne w mowie i piśmie oraz racjonalnie dyskutować na ich temat; 6. Posiada umiejętność samodzielnego poszerzania i pogłębiania wiedzy w zakresie aktualnych trendów informatycznych. 7. Posiada wysokie kwalifikacje i umiejętności praktyczne w dziedzinie informatyki, które powodują, że jest on konkurencyjny na rynku pracy.
Organizacja procesu uzyskania dyplomu:
§1 Niniejszy regulamin jest uszczegółowieniem §§ 29, 30, 31, 32, 33, 34 obowiązującego w Uniwersytecie Śląskim Regulaminu studiów będącego załącznikiem do uchwały nr 127 Senatu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z dnia 24 kwietnia 2012 roku. §2 1. Student składa deklarację dotyczącą wyboru promotora w terminie wyznaczonym przez Dziekana, przy czym ostateczny termin wyznaczany jest nie później niż na koniec pierwszego semestru. 2. Promotor ustala ze studentem temat pracy dyplomowej uwzględniając warunki określone w §30, ust. 5 Regulaminu studiów. §3 Student przygotowuje pracę dyplomową zgodnie z „Regulaminem przygotowania pracy dyplomowej na kierunku informatyka ” §4 1. Po złożeniu przez magistranta, przyjętej przez promotora, pracy dyplomowej, promotor i recenzent opracowują recenzję w terminie najpóźniej 3 dni przed wyznaczonym terminem egzaminu magisterskiego. 2. Recenzje zawierają propozycje ocen pracy. 3. Recenzje są udostępnione magistrantowi w celu zapoznania się z zawartymi w nich uwagami. §5 Warunki dopuszczenia do obrony pracy dyplomowej i egzaminu dyplomowego 1. Uzyskanie wymaganych efektów kształcenia, w tym uzyskanie zaliczeń i zdanie egzaminów ze wszystkich modułów oraz uzyskanie wymaganej liczby punktów ECTS przewidzianych w planie studiów i programie kształcenia w całym toku kształcenia dla kierunku informatyka ; 2. Złożenie, do zaliczenia ostatniego semestru, indeksu z kompletami wpisów; 3. Złożenie odpowiedniej liczby egzemplarzy pracy dyplomowej oraz wymaganych dokumentów zgodnie z aktualnymi wymogami składania prac dyplomowych na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach; 4. Pozytywna ocena z dwóch recenzji - promotora pracy i recenzenta pracy. §6 1. Egzamin dyplomowy składany jest przed komisją powoływaną przez Instytut Informatyki Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach, składającą się z przewodniczącego i dwóch członków (promotor pracy, recenzent pracy). 2. Egzamin dyplomowy składa się z dwóch części: a. obrony pracy dyplomowej, b. odpowiedzi magistranta na pytania. 3. Obrona pracy dyplomowej rozpoczyna się od zaprezentowania przedmiotu pracy dyplomowej przez dyplomanta w formie prezentacji multimedialnej oraz odpowiedzi na pytania komisji egzaminacyjnej dotyczące przedstawionego tematu. 4. W drugiej części egzaminu magistrant odpowiada na trzy pytania z zakresu informatyki obejmującego wszystkie moduły przedmiotów określonych planem studiów II stopnia na kierunku Informatyka. 5. Na zakończenie egzaminu: a. Promotor i recenzent podają swoje ostateczne oceny pracy, biorąc przy tym pod uwagę przebieg obrony pracy dyplomowej. Obydwie oceny są odnotowane w protokole egzaminacyjnym. b. Komisja ustala cząstkowe oceny odpowiedzi na poszczególne pytania egzaminacyjne. c. Komisja ustala według zasad określonych w § 35, ust. 2 Regulaminu studiów końcową ocenę pracy dyplomowej i ocenę końcową na dyplomie. 6. Bezpośrednio po ustaleniu ocen komisja ogłasza je magistrantowi.
Związek kierunku studiów ze strategią rozwoju, w tym misją uczelni:
Studia na kierunku Informatyka wpełni wpisują się w strategię rozwoju i misję uczelni zawartą w dokumencie Strategia Rozwoju Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na lata 2012-2020. Kierunek Informatyka oferuje studia 3 semestralne II stopnia, których zadaniem jest wykształcenie absolwenta wykazującego szczególną biegłość w posługiwaniu się wiedzą informatyczną na podłożu teoretycznym jak i praktycznym. Absolwenta, który jest przygotowany do podjęcia zawodu w branży IT w różnych gałęziach gospodarki czy w kraju, czy też zagranicą. Oprócz strony praktycznej absolwent powinien mieć dogłębną wiedzę teoretyczną aby móc w przyszłości prowadzić badania naukowe, wnosząc wkład w rozwój Informatyki. Oferowany kierunek wzmacnia relacje między kształceniem, badaniami naukowymi i gospodarką w ramach trójkąta wiedzy. Szeroka gama przedmiotów do wyboru oferowanych studentom kierunku Informatyka daje możliwość stworzenia takiej ścieżki kształcenia, która odpowiada studentom, ich zainteresowaniom naukowym oraz planom zawodowym. Wypełnia to założenie strategii, która kładzie szczególny nacisk na zwiększenie elastyczności programów. Na szczególną uwagę zasługuje współuczestniczenie pracodawców w tworzeniu programów kształcenia dla kierunku Informatyka przyczyniając się do budowania innowacyjnego kształcenia. Dzięki tym praktykom absolwent staje się konkurencyjny na rynku pracy. Realizowane studia nawiązują również do misji uczelni, a w szczególności do podstawowych zadań uniwersytetu jakimi są kształtowanie moralnych postaw społecznych na podłożu naukowym jak również w życiu codziennym.
