Biophysics Programme code: 03-S1BF12.2015

Field of study: Biophysics
Programme code: 03-S1BF12.2015
Programme code (USOS): 03-S1BF12
Faculty: Faculty of Science and Technology
Language of study: Polish
Academic year of entry:
  • winter semester 2016/2017
  • winter semester 2015/2016
Level of qualifications/degree: first-cycle studies
Mode of study: full-time
Degree profile: general academic
Number of semesters: 6
Degree: licencjat (Bachelor's Degree)
Access to further studies: the possibility of applying for the second-cycle studies and postgraduate studies
Specializations:
  • Bioelectronics
  • Molecular Biophysics
Semester from which the specializations starts: (no information given)
Areas, fields and disciplines of art or science to which the programme is assigned:
  • science studies
    • science - 100%
      • physics
ISCED code: 0533
The number and date of the Senate’s resolution: 133 (29/05/2012)
General description of the programme:
Stacjonarne studia I stopnia na kierunku Biofizyka trwają 6 semestrów (3 lata), kończą się zrealizowaniem pracy dyplomowej i uzyskaniem tytułu licencjata biofizyki. Pierwsze cztery semestry studiów są wspólne dla wszystkich specjalności. Pod koniec czwartego semestru studenci dokonują wyboru jednej z dwóch specjalności. Po drugim roku studiów studenci odbywają obowiązkowe praktyki (120 godz.). Biofizyka jest kierunkiem o charakterze interdyscyplinarnym. Podczas studiów studenci zdobywają wiedzę i umiejętności w ramach tzw. przedmiotów podstawowych: z matematyki wyższej (elementy analizy matematycznej, algebry i geometrii), fizyki doświadczalnej (mechanika, elektryczność i magnetyzm, optyka, budowa materii), chemii nieorganicznej, fizycznej i organicznej, gdzie szczególny nacisk jest położony na chemię białek i procesy biochemiczne oraz z biologii: podstawy procesów życiowych, struktura, funkcje, rozwój i bioróżnorodność. Wykłady połączone z laboratoriami mają pokazać słuchaczom tych studiów związek pomiędzy tymi dziedzinami nauki. Na dalszym etapie studiów studenci kierunku Biofizyka uczestniczyć będą i zaliczą takie przedmioty jak: biofizyka molekularna, termodynamika procesów biologicznych, krystalochemia, chemia kwantowa, procesy nieliniowe w układach biologicznych, modelowanie procesów na poziomie molekularnym, a także mikrobiologia, immunologia czy genetyka molekularna. Szczególna uwaga jest położona na procesy biofizyczne w komórkach. Dzięki zajęciom prowadzonym w systemie iCSE studenci będą potrafili modelować procesy fizyczne i chemiczne w układach materii ożywionej. Od trzeciego roku studiów prowadzone są zajęcia zgodne z wybraną specjalnością. W programie studiów przewidziano ponadto takie zajęcia jak: technologie informacyjne, lektorat języka angielskiego, wychowanie fizyczne, przedsiębiorczość oraz wykłady ogólnouczelniane: filozofia przyrody i bioetyka. Absolwent będzie mógł podjąć pracę w placówkach medycznych, farmaceutycznych, instytutach naukowych, przedsiębiorstwach i firmach związanych z ochroną zdrowia, ochroną środowiska. Przygotowany będzie do samodzielnego rozwijania umiejętności oraz kontynuacji nauki na studiach drugiego stopnia w zakresie wybranej specjalności.
