Moduł społeczny do wyboru Kierunek studiów: Inżynieria biomedyczna
Kod programu: 08-S1IB12.2016

Nazwa modułu: Moduł społeczny do wyboru
Kod modułu: 08-IBIM-S1-MSdW
Kod programu: 08-S1IB12.2016
Semestr: semestr zimowy 2019/2020
Język wykładowy: polski
Forma zaliczenia: zaliczenie
Punkty ECTS: 1
Opis:
Student wybiera w ramach modułu treści kształcenia z poniższej listy do zrealizowania podczas zajęć: 1. Komunikacja interpersonalna 2. Kreowanie wizerunku i autopromocja 3. Relacje międzykulturowe 4. Zarządzanie projektami (moduł realizowany w języku angielskim)
Wymagania wstępne:
Realizacja efektów kształcenia modułów związanych ze szczegółowymi zagadnieniami z biomedycyny, technologii informatycznych i komunikacyjnych (ITC).
Literatura podstawowa:
(brak informacji)
Efekt modułowy Kody efektów kierunkowych do których odnosi się efekt modułowy [stopień realizacji: skala 1-5]
Definiuje elementarną wiedzę i podstawową terminologię z komunikacji międzyludzkiej – interpersonalnej oraz w kreowaniu wizerunku i autoprezentacji. Klasyfikuje zagadnienia komunikacji interpersonalnej, społecznej i jej taksonomii, PR - public relation i autopromocji [k_1]
W23 [1/5]
Wyodrębnia modele wykorzystywane w teorii komunikacji międzyludzkiej i autopromocji w ujęciu systemowo – pragmatycznym I prakseologicznym. Analizuje najważniejsze problemy zachodzących relacji interpersonalnych i wizerunkowych, wykorzystujących technologie teleinformatyczne, takie jak Internet, portale społecznościowe, telefonię komórkową, tablety, etc. Wyodrębnia modele wykorzystujące autokreatywność i autoprezentację w realizacji celów, jak poszukiwanie pracy, kreowaniu wizerunku własnej osoby, kariery, sukcesu zawodowego i osobistego [k_2]
U02 [5/5]
Wykonuje prace w zespole w celu próby wspólnego rozwiązywania problemów komunikacji międzyludzkiej i autopromocji w relacjach bio-inżyniera z różnymi przedstawicielami medycyny i służby zdrowia. Potrafi wykorzystywać źródła anglojęzyczne dla pogłębienia wiedzy, relacji interpersonalnych, międzynarodowej współpracy, perspektyw zawodowych. Podejmuje próby kierowania emocjami dla odniesienia sukcesu zawodowego i życiowego – inteligencja emocjonalna. [k_3]
U04 [4/5]
Formułuje potrzebę samokształcenia i kształcenia ustawicznego, wykorzystując różne modele i typy interakcji jednostki w procesie komunikowania się i autopromocji, ma świadomość społecznej roli zawodu bioinżynieria, kreowania pozytywnego wizerunku i percepcji społecznej [k_4]
K01 [1/5]
Typ Opis Kody efektów modułowych do których odnosi się sposób weryfikacji
pokaz [k_w_1]
W ramach modułu zostanie zademonstrowany i omówiony przez poszczególnych studentów pokaz z wybranego interesującego studenta problemu, tak by umiejętnie kierować uwagę słuchaczy na istotne zagadnienia.
k_1 k_2 k_3 k_4
metoda problemowa [k_w_2]
Zainicjowanie sytuacji problemowej związanej z komunikacją międzyludzką i autopromocją, kreowaniem wizerunku, formułowanie problemu, tworzenie hipotez, omawianie sposobów ich weryfikacji, krytyczny dyskurs oraz podsumowanie wyników i ocena trafności.
k_1 k_2 k_3 k_4
Rodzaj prowadzonych zajęć Praca własna studenta Sposoby weryfikacji
Typ Opis (z uwzględnieniem metod dydaktycznych) Liczba godzin Opis Liczba godzin
ćwiczenia [k_fs_1]
Podczas zajęć prowadzący konwersatoryjnie wprowadza w zagadnienia komunikacji indywidualnej i międzyludzkiej, kreowania wizerunku i autopromocji, zaznajamia studentów z podstawową terminologią, definicjami, teoriami naukowymi. Podczas ćwiczeń studenci we współpracy z prowadzącym, wykorzystują różnorodne źródła informacji i metody pracy - studium przypadku i przykładu, metoda problemowa, metoda stolików eksperckich oraz dyskusji-debata panelowa, oxfordzka analizują zagadnienia z przedstawionej problematyki.
15
Praca, ze wskazaną literaturą przedmiotu i zagadnieniami omawianymi podczas zajęć obejmująca samodzielne przyswojenie wiedzy oraz opracowanie i eksponowanie pokazu, z równoległym oddaniem eseju. Studenci oddają eseje w postaci papierowej i elektronicznej oraz przedstawione prezentacje w postaci elektronicznej.
15 pokaz [k_w_1] metoda problemowa [k_w_2]
Załączniki
Opis modułu (PDF)
Informacje o sylabusach mogą ulec zmianie w trakcie trwania studiów.
Sylabusy (USOSweb)
Semestr Moduł Język wykładowy
(brak danych)