Nazwa specjalności: grafika i wizualizacja komputerowa
Ogólna charakterystyka specjalności:
Studenci tej specjalności nabędą wiedzę i umiejętności w zakresie wykorzystania algorytmów geometrii obliczeniowej, projektowania specjalizowanych systemów wizualizacji danych, zastosowania technik przetwarzania video oraz tworzenia grafiki niefotorealistycznej, inteligentnej grafiki komputerowej i dedykowanej dla urządzeń mobilnych, a także wykorzystania obliczeń równoległych GPU i silników graficznych 3D. Student będzie realizować 2 semestralne projekty specjalizacyjne. Perspektywy zawodowe absolwenta: - Programista urządzeń mobilnych - Projektant interakcji i inteligencji w grafice komputerowej - Projektant systemów GIS i wizualizacji danych
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk:
(brak informacji)
Warunki wymagane do ukończenia studiów:
Warunki wymagane do ukończenia studiów na kierunku informatyka to: 1. Uzyskanie wymaganych efektów kształcenia, w tym uzyskanie zaliczeń i zdanie egzaminów ze wszystkich modułów oraz uzyskanie wymaganej liczby punktów ECTS przewidzianych w planie studiów i programie kształcenia w całym toku kształcenia. 2. Pozytywna obrona pracy dyplomowej przed komisją egzaminacyjną. Ukończenie studiów na kierunku informatyka jest poświadczone dyplomem ukończenia studiów.
Liczba punktów ECTS konieczna dla uzyskania kwalifikacji odpowiadających poziomowi studiów: 90
Uprawnienia zawodowe po ukończeniu studiów:
(brak informacji)
Procentowy udział liczby punktów ECTS dla każdego z obszarów kształcenia do którego odnoszą się efekty kształcenia w łącznej liczbie punktów ECTS: obszar nauk technicznych : 100%
Nazwa specjalności: inteligentne systemy informatyczne
Ogólna charakterystyka specjalności:
Ścieżka kształcenia Inteligentne Systemy Informatyczne obejmuje moduły rozwijające wiedzę i umiejętności w dwóch kierunkach. Pierwszy kierunek obejmuje umiejętności związane z projektowaniem oraz tworzeniem oprogramowania klasy desktop, aplikacji internetowych i mobilnych. Kierunek drugi poświęcony jest rozwinięciu umiejętności rozwiązywania nietrywialnych problemów informatycznych z wykorzystaniem metod i narzędzi sztucznej inteligencji. Połączenie wysokich kompetencji w zakresie tworzenia oprogramowania oraz umiejętności wykorzystania technik sztucznej inteligencji ma zapewnić absolwentowi specjalizacji umiejętności pozwalające na tworzenie nowoczesnego oprogramowania spełniającego wymagania współczesnych zastosowań sektora biznesowego, branży rozrywkowej.
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk:
(brak informacji)
Warunki wymagane do ukończenia studiów:
Warunki wymagane do ukończenia studiów na kierunku informatyka to: 1. Uzyskanie wymaganych efektów kształcenia, w tym uzyskanie zaliczeń i zdanie egzaminów ze wszystkich modułów oraz uzyskanie wymaganej liczby punktów ECTS przewidzianych w planie studiów i programie kształcenia w całym toku kształcenia. 2. Pozytywna obrona pracy dyplomowej przed komisją egzaminacyjną. Ukończenie studiów na kierunku informatyka jest poświadczone dyplomem ukończenia studiów.
Liczba punktów ECTS konieczna dla uzyskania kwalifikacji odpowiadających poziomowi studiów: 90
Uprawnienia zawodowe po ukończeniu studiów:
(brak informacji)
Procentowy udział liczby punktów ECTS dla każdego z obszarów kształcenia do którego odnoszą się efekty kształcenia w łącznej liczbie punktów ECTS: obszar nauk technicznych : 100%
Nazwa specjalności: inżynieria internetu
Ogólna charakterystyka specjalności:
W ramach specjalizacji student zapoznaje się ze sposobami łączenia specjalistycznego oprogramowania ze sprzętem komputerowym różnej klasy. Uzyskuje wiedzę nt. mechanizmów wymiany danych w sieciach komputerowych zarówno stacjonarnych i radiowych (mobilnych). Potrafi optymalizować ruch sieciowy oraz projektować rozwiązania sprzętowe z uwzględnieniem komunikacji Internetowej. Zapoznaje się ze specjalistycznymi językami programowania, działaniem stosu TCP/IP oraz jego konfiguracją na poziomie sprzętu i oprogramowania. Absolwent posiada wiedzę którą może wykorzystywać w przemyśle zajmującym się aparaturą kontrolno-pomiarową, gdzie akwizycja i kontrola danych odbywają się zdalnie z wykorzystaniem łączy internetowych. Absolwent potrafi diagnozować uszkodzenia sieci oraz optymalizować ruch sieciowy. Zdobyta wiedza pozwala na samodzielną budowę urządzeń elektronicznych wyposażonych w modułowe zestawy łączności przewodowej i radiowej opartych na technologii ethernet.