Organization of the process of obtaining a degree:
Organizacja procesu uzyskania dyplomu. §1 Niniejszy regulamin wewnętrzny jest uszczegółowieniem § § 31, 32, 33, 34, 35 obowiązującego w Uniwersytecie Śląskim Regulaminu studiów, uchwalonego przez Senat UŚ w dniu 25.04.2006 r. wraz z późniejszymi zmianami. §2 1. Po złożeniu przez dyplomanta, przyjętej przez promotora, pracy dyplomowej, promotor i recenzent opracowują recenzję w terminie najpóźniej 3 dni przed wyznaczonym terminem egzaminu dyplomowego. 2. Recenzje zawierają propozycje ocen pracy. 3. Recenzje są udostępnione dyplomantowi w celu zapoznania się z zawartymi w nich uwagami. § 3 1. Egzamin dyplomowy składa się z dwóch części: (a) obrony pracy dyplomowej, (b) odpowiedzi dyplomanta na pytania. 2. Obrona pracy dyplomowej rozpoczyna się autoreferatem dyplomanta. Następnie dyplomant ustosunkowuje się do uwag dotyczących pracy zawartych w recenzjach; po czym członkowie komisji formułują dodatkowe pytania i uwagi dotyczące pracy. Odpowiedzi dyplomanta kończą obronę pracy dyplomowej. 3. W drugiej części egzaminu dyplomant otrzymuje pytania egzaminacyjne. Pytania dotyczą przedmiotów z zakresu podstaw fizyki (mechanika, elektryczność i magnetyzm, optyka i budowa materii, termodynamika z elementami fizyki statystycznej) oraz podstaw fizyki kwantowej. Zakres egzaminu z danego przedmiotu pokrywa się z treściami programowymi odpowiednich wykładów zamieszczonymi w Katalogu przedmiotów ECTS. 4. Na zakończenie egzaminu: (a) Promotor i recenzent podają swoje ostateczne oceny pracy, biorąc przy tym pod uwagę przebieg obrony pracy dyplomowej. Obydwie oceny są odnotowane w protokole egzaminacyjnym. (b) Komisja ustala cząstkowe oceny odpowiedzi na poszczególne pytania egzaminacyjne. (c) Komisja ustala według zasad określonych w § 35, ust. 2 Regulaminu studiów końcową ocenę pracy dyplomowej i ocenę końcową na dyplomie. 5. Bezpośrednio po ustaleniu ocen komisja ogłasza je dyplomantowi.
Connection between the field of study and university development strategy, including the university mission:
Kierunek zgodny z przyjętą strategią rozwoju Instytutu Fizyki oraz misją uczelni
Specialization: Bioelectronics
General description of the specialization:
Cele kształcenia Zasadniczym celem nauczania na I stopniu studiów o specjalności bioelektronika jest wykształcenie specjalistów wyposażonych w wiedzę z zakresu matematyki, chemii, fizyki, biologii oraz elektroniki, przygotowanych do podjęcia pracy w dziedzinach gospodarki związanych z bioelektroniką, biotechnologią, medycyną, fizyką medyczną, a także z fizyką, chemią, ochroną środowiska. Ważnym zadaniem jest wyrobienie umiejętności wykorzystania nabytej wiedzy w praktyce, samodzielnego jej pogłębiania oraz integrowania z innymi dziedzinami wiedzy. Sylwetka absolwenta Absolwent będzie posiadał ogólną wiedzę z zakresu matematyki, biologii, fizyki, biofizyki, elektroniki i chemii. Specjalistyczne wykłady i laboratoria sprawią, że uzyska dostateczną wiedzę dotyczącą procesów fizycznych i biologicznych i ich przeniesienie do układów elektronicznych. Zapozna się z biosensorami i ich rolą w diagnostyce i terapii, w procesach biotechnologicznych do wykrywania i markerowania produktów; z matematycznymi modelami sieci neuronowych i ich zastosowaniami; z budową i wykorzystaniem nowoczesnej aparatury pomiarowej stosowanej w nowoczesnej biofizyce. Opanowane będzie miał techniki gromadzenia, przetwarzania i przekazywania informacji. Po ukończeniu studiów powinien znać język angielski na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Kształcenia Językowego Rady Europy.
Internships (hours and conditions):
Wymiar praktyk: 120 godzin praktyk zawodowych po 4 semestrze studiów Zasady i forma odbywania praktyki Praktyka zawodowa na kierunku biofizyka ma służyć pogłębieniu wiedzy w obsłudze nowoczesnej aparatury oraz stosowaniu nowoczesnych technologii oraz technik badawczych i pomiarowych głównie w szeroko rozumianym przemyśle oraz placówkach badawczo-rozwojowych. Studentów przygotowuje się do pracy m.in. w laboratoriach naukowych i zapleczach naukowo-technicznych przemysłu oraz w naukowo-badawczych zespołach interdyscyplinarnych. Taki sposób realizacji praktyk zawodowych oraz duża swoboda tematyczna daje studentom możliwości zaprezentowania swojej wiedzy i wykazania się u potencjalnego pracodawcy. Ponadto, gdy student jest zainteresowany dodatkową praktyką zawodową – po wykonaniu obowiązkowej oraz przy zgodzie Dziekana/Prodziekana, istnieje możliwość wykonania dodatkowych bezpłatnych praktyk w wybranej placówce, co również zostaje potwierdzone w suplemencie wydawanym jako załącznik do dyplomu. Za wykonanie praktyki zawodowej student otrzymuje 4 punkty ECTS na piątym semestrze studiów.  
