Symulowanie sterowania robotami Kierunek studiów: Inżynieria biomedyczna
Kod programu: 08-S2IB15.2019

Nazwa modułu: Symulowanie sterowania robotami
Kod modułu: 08-IBMS-S2-18-2-SSR
Kod programu: 08-S2IB15.2019
Semestr:
  • semestr zimowy 2022/2023
  • semestr zimowy 2021/2022
  • semestr zimowy 2020/2021
Język wykładowy: polski
Forma zaliczenia: zaliczenie
Punkty ECTS: 2
Opis:
Opanowanie materiału z modułu Symulowanie sterowania robotami wymaga poznania i zrozumienia podstaw teoretycznych obejmujących pojęcia związane z programowaniem i sterowaniem robotów, a także nabycia praktycznych umiejętności zastosowania zdobytej wiedzy teoretycznej. Do podstaw teoretycznych zaliczyć należy przede wszystkim przyswojenie i zrozumienie podstawowych zagadnień związanych z przedmiotem, nabycie umiejętności kojarzenia oraz zastosowania omawianych pojęć. Studenci zapoznają się z metodologią programowania robotów różnego rodzaju. Celem modułu jest zapoznanie studentów z wybranym narzędziem do programowania i sterowania robotem. Wiedza nabyta podczas zajęć pozwala na implementację oprogramowania sterującego ruchem robota z wykorzystaniem wizualnego języka programowania, a następnie weryfikację jego działania poprzez przeprowadzenie wirtualnej symulacji polegającej na sterowaniu symulowanym robotem.
Wymagania wstępne:
Brak.
Literatura podstawowa:
(brak informacji)
Efekt modułowy Kody efektów kierunkowych do których odnosi się efekt modułowy [stopień realizacji: skala 1-5]
Posiada umiejętność posługiwania się wizualnym językiem programowania w celu implementacji programu do sterowania ruchem robota. [k_1]
U11 [2/5] U24 [1/5] U25 [2/5]
Posiada umiejętność weryfikacji programu sterującego robotem poprzez przeprowadzenie wirtualnej symulacji polegającej na sterowaniu symulowanym robotem. [k_2]
U17 [3/5] W13 [2/5] U11 [3/5]
Potrafi dokonywać właściwego wyboru metody służącej rozwiązywaniu zleconego zadania. [k_3]
U24 [1/5]
Posiada zdolność samokształcenia się, potrafi organizować proces samokształcenia, wykorzystuje w tym celu również komputer, demonstruje umiejętność pracy z platformą e-learningową. [k_4]
U01 [2/5] U05 [2/5] U07 [1/5] K01 [1/5]
Typ Opis Kody efektów modułowych do których odnosi się sposób weryfikacji
Zadania [k_w_1]
Ocena rozwiązania problemów powierzonych studentowi podczas ćwiczeń. Student otrzymuje oceny z wykonanych zadań przesłanych na platformę e-learningową.
k_1 k_2 k_3 k_4
Projekt [k_w_2]
Ocena wykonania zadania projektowego zgodnie z wytycznymi przekazanymi przez prowadzącego.
k_1 k_2 k_3 k_4
Sprawozdanie [k_w_3]
Ocena poprawności sprawozdania z realizacji zadania projektowego oraz opisania uzyskanych wyników i sformułowania wniosków.
k_1 k_2 k_3 k_4
Rodzaj prowadzonych zajęć Praca własna studenta Sposoby weryfikacji
Typ Opis (z uwzględnieniem metod dydaktycznych) Liczba godzin Opis Liczba godzin
laboratorium [k_fs_1]
W kursie na platformie zdalnego nauczania student otrzymuje instrukcje do wykonania zadań z zakresu programowania robotów oraz materiały dydaktyczne wprowadzające w tematykę zajęć. Student stara się wykonywać zadania samodzielnie (lub z pomocą prowadzącego) w czasie trwania zajęć, przy własnym stanowisku komputerowym. Na koniec zajęć student jest zobowiązany do przesłania efektów swojej pracy na platformę.
30
Student samodzielnie wykonuje projekt oraz sprawozdanie stanowiące podsumowanie wyników praktycznej realizacji projektu.
30 Zadania [k_w_1] Projekt [k_w_2] Sprawozdanie [k_w_3]
Załączniki
Opis modułu (PDF)
Informacje o sylabusach mogą ulec zmianie w trakcie trwania studiów.
Sylabusy (USOSweb)
Semestr Moduł Język wykładowy
(brak danych)