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk:
(brak informacji)
Warunki wymagane do ukończenia studiów:
Warunki wymagane do ukończenia studiów na kierunku informatyka to: 1. Uzyskanie wymaganych efektów kształcenia, w tym uzyskanie zaliczeń i zdanie egzaminów ze wszystkich modułów oraz uzyskanie wymaganej liczby punktów ECTS przewidzianych w planie studiów i programie kształcenia w całym toku kształcenia. 2. Pozytywna obrona pracy dyplomowej przed komisją egzaminacyjną. Ukończenie studiów na kierunku informatyka jest poświadczone dyplomem ukończenia studiów.
Liczba punktów ECTS konieczna dla uzyskania kwalifikacji odpowiadających poziomowi studiów: 90
Uprawnienia zawodowe po ukończeniu studiów:
(brak informacji)
Procentowy udział liczby punktów ECTS dla każdego z obszarów kształcenia do którego odnoszą się efekty kształcenia w łącznej liczbie punktów ECTS: obszar nauk technicznych : 100%
Nazwa specjalności: inżynieria jakości oprogramowania
Ogólna charakterystyka specjalności:
Absolwent specjalności Inżynier Jakości Oprogramowania potrafi projektować, implementować i analizować złożone systemy informatyczne w zastosowaniach biznesowych, inżynieryjnych i naukowych.  Absolwent może znaleźć zatrudnienie jako projektant i programista systemów informatycznych, jako kierownik zespołów programistycznych oraz jako specjalista do spraw niezawodności, wydajności i bezpieczeństwa systemów informatycznych.
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk:
(brak informacji)
Warunki wymagane do ukończenia studiów:
Warunki wymagane do ukończenia studiów na kierunku informatyka to: 1. Uzyskanie wymaganych efektów kształcenia, w tym uzyskanie zaliczeń i zdanie egzaminów ze wszystkich modułów oraz uzyskanie wymaganej liczby punktów ECTS przewidzianych w planie studiów i programie kształcenia w całym toku kształcenia. 2. Pozytywna obrona pracy dyplomowej przed komisją egzaminacyjną. Ukończenie studiów na kierunku informatyka jest poświadczone dyplomem ukończenia studiów.
Liczba punktów ECTS konieczna dla uzyskania kwalifikacji odpowiadających poziomowi studiów: 90
Uprawnienia zawodowe po ukończeniu studiów:
(brak informacji)
Procentowy udział liczby punktów ECTS dla każdego z obszarów kształcenia do którego odnoszą się efekty kształcenia w łącznej liczbie punktów ECTS: obszar nauk technicznych : 100%
Nazwa specjalności: modelowanie i analiza danych
Ogólna charakterystyka specjalności:
Większość aspektów działalności człowieka oparta jest o zaawansowane technologie oparte o najnowsze osiągnięcia nauk ścisłych. Świat XXI wieku wkracza w epokę, w której ilość danych podwaja się mniej więcej co dwa lata. Klasyczne wykształcenie informatyka może okazać się niewystarczające do zrozumienia fundamentalnych zasad stojących u podstaw tych technologii. Specjalność Modelowanie i Analiza Danych dostarcza postawy do pracy i dalszego kształcenia się w zakresie modelowania, analizy i wizualizacji danych. Duży nacisk zostanie położony na zdobycie doświadczenia w samodzielnym i zespołowym rozwiązywaniu problemów z wykorzystaniem wiedzy o zjawiskach, które składają się na dane zagadnienie. Dlatego oprócz klasycznych kursów z zakresu metod probabilistycznych, statystycznych czy uczenia maszynowego, oferuje zajęcia z metod numerycznych, podstaw modelowania komputerowego i ich podstaw matematycznych. Absolwenci specjalności Modelowanie i Analiza Danych są przygotowani do zespołowej pracy nad interdyscyplinarnymi zagadnieniami obejmującymi zarówno analizę i przetwarzanie danych jak i badanie leżących u podstaw ich gromadzenia zjawisk fizycznych, ekonomicznych i biologicznych
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk:
(brak informacji)
Warunki wymagane do ukończenia studiów:
Warunki wymagane do ukończenia studiów na kierunku informatyka to: 1. Uzyskanie wymaganych efektów kształcenia, w tym uzyskanie zaliczeń i zdanie egzaminów ze wszystkich modułów oraz uzyskanie wymaganej liczby punktów ECTS przewidzianych w planie studiów i programie kształcenia w całym toku kształcenia. 2. Pozytywna obrona pracy dyplomowej przed komisją egzaminacyjną. Ukończenie studiów na kierunku informatyka jest poświadczone dyplomem ukończenia studiów.
Liczba punktów ECTS konieczna dla uzyskania kwalifikacji odpowiadających poziomowi studiów: 90
Uprawnienia zawodowe po ukończeniu studiów:
(brak informacji)
Procentowy udział liczby punktów ECTS dla każdego z obszarów kształcenia do którego odnoszą się efekty kształcenia w łącznej liczbie punktów ECTS: obszar nauk technicznych : 100%
Nazwa specjalności: projektant gier komputerowych
Ogólna charakterystyka specjalności:
Absolwent specjalności Programista Gier Komputerowych potrafi projektować i realizować gry komputerowe przy użyciu zaawansowanych algorytmów i narzędzi. Absolwent może znaleźć zatrudnienie jako projektant i programista gier komputerowych, jako kierownik zespołów programistycznych, a także w agencjach reklamowych i studiach dźwiękowych i filmowych.