Graduation requirements:
Warunki wymagane do ukończenia studiów ze specjalnością bioelektronika Warunkiem ukończenia studiów jest: • zaliczenie wszystkich modułów przedmiotów określonych planem studiów na kierunku biofizyka ze specjalnością „bioelektronika”, odbycie praktyk oraz zdanie wymaganych egzaminów, • napisanie i obrona pracy dyplomowej przed komisją egzaminacyjną • uzyskanie wymaganej planem studiów liczby punktów ECTS.
Number of ECTS credits required to achieve the qualification equivalent to the level of study: 180
Professional qualifications:
(no information given)
Percentage of the ECTS credits for each of the areas to which the learning outcomes are related to the total number of ECTS credits: science studies : 100%
Specialization: Molecular Biophysics
General description of the specialization:
Cele kształcenia Głównym zadaniem nauczania na I stopniu studiów o specjalności biofizyka molekularna jest wykształcenie specjalistów wyposażonych w wiedzę z zakresu matematyki, chemii, fizyki i biologii, przygotowanych do podjęcia pracy w dziedzinach gospodarki związanych z biotechnologią, medycyną, fizyką medyczną, fizyką, chemią, ochroną środowiska. Celem jest przygotowanie merytoryczne z zakresu wymienionych wyżej dyscyplin naukowych, ale także wykształcenie umiejętności wykorzystania nabytej wiedzy w praktyce, samodzielnego jej pogłębiania oraz integrowania z innymi dziedzinami wiedzy. Sylwetka absolwenta Absolwent będzie posiadał ogólną wiedzę z zakresu matematyki, biologii, fizyki, biofizyki i chemii. Specjalistyczne wykłady i laboratoria sprawią, że uzyska wszechstronną wiedzę dotyczącą procesów fizycznych i chemicznych na poziomie molekularnym, w komórkach żywych, będzie posiadał profesjonalną wiedzę z zakresu fizyki molekularnej, chemii kwantowej, krystalochemii białek, biochemii, informatyki pozwalającej na modelowanie procesów biochemicznych zachodzących w układach biologicznych. Dzięki tej wiedzy będzie posiadał umiejętności rozumienia i ścisłego opisu zjawisk fizycznych szczególnie w odniesieniu do zastosowań fizyki w naukach medycznych i pokrewnych, potrafił korzystać z nowoczesnej aparatury pomiarowej. Opanowane będzie miał techniki gromadzenia, przetwarzania i przekazywania informacji. Po ukończeniu studiów powinien znać język angielski na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Kształcenia Językowego Rady Europy.
Internships (hours and conditions):
Wymiar praktyk: 120 godzin praktyk zawodowych po 4 semestrze studiów Zasady i forma odbywania praktyki Praktyka zawodowa na kierunku biofizyka ma służyć pogłębieniu wiedzy w obsłudze nowoczesnej aparatury oraz stosowaniu nowoczesnych technologii oraz technik badawczych i pomiarowych głównie w szeroko rozumianym przemyśle oraz placówkach badawczo-rozwojowych. Studentów przygotowuje się do pracy m.in. w laboratoriach naukowych i zapleczach naukowo-technicznych przemysłu oraz w naukowo-badawczych zespołach interdyscyplinarnych. Taki sposób realizacji praktyk zawodowych oraz duża swoboda tematyczna daje studentom możliwości zaprezentowania swojej wiedzy i wykazania się u potencjalnego pracodawcy. Ponadto, gdy student jest zainteresowany dodatkową praktyką zawodową – po wykonaniu obowiązkowej oraz przy zgodzie Dziekana/Prodziekana, istnieje możliwość wykonania dodatkowych bezpłatnych praktyk w wybranej placówce, co również zostaje potwierdzone w suplemencie wydawanym jako załącznik do dyplomu. Za wykonanie praktyki zawodowej student otrzymuje 4 punkty ECTS na piątym semestrze studiów.  
