Elektrotechnika i elektronika Kierunek studiów: Inżynieria biomedyczna
Kod programu: W4-S1IB19.2022

Nazwa modułu: Elektrotechnika i elektronika
Kod modułu: 08-IB-S1-17-4-EE
Kod programu: W4-S1IB19.2022
Semestr: semestr letni 2023/2024
Język wykładowy: polski
Forma zaliczenia: egzamin
Punkty ECTS: 5
Opis:
Opanowanie materiału z modułu Elektrotechnika i elektronika wymaga przyswojenia i zrozumienia definicji z zakresu teorii obwodów elektrycznych oraz podstaw elektroniki. Łącznie z opanowaniem wiedzy teoretycznej nieodzowna jest umiejętność jej praktycznego zastosowania do rozwiązywania problemów inżynierskich. Opanowanie treści modułu wymaga kojarzenia jak również wyszukiwania informacji. Umiejętności praktyczne nabyć można poprzez analizę przykładów liczbowych, samodzielne rozwiązywanie zadań oraz opracowanie wyników uzyskanych z pomiarów obwodów rzeczywistych lub symulowanych numerycznie. Praktyczne zastosowanie wiedzy powiązane jest bezpośrednio z weryfikacją i analizą uzyskanych wyników.
Wymagania wstępne:
(brak informacji)
Literatura podstawowa:
(brak informacji)
Efekt modułowy Kody efektów kierunkowych do których odnosi się efekt modułowy [stopień realizacji: skala 1-5]
posiada zaawansowaną wiedzę z zakresu fizyki – prąd elektryczny [k_1]
W03 [5/5]
wyjaśnia metody teorii obwodów, stosuje przyrządy i elementy z dziedziny elektrotechniki i elektroniki [k_2]
W08 [2/5]
posiada rozbudowaną wiedzę z zakresu technik pomiarowych [k_3]
W09 [2/5]
identyfikuje typowe rozwiązania z elektrotechniki i elektroniki: urządzenia, układy, systemy itp. rozwiązuje zadania inżynierskie z obwodów elektrycznych i elektronicznych w tym o charakterze analogowym i cyfrowym [k_4]
W22 [1/5] U08 [4/5] U21 [1/5]
wyodrębnia informacje z literatury specjalistycznej, not katalogowych oraz innych źródeł [k_5]
U01 [3/5] U15 [3/5]
uzasadnia uzyskane wyniki [k_6]
U13 [2/5]
wykonuje prace indywidualne i zespołowe [k_7]
K03 [2/5]
zna nowoczesne rozwiązania techniczne i rozumie ich wpływ na polepszenie jakości życia ludzi oraz jakości i konkurencyjności ich pracy [k_8]
K07 [2/5]
Typ Opis Kody efektów modułowych do których odnosi się sposób weryfikacji
Egzamin pisemny [k_w_1]
W ramach modułu zostanie zrealizowany egzamin pisemny sprawdzający wiedzę zrealizowanych wykładów oraz ćwiczeń laboratoryjnych
k_1 k_2 k_3 k_4 k_5
Sprawozdanie [k_w_2]
W ramach modułu zostaną zrealizowane przez studenta ćwiczenia laboratoryjne. W ramach ćwiczeń student zapozna się z zagadnieniami dotyczącymi problematyki elektrotechniki i elektroniki. Elementem weryfikującym jest oddane sprawozdanie wraz z uzupełnionymi wynikami uzyskanymi w czasie badań.
k_1 k_2 k_3 k_4 k_5 k_6 k_7 k_8
Kolokwium [k_w_3]
W ramach ćwiczeń studenci piszą kolokwium, w ramach którego rozwiązują zadania praktyczne z elektrotechniki i elektroniki.
k_1 k_2 k_3 k_4 k_5 k_6 k_8
Rodzaj prowadzonych zajęć Praca własna studenta Sposoby weryfikacji
Typ Opis (z uwzględnieniem metod dydaktycznych) Liczba godzin Opis Liczba godzin
wykład [k_fs_1]
Wykład wprowadzający do zrozumienia najważniejszych zagadnień modułu, podzielony jest na dwie części: elektrotechnikę – teoria obwodów, prąd stały i zmienny, oraz elektronikę: elementy pasywne i aktywne, analogowe i cyfrowe, typowe układy elektroniczne oraz inne wiadomości uzupełniające.
30
Praca, ze wskazaną literaturą przedmiotu, materiałem umieszczonym na platformie e learningowej lub innymi wskazanymi źródłami, obejmująca samodzielne przyswojenie wiedzy z zakresu podstawowych definicji określonych w module.
45 Egzamin pisemny [k_w_1]
laboratorium [k_fs_2]
Prowadzący wspólnie ze studentami analizuje i wykonuje zadania tablicowe oraz pomiary na stanowiskach dydaktycznych w oparciu o wiedzę przekazaną na wykładach. Studenci po podzieleniu na grupy 3-4 osobowe rozwiązują problem inżynierski - „burze mózgów”. Zajęcia laboratoryjne polegają na zastosowan0ue poznanych wiadomości teoretycznych w praktycznym poznaniu zjawisk elektroniki i elektrotechniki Ćwiczenia wykonywane są indywidualnie przez studentów z wykorzystaniem wyposażenia pracowni dydaktycznej.
15
Student zobowiązany jest być przygotowanym z wiedzy teoretycznej na podstawie wykładów, materiałów zaproponowanych przez prowadzącego, umieszczonych na platformie e learningowej lub innych źródłach do każdych zajęć ćwiczeniowych. Przygotowanie teoretycznych podstaw i zagadnień związanych z tematem wykonywanego ćwiczenia. Samodzielne opracowanie wstępu teoretycznego. Indywidualne opracowanie wyników ćwiczenia.
25 Sprawozdanie [k_w_2]
ćwiczenia [k_fs_3]
Prowadzący wspólnie ze studentami analizuje i wykonuje zadania tablicowe w oparciu o wiedzę przekazaną na wykładach. Ćwiczenia wykonywane są indywidualnie przez studentów z wykorzystaniem wyposażenia pracowni dydaktycznej.
15
Student zobowiązany jest być przygotowanym z wiedzy teoretycznej na podstawie wykładów, materiałów zaproponowanych przez prowadzącego, umieszczonych na platformie e-learningowej lub innych źródłach do każdych zajęć tablicowych.
20 Kolokwium [k_w_3]
Załączniki
Opis modułu (PDF)
Informacje o sylabusach mogą ulec zmianie w trakcie trwania studiów.
Sylabusy (USOSweb)
Semestr Moduł Język wykładowy
(brak danych)