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk:
(brak informacji)
Warunki wymagane do ukończenia studiów:
Warunki wymagane do ukończenia studiów na kierunku informatyka to: 1. Uzyskanie wymaganych efektów kształcenia, w tym uzyskanie zaliczeń i zdanie egzaminów ze wszystkich modułów oraz uzyskanie wymaganej liczby punktów ECTS przewidzianych w planie studiów i programie kształcenia w całym toku kształcenia. 2. Pozytywna obrona pracy dyplomowej przed komisją egzaminacyjną. Ukończenie studiów na kierunku informatyka jest poświadczone dyplomem ukończenia studiów.
Liczba punktów ECTS konieczna dla uzyskania kwalifikacji odpowiadających poziomowi studiów: 90
Uprawnienia zawodowe po ukończeniu studiów:
(brak informacji)
Procentowy udział liczby punktów ECTS dla każdego z obszarów kształcenia do którego odnoszą się efekty kształcenia w łącznej liczbie punktów ECTS: obszar nauk technicznych : 100%
WIEDZA
Po ukończeniu studiów absolwent:
ma pogłębioną wiedzę w zakresie niektórych działów matematyki, obejmującą elementy teorii mnogości, matematyki dyskretnej i stosowanej, w tym metody matematyczne niezbędne do modelowania i analizy działania zaawansowanych elementów oraz cyfrowych układów elektronicznych opisu, analizy i syntezy algorytmów przetwarzania sygnałów cyfrowych, w tym algorytmów przetwarzania obrazu, także 3D [K_2_A_I_W01]
zna matematyczne podstawy teorii informacji, teorii algorytmów i kryptografii oraz ich praktyczne zastosowania [K_2_A_I_W02]
posiada uporządkowaną wiedzę matematyczną umożliwiającą korzystanie z opracowań specjalistycznych dotyczących wielorakich zastosowań matematyki w praktyce informatycznej [K_2_A_I_W03]
ma uporządkowaną wiedzę w zakresie architektury komputerów, również komputerów równoległych, wieloprocesorowych [K_2_A_I_W04]
ma ugruntowaną wiedzę z zakresu architektury i projektowania systemów operacyjnych [K_2_A_I_W05]
ma gruntowną wiedzę z zakresu nowoczesnych technik programowania: programowania obiektowego, współbieżnego, równoległego [K_2_A_I_W06]
ma szeroką wiedzę dotyczącą optymalizacji programów uwzględniającą różne aspekty architektur komputerów [K_2_A_I_W07]
ma szeroką wiedzę z zakresu nowoczesnych metod analizy i przetwarzania informacji wykorzystywanych w inteligencji obliczeniowej (głównie systemów inteligencji stadnej oraz metod ewolucyjnych) stosowanych m.in. w optymalizacji i bioinformatyce [K_2_A_I_W08]
ma gruntowną wiedzę w zakresie algorytmów i struktur danych; ma wiedzę w zakresie technik optymalizacyjnych [K_2_A_I_W09]
ma gruntowną wiedzę w zakresie metodyk i technik analizy, projektowania, modelowania, testowania, wytwarzania i konserwacji oprogramowania (metodyki i technik programowania) oraz zna koncepcje programowania proceduralnego, funkcyjnego i obiektowego i znaczenie jakości kodu w aspekcie utrzymania oprogramowania [K_2_A_I_W10]
ma uporządkowaną i podbudowaną teoretycznie wiedzę w zakresie urządzeń wchodzących w skład sieci komputerowych, w tym sieci bezprzewodowych oraz architektury i konfigurowania tych urządzeń w sieciach lokalnych i rozległych [K_2_A_I_W11]
ma gruntowną wiedzę z zakresu interfejsów użytkownika, ich specyfikacji oraz zasad projektowania [K_2_A_I_W12]
ma uporządkowaną wiedzę z zakresu architektury klient-serwer pozwalającą na zrozumienie istoty przesyłu danych w układach sieciowych [K_2_A_I_W13]
orientuje się w obecnym stanie i najnowszych trendach rozwojowych informatyki; potrafi się posługiwać technikami informacyjno- komunikacyjnymi, w tym w zastosowaniu do inżynierii oprogramowania [K_2_A_I_W14]
ma wiedzę z zakresu grafiki komputerowej oraz metody przetwarzania obrazu, również 3D oraz animacji [K_2_A_I_W15]
zna podstawy interaktywnych aplikacji multimedialnych [K_2_A_I_W16]
ma gruntowną wiedzę z zakresu metod wyszukiwania i gromadzenia informacji oraz eksploracji danych [K_2_A_I_W17]
ma uporządkowaną wiedzę dotyczącą systemów wspomagania decyzji i innych systemów sztucznej inteligencji [K_2_A_I_W18]
ma uporządkowaną wiedzę dotyczącą sieciowych systemów informacyjnych i ich zastosowań m.in. w medycynie, geoinformatyce [K_2_A_I_W19]
ma gruntowną wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa danych w systemach komputerowych, zna zasady i metody przydzielania dostępu do systemów informatycznych [K_2_A_I_W20]
ma podstawową wiedzę do rozumienia społecznych, ekonomicznych, prawnych i innych pozatechnicznych uwarunkowań działalności inżynierskiej, zna podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy obowiązujące w informatyce [K_2_A_I_W21]
ma podstawową wiedzę w zakresie ochrony własności intelektualnej [K_2_A_I_W22]
ma elementarną wiedzę w zakresie zarządzania, w tym zarządzania jakością i prowadzenia działalności gospodarczej [K_2_A_I_W23]
zna zasady tworzenia i rozwoju form indywidualnej przedsiębiorczości, wykorzystującej wiedzę z zakresu dziedzin nauki i dyscyplin naukowych, właściwych dla studiowanego kierunku studiów [K_2_A_I_W24]

UMIEJĘTNOŚCI
Po ukończeniu studiów absolwent:
potrafi pozyskiwać informacje z literatury, baz danych oraz innych właściwie dobranych źródeł, potrafi integrować uzyskane informacje, dokonywać ich interpretacji, a także wyciągać wnioski oraz formułować i uzasadniać opinie [K_2_A_I_U01]
potrafi pracować indywidualnie i w zespole, potrafi kierować małym zespołem, potrafi opracować i zrealizować harmonogram prac zapewniający dotrzymanie terminów [K_2_A_I_U02]
potrafi opracować szczegółową dokumentację dotyczącą realizacji zadania projektowego i przygotować opracowanie wyników realizacji tego zadania [K_2_A_I_U03]
potrafi przygotować i przedstawić prezentację ustną, dotyczącą realizacji zadania projektowego i poprowadzić dyskusję dotyczącą przedstawionej prezentacji [K_2_A_I_U04]
potrafi określić i realizować proces samokształcenia się m.in. w celu podnoszenia kompetencji zawodowych [K_2_A_I_U05]
posługuje się językiem angielskim w stopniu wystarczającym do porozumiewania się, a także do czytania ze zrozumieniem dokumentacji technicznej i wygłoszenia krótkiej prezentacji na temat realizacji zadania projektowego (umiejętności zgodne z wymaganiami określonymi dla poziomu B2+ Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego) [K_2_A_I_U06]
potrafi stworzyć model matematyczny w dziedzinie informatyki i dokonać analizy opisu formalnego [K_2_A_I_U07]
potrafi wykorzystać poznane metody i modele matematyczne, a także symulacje komputerowe do rozwiązywania zadań projektowych m.in. do analizy i oceny działania układów elektronicznych, mechanicznych i innych [K_2_A_I_U08]
potrafi zaprojektować, zbudować, uruchomić oraz przetestować układ lub system elektroniczny [K_2_A_I_U09]
potrafi – przy formułowaniu i rozwiązywaniu zadań obejmujących projektowanie elementów, układów i systemów - dostrzegać ich aspekty pozatechniczne, prawne i ekonomiczne [K_2_A_I_U10]
zna i stosuje zasady bezpieczeństwa i higieny pracy [K_2_A_I_U11]
potrafi konfigurować urządzenia komunikacyjne i skonstruować sieć lokalną i rozległą oraz dobrać odpowiednią usługę sieciową do konkretnej realizacji i posiadanego sprzętu [K_2_A_I_U12]
potrafi zaprojektować i zaimplementować algorytm realizujący określone zadanie programistyczne [K_2_A_I_U13]
zna polecenia i składnie języków programowania wysokiego i niskiego poziomu oraz odpowiednie środowiska programistyczne [K_2_A_I_U14]
potrafi zastosować rutynowe metody i narzędzia informatyczne do zadań o charakterze praktycznym [K_2_A_I_U15]
potrafi zbudować aplikację o danym zastosowaniu, również multimedialną, wybierając i stosując właściwą metodę i narzędzia [K_2_A_I_U16]
potrafi tworzyć systemy sztucznej inteligencji, w tym systemy wspomagania decyzji i inteligencji obliczeniowej [K_2_A_I_U17]
potrafi projektować i modyfikować systemy eksploracji danych: gromadzenia, grupowania i wyszukiwania informacji oparte na wybranych metodach eksploracji danych [K_2_A_I_U18]
potrafi zaprojektować i praktycznie zastosować rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo danych w systemach informatycznych [K_2_A_I_U19]
potrafi zaprojektować system informatyczny definiując podstawowe modele strukturalne i obiektowe projektowanego systemu oraz pełną dokumentację prac [K_2_A_I_U20]
potrafi właściwie wykorzystać różne narzędzia wspomagające prac projektowych [K_2_A_I_U21]
potrafi efektywnie wykorzystywać różne metody eksploracji i manipulowania danymi w systemach baz danych [K_2_A_I_U22]

KOMPETENCJE SPOŁECZNE
Po ukończeniu studiów absolwent:
rozumie potrzebę i konieczność ustawicznego uczenia się i podnoszenia swoich kompetencji zawodowych i osobistych [K_2_A_I_K01]
ma świadomość ważności i rozumie pozatechniczne aspekty i skutki działalności zawodowej informatyka i związanej z tym odpowiedzialności za podejmowane decyzje [K_2_A_I_K02]
potrafi współdziałać i pracować w grupie, przyjmując w niej różne role, planując i realizując terminowo różne zadania [K_2_A_I_K03]
postępuje etycznie, rozumie znaczenie uczciwości intelektualnej w działaniach własnych i innych osób [K_2_A_I_K04]
potrafi myśleć w sposób przedsiębiorczy [K_2_A_I_K05]
potrafi formułować opinie na temat podstawowych zagadnień, aktualnego stanu i trendów rozwojowych w informatyce [K_2_A_I_K06]
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Treści kierunkowe
Modelowanie i analiza systemów [08-IN-S2-MiAS] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
4
Paradygmaty programowania [08-IN-S2-PP] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
5
Projektowanie i konfiguracja sieci komputerowych [08-IN-S2-PiKSK] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
4
Wykład monograficzny w jézyku angielskim [08-IN-S2-WMJA] angielski zaliczenie wykład: 30 4
Zaawansowane algorytmy i struktury danych [08-IN-S2-ZAiSD] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
5
Treści inne
Ochrona własności przemysłowej [08-IN-S2-OWP] polski zaliczenie wykład: 10
laboratorium: 20
4
Zarządzanie zespołami i projektami [08-IN-S2-ZZP] polski zaliczenie wykład: 10
laboratorium: 20