Graduation requirements:
Warunki wymagane do ukończenia studiów ze specjalnością biofizyka molekularna Warunkiem ukończenia studiów jest: • zaliczenie wszystkich modułów przedmiotów określonych planem studiów na kierunku biofizyka ze specjalnością „biofizyka molekularna”, odbycie praktyk oraz zdanie wymaganych egzaminów, • napisanie i obrona pracy dyplomowej przed komisją egzaminacyjną • uzyskanie wymaganej planem studiów liczby punktów ECTS.
Number of ECTS credits required to achieve the qualification equivalent to the level of study: 180
Professional qualifications:
(no information given)
Percentage of the ECTS credits for each of the areas to which the learning outcomes are related to the total number of ECTS credits: science studies : 100%
KNOWLEDGE
The graduate:
understands the civilisational importance of biophysics as an interdisciplinary science combining physics, biology, chemistry and medicine [KBF_W01]
knows the basic concepts and theorems from selected branches of higher mathematics and their use in solving basic biophysics-related problems [KBF_W02]
knows the basic laws and formulas from selected branches of experimental physics, including mechanics, vibrations and waves, electricity and magnetism, optics and structure of the matter, thermodynamics [KBF_W03]
has a basic knowledge of the various branches of chemistry, including inorganic and organic chemistry, elements of physical chemistry and crystal chemistry [KBF_W04]
has a basic knowledge of the structure, function and development of organisms and the biodiversity in the world of plants and animals, with particular emphasis on the physical aspects of their action [KBF_W05]
has knowledge of the basics of genetics and immunology and knows the basic techniques used in molecular biology [KBF_W06]
knows and understands basic physical phenomena occurring in nature, methods of their description and the use of physical research to explain them [KBF_W07]
knows the basic software used in molecular modelling [KBF_W08]
knows the basics of statistics and analysis of experimental results [KBF_W09]
has a basic knowledge of experimental methods used in molecular biophysics [KBF_W10]
knows the construction and the principle of functioning of basic measurement devices and scientific equipment [KBF_W11]
knows and understands legal, economic and ethical aspects of scientific activity with particular emphasis on the laws of bioethics [KBF_W12]
knows and understands basic concepts and principles of intellectual property and copyright protection [KBF_W13]
has a basic knowledge related to the creation and development of forms of individual entrepreneurship [KBF_W14]
knows the basic principles of occupational health and safety [KBF_W15]
has a general knowledge of the selected scientific methods and knows the issues characteristic of the discipline of science not related to the programme [KBF_W16]

SKILLS
The graduate:
is able to clearly present correct biophysical reasoning, collect and generalise facts in speech and writing [KBF_U01]
is able to use a mathematical apparatus to solve simple problems in physics and biophysics [KBF_U02]
is able to explain the basic processes occurring in the living matter based on the laws of physics and chemistry [KBF_U03]
can perform various types of physical measurements and experiments related to the phenomena occurring in nature [KBF_U04]
is able to perform statistical analysis and interpretation of measurement results [KBF_U05]
is able to use selected software packages to analyse the molecular structure of atomic systems [KBF_U06]
is able to select and apply appropriate scientific apparatus and perform a series of measurements of the properties of biological systems [KBF_U07]
can prepare biological material for analysis [KBF_U08]
can use mathematical formalism to analyse biophysical models [KBF_U09]
can describe basic micro and macroscopic properties of the living matter based on the knowledge gained [KBF_U10]
is able to prepare a study containing a description, analysis, discussion of errors and conclusions on experimental results obtained [KBF_U11]
can plan and carry out simple experimental studies or observations; can estimate the time required to conduct the commissioned task [KBF_U12]
can obtain information from literature, databases and other sources; can integrate and interpret the obtained information, draw conclusions and formulate and justify opinions [KBF_U13]
has a sufficient command of English (B2/CEFR) to successfully comprehend the specialist literature and manuals for IT devices and tools [KBF_U14]
is able to clearly present the problem/point of view to the specialist and the layman [KBF_U15]
can prepare a typical written paper on specific issues related to biophysics using basic theoretical models [KBF_U16]
has the ability to prepare and deliver an oral presentation in their native and English languages, using modern multimedia techniques [KBF_U17]
has the ability to self-learn, e.g. to improve professional competence [KBF_U18]
has English language skills at the intermediate level in accordance with the requirements B2 (CEFR) [KBF_U19]
has the ability to pose and analyse problems based on the acquired content from the discipline of science not related to the programme [KBF_U20]

SOCIAL COMPETENCES
The graduate:
knows the limitations of their own knowledge and understands the need for further education [KBF_K01]
is able to precisely formulate questions in order to deepen their own understanding of a given topic or to find the missing elements of reasoning [KBF_K02]
is able to work in a group with different roles; understands the division of tasks and the individual's need to fulfil a given task [KBF_K03]
understands the need to improve professional and personal competences [KBF_K04]
understands and appreciates the importance of intellectual honesty in their own and other’s actions [KBF_K05]
understands social aspects of applying the acquired knowledge and skills and the related responsibility [KBF_K06]
is able to listen to a different opinion and professionally discuss the issue in question [KBF_K07]
can think and act in terms of entrepreneurship (costs, economic effects, profit and loss account, profitability) [KBF_K08]
is able to correctly identify priorities for the implementation of the tasks specified by themselves or others [KBF_K09]
understands the need for an interdisciplinary approach to solving problems, integrating knowledge from different disciplines and practising self-education to deepen the knowledge acquired [KBF_K10]
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Elementy fizyki współczesnej [0305-1BF-13-50] Polish exam lecture: 30 2
Elementy matematyki [0305-1BF-13-01] Polish course work discussion classes: 120 12
Podstawy chemii z elementami chemii fizycznej [0305-1BF-13-02] Polish exam lecture: 30
discussion classes: 30
laboratory classes: 60
9
Wprowadzenie do biofizyki [0305-1BF-13-20] Polish exam lecture: 30
discussion classes: 15
3
Other requirements
Ochrona własności intelektualnej; ergonomia [0305-1BF-12-31] Polish course work lecture: 15 1
Technologia informacyjna [0305-1BF-13-29] Polish course work laboratory classes: 45 3
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Elementy fizyki współczesnej [0305-1BF-13-50] Polish exam lecture: 30 2
Elementy matematyki [0305-1BF-13-01] Polish course work discussion classes: 120 12
Podstawy chemii z elementami chemii fizycznej [0305-1BF-13-02] Polish exam lecture: 30
discussion classes: 30
laboratory classes: 60
9
Wprowadzenie do biofizyki [0305-1BF-13-20] Polish exam lecture: 30
discussion classes: 15
3
Other requirements
Ochrona własności intelektualnej; ergonomia [0305-1BF-12-31] Polish course work lecture: 15 1
Technologia informacyjna [0305-1BF-13-29] Polish course work laboratory classes: 45 3
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Chemia organiczna [0305-1BF-13-03] Polish exam lecture: 30
discussion classes: 15
laboratory classes: 45
5
Fizyka doświadczalna: elektryczność i magnetyzm [0305-1BF-12-07] Polish exam lecture: 30
discussion classes: 30
5
Fizyka doświadczalna: mechanika, drgania, fale [0305-1BF-13-06] Polish exam lecture: 30
discussion classes: 30
6
Matematyka [0305-1BF-15-51] Polish exam lecture: 30
discussion classes: 30
5
Podstawy procesów życiowych [0305-1BF-12-04] Polish exam lecture: 30