4
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Treści kierunkowe
Modelowanie i analiza systemów [08-IN-S2-MiAS] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
4
Paradygmaty programowania [08-IN-S2-PP] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
5
Projektowanie i konfiguracja sieci komputerowych [08-IN-S2-PiKSK] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
4
Wykład monograficzny w jézyku angielskim [08-IN-S2-WMJA] angielski zaliczenie wykład: 30 4
Zaawansowane algorytmy i struktury danych [08-IN-S2-ZAiSD] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
5
Treści inne
Ochrona własności przemysłowej [08-IN-S2-OWP] polski zaliczenie wykład: 10
laboratorium: 20
4
Zarządzanie zespołami i projektami [08-IN-S2-ZZP] polski zaliczenie wykład: 10
laboratorium: 20
4
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Treści kierunkowe
Modelowanie i analiza systemów [08-IN-S2-MiAS] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
4
Paradygmaty programowania [08-IN-S2-PP] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
5
Projektowanie i konfiguracja sieci komputerowych [08-IN-S2-PiKSK] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
4
Wykład monograficzny w jézyku angielskim [08-IN-S2-WMJA] angielski zaliczenie wykład: 30 4
Zaawansowane algorytmy i struktury danych [08-IN-S2-ZAiSD] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
5
Treści inne
Ochrona własności przemysłowej [08-IN-S2-OWP] polski zaliczenie wykład: 10
laboratorium: 20
4
Zarządzanie zespołami i projektami [08-IN-S2-ZZP] polski zaliczenie wykład: 10
laboratorium: 20
4
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Treści kierunkowe
Modelowanie i analiza systemów [08-IN-S2-MiAS] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
4
Paradygmaty programowania [08-IN-S2-PP] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
5
Projektowanie i konfiguracja sieci komputerowych [08-IN-S2-PiKSK] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
4
Wykład monograficzny w jézyku angielskim [08-IN-S2-WMJA] angielski zaliczenie wykład: 30 4
Zaawansowane algorytmy i struktury danych [08-IN-S2-ZAiSD] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
5
Treści inne
Ochrona własności przemysłowej [08-IN-S2-OWP] polski zaliczenie wykład: 10
laboratorium: 20
4
Zarządzanie zespołami i projektami [08-IN-S2-ZZP] polski zaliczenie wykład: 10
laboratorium: 20
4
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Treści kierunkowe
Modelowanie i analiza systemów [08-IN-S2-MiAS] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
4
Paradygmaty programowania [08-IN-S2-PP] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
5
Projektowanie i konfiguracja sieci komputerowych [08-IN-S2-PiKSK] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
4
Wykład monograficzny w jézyku angielskim [08-IN-S2-WMJA] angielski zaliczenie wykład: 30 4
Zaawansowane algorytmy i struktury danych [08-IN-S2-ZAiSD] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
5
Treści inne
Ochrona własności przemysłowej [08-IN-S2-OWP] polski zaliczenie wykład: 10
laboratorium: 20
4
Zarządzanie zespołami i projektami [08-IN-S2-ZZP] polski zaliczenie wykład: 10
laboratorium: 20
4
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Treści kierunkowe
Modelowanie i analiza systemów [08-IN-S2-MiAS] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
4
Paradygmaty programowania [08-IN-S2-PP] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
5
Projektowanie i konfiguracja sieci komputerowych [08-IN-S2-PiKSK] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
4
Wykład monograficzny w jézyku angielskim [08-IN-S2-WMJA] angielski zaliczenie wykład: 30 4
Zaawansowane algorytmy i struktury danych [08-IN-S2-ZAiSD] polski egzamin wykład: 30
laboratorium: 30
5
Treści inne
Ochrona własności przemysłowej [08-IN-S2-OWP] polski zaliczenie wykład: 10
laboratorium: 20
4
Zarządzanie zespołami i projektami [08-IN-S2-ZZP] polski zaliczenie wykład: 10
laboratorium: 20
4
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Treści kierunkowe
Obliczenia równoległe [08-IN-S2-OR] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 15
4
Treści specjalności
Geometria obliczeniowa [08-IN-GWK-S2-GO] polski zaliczenie wykład: 10
laboratorium: 20
2
Grafika niefotorealistyczna [08-IN-GWK-S2-GN] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
3
Inteligentna grafika komputerowa [08-IN-GWK-S2-IGK] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 30
3
Projekt specjalizacyjny I [08-IN-GWK-S2-PS1] polski zaliczenie laboratorium: 45 2
Specjalizowane systemy wizualizacji danych [08-IN-GWK-S2-SSWD] polski zaliczenie wykład: 10
laboratorium: 20
2
Techniki przetwarzania video [08-IN-GWK-S2-TPV] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 30
3
Wykład monograficzny [08-IN-GWK-S2-WM] polski zaliczenie wykład: 30 2
Treści inne
Pracownia magisterska I [08-IN-S2-PM1] polski zaliczenie laboratorium: 30 5
Seminarium magisterskie I [08-IN-S2-SM1] polski zaliczenie seminarium: 15 4