laboratory classes: 60
7
Statystyczne metody opracowania danych doświadczalnych [0305-1BF-12-27] Polish course work lecture: 15
discussion classes: 15
2
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Chemia organiczna [0305-1BF-13-03] Polish exam lecture: 30
discussion classes: 15
laboratory classes: 45
5
Fizyka doświadczalna: elektryczność i magnetyzm [0305-1BF-12-07] Polish exam lecture: 30
discussion classes: 30
5
Fizyka doświadczalna: mechanika, drgania, fale [0305-1BF-13-06] Polish exam lecture: 30
discussion classes: 30
6
Matematyka [0305-1BF-15-51] Polish exam lecture: 30
discussion classes: 30
5
Podstawy procesów życiowych [0305-1BF-12-04] Polish exam lecture: 30
laboratory classes: 60
7
Statystyczne metody opracowania danych doświadczalnych [0305-1BF-12-27] Polish course work lecture: 15
discussion classes: 15
2
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Biochemia [0305-1BF-12-21] Polish exam lecture: 30
laboratory classes: 60
5
Fizyka doświadczalna: optyka i budowa materii [0305-1BF-12-08] Polish exam lecture: 30
discussion classes: 30
5
Krystalochemia [0305-1BF-12-15] Polish course work lecture: 30
laboratory classes: 15
2
Laboratorium z biofizyki cz. 1 [0305-1BF-12-25.1] Polish course work laboratory classes: 45 3
Podstawy termodynamiki. Termodynamika procesów biologicznych [0305-1BF-13-12] Polish exam lecture: 30
discussion classes: 30
5
Struktura, funkcje, rozwój organizmów - bioróżnorodność [0305-1BF-15-05] Polish exam lecture: 30
laboratory classes: 60
4
Other requirements
Lektorat języka angielskiego cz. I [0305-1BF-12-33A.1] Polish course work practical classes: 30 2
Przedmiot humanistyczny do wyboru [0305-1BF-15-PH] Polish course work lecture: 30 3
WF [0305-1BF-13-49] Polish course work practical classes: 30 1
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Biochemia [0305-1BF-12-21] Polish exam lecture: 30
laboratory classes: 60
5
Fizyka doświadczalna: optyka i budowa materii [0305-1BF-12-08] Polish exam lecture: 30
discussion classes: 30
5
Krystalochemia [0305-1BF-12-15] Polish course work lecture: 30
laboratory classes: 15
2
Laboratorium z biofizyki cz. 1 [0305-1BF-12-25.1] Polish course work laboratory classes: 45 3
Podstawy termodynamiki. Termodynamika procesów biologicznych [0305-1BF-13-12] Polish exam lecture: 30
discussion classes: 30
5
Struktura, funkcje, rozwój organizmów - bioróżnorodność [0305-1BF-15-05] Polish exam lecture: 30
laboratory classes: 60
4
Other requirements
Lektorat języka angielskiego cz. I [0305-1BF-12-33A.1] Polish course work practical classes: 30 2
Przedmiot humanistyczny do wyboru [0305-1BF-15-PH] Polish course work lecture: 30 3
WF [0305-1BF-13-49] Polish course work practical classes: 30 1
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Chemia kwantowa [0305-1BF-13-22] Polish exam lecture: 30
laboratory classes: 30
5
Fizyka atomów i cząstek. Podstawy spektroskopii atomowej i molekularnej [0305-1BF-12-13] Polish exam lecture: 30
discussion classes: 30
5
Genetyka molekularna [0305-1BF-12-23] Polish exam lecture: 30
laboratory classes: 60
6
Laboratorium z biofizyki cz.2 [0305-1BF-12-25.2] Polish course work laboratory classes: 45 3
Matematyczne metody biofizyki [0305-1BF-13-19] Polish exam lecture: 30
discussion classes: 30
5
Mikrobiologia [0305-1BF-12-16] Polish course work lecture: 15
laboratory classes: 15
2
Wstęp do bioinformatyki [0305-1BF-12-24] Polish course work laboratory classes: 30 2
Other requirements
Lektorat języka angielskiego cz. II [0305-1BF-12-33A.2] Polish course work practical classes: 30 2
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Chemia kwantowa [0305-1BF-13-22] Polish exam lecture: 30
laboratory classes: 30
5
Fizyka atomów i cząstek. Podstawy spektroskopii atomowej i molekularnej [0305-1BF-12-13] Polish exam lecture: 30
discussion classes: 30
5
Genetyka molekularna [0305-1BF-12-23] Polish exam lecture: 30
laboratory classes: 60
6
Laboratorium z biofizyki cz.2 [0305-1BF-12-25.2] Polish course work laboratory classes: 45 3
Matematyczne metody biofizyki [0305-1BF-13-19] Polish exam lecture: 30
discussion classes: 30
5
Mikrobiologia [0305-1BF-12-16] Polish course work lecture: 15
laboratory classes: 15
2
Wstęp do bioinformatyki [0305-1BF-12-24] Polish course work laboratory classes: 30 2
Other requirements
Lektorat języka angielskiego cz. II [0305-1BF-12-33A.2] Polish course work practical classes: 30 2
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Elementy fizyki ciała stałego [0305-1BF-12-36] Polish course work lecture: 15
discussion classes: 15
2
Podstawy modelowania molekularnego [0305-1BF-13-11] Polish course work lecture: 30
laboratory classes: 30
5
Procesy nieliniowe w układach biologicznych [0305-1BF-12-10] Polish exam lecture: 30 3
Wstęp do biofizyki molekularnej cz. 1 [0305-1BF-13-09.1] Polish exam lecture: 30
discussion classes: 30
6
Wybrane zagadnienia z elektroniki analogowej i cyfrowej [0305-1BF-12-34] Polish exam lecture: 30
laboratory classes: 30
5
Internships and field work
Praktyki [0305-1BF-12-48] Polish course work internship: 120 4
Other requirements
Filozofia i etyczne problemy nauk przyrodniczych [0305-1BF-13-30] Polish exam lecture: 30 2
Lektorat języka angielskiego cz. III [0305-1BF-12-33A.3] Polish course work practical classes: 30 2
Wstęp do przedsiębiorczości [0305-1BF-13-32] Polish course work lecture: 30 1
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Biofizyka białek i błon komórkowych [0305-1BF-12-38] Polish exam lecture: 15
laboratory classes: 15
3
Podstawy modelowania molekularnego [0305-1BF-13-11] Polish course work lecture: 30
laboratory classes: 30
5
Procesy nieliniowe w układach biologicznych [0305-1BF-12-10] Polish exam lecture: 30 3
Wstęp do biofizyki molekularnej cz. 1 [0305-1BF-13-09.1] Polish exam lecture: 30
discussion classes: 30
6
Wybrane metody analityczne w badaniach układów biologicznych [0305-1BF-12-40] Polish exam lecture: 15
laboratory classes: 30
4
Internships and field work
Praktyki [0305-1BF-12-48] Polish course work internship: 120 4
Other requirements
Filozofia i etyczne problemy nauk przyrodniczych [0305-1BF-13-30] Polish exam lecture: 30 2
Lektorat języka angielskiego cz. III [0305-1BF-12-33A.3] Polish course work practical classes: 30 2
Wstęp do przedsiębiorczości [0305-1BF-13-32] Polish course work lecture: 30 1
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Bioelektronika [0305-1BF-12-35] Polish exam lecture: 15
laboratory classes: 15
2
Fizjologiczne podstawy działania leków [0305-1BF-12-26] Polish course work lecture: 20
discussion classes: 20
laboratory classes: 20
2
Immunologia [0305-1BF-12-17] Polish course work lecture: 15
laboratory classes: 15
2
Metody eksperymentalne z biofizyki molekularnej [0305-1BF-12-14] Polish exam lecture: 30
laboratory classes: 45
5
Seminarium dyplomowe, pracownia dyplomowa, wykonanie pracy [0305-1BF-13-28] Polish course work seminar: 30
laboratory classes: 60
8
Sieci neuronowe [0305-1BF-12-37] Polish course work lecture: 15
discussion classes: 15
2
Wstęp do biofizyki molekularnej cz. 2 [0305-1BF-12-09.2] Polish exam lecture: 30
discussion classes: 30
5
Wykład specjalistyczny [0305-1BF_S] Polish exam lecture: 30 2
Other requirements
Lektorat języka angielskiego cz. IV [0305-1BF-12-33B] Polish exam practical classes: 30 2
Module Language of instruction Form of verification Number of hours ECTS credits
A
Biofizyka tkanek. Molekularne procesy zachodzące w tkance nerwowej i mięśniowej [0305-1BF-12-39] Polish course work lecture: 15
discussion classes: 15
2
EPR w badaniach układów biologicznych [0305-1BF-12-41] Polish course work lecture: 15
laboratory classes: 15
2
Fizjologiczne podstawy działania leków [0305-1BF-12-26] Polish course work lecture: 20
discussion classes: 20
laboratory classes: 20
2
Immunologia [0305-1BF-12-17] Polish course work lecture: 15
laboratory classes: 15
2
Metody eksperymentalne z biofizyki molekularnej [0305-1BF-12-14] Polish exam lecture: 30
laboratory classes: 45
5
Seminarium dyplomowe, pracownia dyplomowa, wykonanie pracy [0305-1BF-13-28] Polish course work seminar: 30
laboratory classes: 60
8
Wstęp do biofizyki molekularnej cz. 2 [0305-1BF-12-09.2] Polish exam lecture: 30
discussion classes: 30
5
Wykład specjalistyczny [0305-1BF_S] Polish exam lecture: 30 2
Other requirements
Lektorat języka angielskiego cz. IV [0305-1BF-12-33B] Polish exam practical classes: 30 2