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Treści kierunkowe
Obliczenia równoległe [08-IN-S2-OR] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 15
4
Treści specjalności
Algorytmy Sztucznej Inteligencji [08-IN-ISI-S2-ASI] polski egzamin wykład: 10
laboratorium: 20
2
Eksploracja danych [08-IN-ISI-S2-ED] polski zaliczenie wykład: 10
laboratorium: 20
3
Programowanie baz danych [08-IN-ISI-S2-PBD] polski zaliczenie wykład: 10
laboratorium: 20
2
Programowanie urządzeń mobilnych [08-IN-ISI-S2-PUM] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 30
3
Programowanie w środowiskach RAD [08-IN-ISI-S2-PwŚRAD] polski zaliczenie wykład: 30
laboratorium: 30
3
Systemy wspomagania decyzji [08-IN-ISI-S2-SWD] polski zaliczenie wykład: 30
laboratorium: 30
4
Treści inne
Pracownia magisterska I [08-IN-S2-PM1] polski zaliczenie laboratorium: 30 5
Seminarium magisterskie I [08-IN-S2-SM1] polski zaliczenie seminarium: 15 4
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Treści kierunkowe
Obliczenia równoległe [08-IN-S2-OR] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 15
4
Treści specjalności
Administrowanie serwerami usług [08-IN-IIN-S2-ASU] polski zaliczenie wykład: 10
laboratorium: 20
2
Bezpieczeństwo aplikacji: front-end i back-end [08-IN-IIN-S2-BA:FEBE] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 30
3
Inżynieria obliczeń równoległych [08-IN-IIN-S2-IOR] polski zaliczenie wykład: 10
laboratorium: 30
2
Mikrokomputery i sprzęgi sieciowe [08-IN-IIN-S2-MiSS] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
3
Nowoczesne technologie mobilne [08-IN-IIN-S2-NTM] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 30
3
Protokoły internetowe [08-IN-IIN-S2-PI] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 30
2
Wybrane metody eksploracji danych [08-IN-IIN-S2-WMED] polski zaliczenie wykład: 10
laboratorium: 30
2
Treści inne
Pracownia magisterska I [08-IN-S2-PM1] polski zaliczenie laboratorium: 30 5
Seminarium magisterskie I [08-IN-S2-SM1] polski zaliczenie seminarium: 15 4
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Treści kierunkowe
Obliczenia równoległe [08-IN-S2-OR] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 15
4
Treści specjalności
Algorytmy uczenia maszynowego [08-IN-IJO-S2-AUM] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 30
3
Automatyzacja w procesie tworzenia oprogramowania [08-IN-IJO-S2-AwPTO] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
3
Metody inteligencji obliczeniowej [08-IN-IJO-S2-MIO] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 30
3
Programowanie współbieżne [08-IN-IJO-S2-PW] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 30
3
Techniki optymalizacyjne [08-IN-IJO-S2-TO] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 30
3
Zaawansowane projektowanie obiektowe [08-IN-IJO-S2-ZPOB] polski zaliczenie laboratorium: 30 2
Treści inne
Pracownia magisterska I [08-IN-S2-PM1] polski zaliczenie laboratorium: 30 5
Seminarium magisterskie I [08-IN-S2-SM1] polski zaliczenie seminarium: 15 4
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Treści kierunkowe
Obliczenia równoległe [08-IN-S2-OR] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 15
4
Treści specjalności
Eksploracja danych [08-IN-ID-S2-ED] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
3
Instrumenty rynków finansowych [08-IN-ID-S2-IRF] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 15
2
Metody numeryczne [08-IN-ID-S2-MN] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 30
3
Modelowanie komputerowe [08-IN-ID-S2-MK] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 45
3
Moduł do wyboru I [08-IN-ID-S2-MW1] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
4
Statystyka [08-IN-ID-S2-ST] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 30
2
Treści inne
Pracownia magisterska I [08-IN-S2-PM1] polski zaliczenie laboratorium: 30 5
Seminarium magisterskie I [08-IN-S2-SM1] polski zaliczenie seminarium: 15 4
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Treści kierunkowe
Obliczenia równoległe [08-IN-S2-OR] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 15
4
Treści specjalności
Biznesowe podejście do produkcji gier [08-IN-PGK-S2-BPdPG] polski zaliczenie laboratorium: 30 2
Elementy animacji i grafika 3D [08-IN-PGK-S2-EAG3D] polski zaliczenie laboratorium: 45 2
Optymalizacja w grach komputerowych [08-IN-PGK-S2-OwGK] polski egzamin laboratorium: 45 3
Proces tworzenia gier [08-IN-PGK-S2-PTG] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
3
Sztuczna inteligencja w grach komputerowych [08-IN-PGK-S2-SZIwGK] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 30
3
Tworzenie efektów dźwiękowych [08-IN-PGK-S2-TED] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
2
Tworzenie gier w wirtualnej rzeczywistości [08-IN-PGK-S2-TGWR] polski zaliczenie laboratorium: 30 2
Treści inne
Pracownia magisterska I [08-IN-S2-PM1] polski zaliczenie laboratorium: 30 5
Seminarium magisterskie I [08-IN-S2-SM1] polski zaliczenie seminarium: 15 4
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Treści kierunkowe
Automatyzacja procesu testowania w metodykach zwinnych [08-IN-S2-APTWMZ] polski zaliczenie konwersatorium: 10
laboratorium: 20
4
Treści specjalności
Grafika w urządzeniach mobilnych [08-IN-GWK-S2-GwUM] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
3
Programowanie kart graficznych [08-IN-GWK-S2-PKG] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
3
Projektowanie silników graficznych 3D [08-IN-GWK-S2-PSG3D] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 15
2
Projekt specjalizacyjny II [08-IN-GWK-S2-PS2] polski zaliczenie laboratorium: 30 2
Treści inne
Pracownia magisterska II [08-IN-S2-PM2] polski zaliczenie laboratorium: 45 6
Seminarium magisterskie II przygotowanie pracy magisterskiej [08-IN-S2-SM2] polski zaliczenie seminarium: 30 10
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Treści kierunkowe
Automatyzacja procesu testowania w metodykach zwinnych [08-IN-S2-APTWMZ] polski zaliczenie konwersatorium: 10
laboratorium: 20
4
Treści specjalności
Analiza danych w biznesie [08-IN-ISI-S2-ADwB] polski zaliczenie wykład: 10
laboratorium: 20
2
Bezpieczeństwo systemów informatycznych [08-IN-ISI-S2-BSI] polski zaliczenie wykład: 10
laboratorium: 20
2
Hurtownie danych [08-IN-ISI-S2-HD] polski zaliczenie wykład: 10
laboratorium: 20
2
Projektowanie rozwiązań internetowych [08-IN-ISI-S2- PRI] polski zaliczenie laboratorium: 45 2
Systemy inteligentne w biznesie [08-IN-ISI-S2-SIWB] polski zaliczenie laboratorium: 30 2
Treści inne
Pracownia magisterska II [08-IN-S2-PM2] polski zaliczenie laboratorium: 45 6
Seminarium magisterskie II przygotowanie pracy magisterskiej [08-IN-S2-SM2] polski zaliczenie seminarium: 30 10
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Treści kierunkowe
Automatyzacja procesu testowania w metodykach zwinnych [08-IN-S2-APTWMZ] polski zaliczenie konwersatorium: 10
laboratorium: 20
4
Treści specjalności
Aplikacje internetowe [08-IN-IIN-S2-AI] polski zaliczenie wykład: 10
laboratorium: 20
3
Bezprzewodowe sieci sensorowe [08-IN-IIN-S2-BSS] polski zaliczenie wykład: 10
laboratorium: 30
2
Konfiguracja i administrowanie sieciami hybrydowymi [08-IN-IIN-S2-KiASH] polski zaliczenie laboratorium: 30 3
Uruchomienie aplikacji na klastrze obliczeniowym [08-IN-IIN-S2-UANKO] polski zaliczenie laboratorium: 30 2
Treści inne
Pracownia magisterska II [08-IN-S2-PM2] polski zaliczenie laboratorium: 45 6
Seminarium magisterskie II przygotowanie pracy magisterskiej [08-IN-S2-SM2] polski zaliczenie seminarium: 30 10
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Treści kierunkowe
Automatyzacja procesu testowania w metodykach zwinnych [08-IN-S2-APTWMZ] polski zaliczenie konwersatorium: 10
laboratorium: 20
4
Treści specjalności
Bezpieczeństwo systemów informatycznych [08-IN-IJO-S2-BSI] polski zaliczenie laboratorium: 30 2
Języki deklaratywne [08-IN-IJO-S2-JD] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 15
2
Programowanie z użyciem metodyk zwinnych [08-IN-IJO-S2-PzUMZ] polski zaliczenie laboratorium: 30 2
Projekt zespołowy [08-IN-IJO-S2-PZ] polski zaliczenie laboratorium: 30 2
Zaawansowane programowanie obiektowe [08-IN-IJO-S2-ZPO] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
2
Treści inne
Pracownia magisterska II [08-IN-S2-PM2] polski zaliczenie laboratorium: 45 6
Seminarium magisterskie II przygotowanie pracy magisterskiej [08-IN-S2-SM2] polski zaliczenie seminarium: 30 10
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Treści kierunkowe
Automatyzacja procesu testowania w metodykach zwinnych [08-IN-S2-APTWMZ] polski zaliczenie konwersatorium: 10
laboratorium: 20
4
Treści specjalności
Analiza i wizualizacja danych [08-IN-ID-S2-AIWD] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
3
Moduł do wyboru II [08-IN-ID-S2-MW2] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 30
4
Uczenie maszynowe [08-IN-ID-S2-GUM] polski zaliczenie wykład: 15
laboratorium: 45
3
Treści inne
Pracownia magisterska II [08-IN-S2-PM2] polski zaliczenie laboratorium: 45 6
Seminarium magisterskie II przygotowanie pracy magisterskiej [08-IN-S2-SM2] polski zaliczenie seminarium: 30 10
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
Treści kierunkowe
Automatyzacja procesu testowania w metodykach zwinnych [08-IN-S2-APTWMZ] polski zaliczenie konwersatorium: 10
laboratorium: 20
4
Treści specjalności
Bezpieczeństwo wirtualnych światów i usług [08-IN-PGK-S2-BWSiU] polski zaliczenie laboratorium: 15 1
Inżynieria oprogramowania w grach [08-IN-PGK-S2-IOG] polski zaliczenie laboratorium: 30 3
Tworzenie gier na platformy przenośne [08-IN-PGK-S2-TGPP] polski zaliczenie laboratorium: 45 3
Tworzenie prototypu gry [08-IN-PGK-S2-TPG] polski egzamin wykład: 15
laboratorium: 30
3
Treści inne
Pracownia magisterska II [08-IN-S2-PM2] polski zaliczenie laboratorium: 45 6
Seminarium magisterskie II przygotowanie pracy magisterskiej [08-IN-S2-SM2] polski zaliczenie seminarium: 30 10